Tanel Kangert voor twee jaar naar Mitchelton-Scott
foto: Cor Vos (archief)
vrijdag 21 augustus 2020 om 13:14

Tanel Kangert voor twee jaar naar Mitchelton-Scott

Tanel Kangert zal in 2021 uitkomen voor Mitchelton-Scott. De ervaren Est heeft een tweejarig contract ondertekend. Aan Kangert de taak om Simon Yates zo goed mogelijk te ondersteunen in de grote rondes.

De 33-jarige Kangert begon zijn profloopbaan in 2008 bij AG2R La Mondiale en reed vervolgens lange tijd voor Astana (2011-2018) en de laatste jaren voor EF Pro Cycling. De klimmer won in zijn carrière de Abu Dhabi Tour en een etappe in de Ronde van Zwitserland, maar staat vooral te boek als een meesterknecht.

Bij Mitchelton-Scott moet hij de rechterhand van Simon Yates worden, die deze week zijn contract verlengde met twee seizoenen. “Ik kreeg enkele jaren geleden al een telefoontje van de ploegleiding, maar uiteindelijk verwaterde het contact. Ik heb echter altijd met interesse naar Mitchelton-Scott gekeken”, zo vertelt Kangert in een persbericht.

Trouwe helper
“Ik zie mezelf echt als een knecht voor de grote rondes, maar in de kleinere rittenkoersen kan ik best voor een resultaat gaan. Ik ben niet de beste klimmer van het peloton en sta ook niet bekend als een tijdritspecialist, maar ik ben wel een goede allrounder. Ik hoop echt nog een keer in teamverband een grote ronde te winnen.”

“Ik ben zelf helemaal niet geïnteresseerd in een vijfde of zesde plek, als ik weet dat mijn ploeggenoot kan winnen.” Die laatste uitspraak moet ploegleider Matt White als muziek in de oren klinken. “Tanel heeft ontzettend veel ervaring. Het is geweldig dat Simon straks kan rekenen op iemand met zoveel ervaring. Tanel heeft alles al meegemaakt.”

RIDE Magazine
11 Reacties
21-08-2020 13:16
Zeer goede aankoop van Mitchelton, zeker na het vertrek van Haig
21-08-2020 13:24
Zou Adam nu ook blijven?
21-08-2020 13:49
Aanwinsten van Mitchelton laatste jaren: Kangert, Zeits, Bauer, Nieve en Bookwalter. Allemaal van die knechten waar je altijd op kan rekenen en dan vooral in grote rondes.
    21-08-2020 13:52
    En allemaal bijna gepensioneerd.
    21-08-2020 14:05
    En de meesten veel beter bij hun vorige ploeg dan bij Mitchelton
    21-08-2020 15:00
    M.u.v. Kreuziger. Die reed wel nog zeer behoorlijk mee als luitenant van Simon in de Giro.
21-08-2020 14:02
Vervanger voor Haig lijkt me. Vaughters zit dus echt wel krap met het budget voor volgend jaar. Eerst Woods laten vertrekken en nu geen nieuwe aanbieding voor een goede knecht.
    21-08-2020 14:09
    Met Bettiol, Higuita, Martinez en Carthy heeft hij wel jongens onder contract die er niet goedkoper op worden.
    Tijd om eindelijk afscheid te nemen van de lonen van Vanmarcke en pakweg Van Garderen.
    21-08-2020 14:18
    En misschien ook wel Uran, Ik denk zijn duurste renner die nu de jongere colombianen in de weg zit.
    21-08-2020 14:30
    Uran is echt een superster in Colombia. Minstens zelfde hoogte als Bernal. Ik weet niet hoe het met de sponsorbelangen van EF daar zit maar diens commerciële waarde overstijgt ruimschoots z'n sportieve waarde.
21-08-2020 14:30
Pas 33, dat valt me nog alleszins mee. In mijn hoofd komt ie uit een ander tijdperk.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine