Tadej Pogacar: “Wat ik wil zeggen tegen Mathieu van der Poel? Dat hij gek is”
foto: Cor Vos
maandag 7 augustus 2023 om 10:24

Tadej Pogacar: “Wat ik wil zeggen tegen Mathieu van der Poel? Dat hij gek is”

Interview Tadej Pogacar beleefde afgelopen zondag een zeer bewogen dag. De Sloveense wereldtopper reed naar een derde plaats op het WK in Glasgow, maar was zo kapot dat hij na afloop even duizelig werd. Een eerste uitgebreide reactie van Pogacar kwam er dus pas op de persconferentie. “Sprinten voor de medailles was een mission impossible“, vertelde hij onder meer aan WielerFlits.

Pogacar reed in Glasgow de hele dag een attente koers. De renner uit Slovenië zat continu vooraan in het peloton en dichtte heel wat gaten. In de laatste rondes kwam hij in de kopgroep terecht met Mathieu van der Poel, Wout van Aert en Mads Pedersen, in achtervolging op Alberto Bettiol. Na de verschroeiende demarrage van Van der Poel streed Pogacar om plek twee, al ging dat niet meer van harte: “Ik wist dat ik niet veel kansen had in de laatste ronde”, gaf Pogacar mee.

“Ik probeerde een paar keer aan te vallen op de klim, maar ze (Van Aert en Pedersen, red.) waren echt sterk, ik was zeker niet sterker. Ik droomde over een medaille, ook over de gouden medaille, maar Mathieu was simpelweg de sterkste. Ik zag mezelf daarna al als vierde, want sprinten tegen Wout en Mads is bijna een mission impossible, maar na zo’n lange en zware wedstrijd kan er veel gebeuren.”

Pogacar: “Ik voel empathie voor Mads”
Uiteindelijk gebeurde het onverwachte ook, want Pedersen werd door Pogacar geklopt in de sprint voor de bronzen medaille. “Ik kon het met een lange sprint halen tegen Mads. Het is klote, iedereen in deze groep zou een medaille verdiend hebben. Ik voel dat ik sympathie of empathie heb voor hoe Mads heeft gevochten. Ik zou hem zeker een medaille toewensen, maar er zijn maar drie medailles.”

Tot slot kreeg Pogacar nog de vraag of hij nog iets tegen winnaar Van der Poel wilde zeggen: “Dat hij gek is. Echt gek, toch? Ongelooflijk. Niemand had een reactie op zijn aanval en hoe hij daarna wegreed, hij viel zelfs nog. Hij zei ons even gedag en knalde weg. Dat was het. Echt een welverdiende overwinning.”

 

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een uitgebreid interview met wereldkampioen Tadej Pogačar. De Sloveen kwam spontaan naar de Alpecin Barbershop voor een knipbeurt en dat draaide uit op een interessant interview. Pogačar praat over het pakken van KOM's en het nastreven van nieuwe doelen. Bestel jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
15 Reacties
07-08-2023 10:41
Ik vind het mooi hoe respectvol Pogacar eigenlijk altijd is naar zijn tegenstanders. Sommigen vinden het gespeeld of overdreven, ik kan het wel waarderen. Slechts zelden hoor je bij hem excuses en externe factoren. Hij had kunnen zeiken over het parcours, maar daar heb ik hem eigenlijk niet over gehoord.

En als je ziet op welke parcoursen hij allemaal mee doet voor de knikkers, dan is dat eigenlijk ongelofelijk. Van alpenreus tot kermiskoers, en alles wat daar tussen zit.

Voor mij met afstand het mooiste WK podium sinds jaren. Enkel Qatar (met Sagan, Boonen en Cavendish) komt daar wat mij betreft in de buurt.
    07-08-2023 14:38
    Volledig mee eens. Evenals zijn omkadering. Dat is wel wat anders dan die (deels uit zijn verband gerukte) uitspraken van bv een Plugge en TJV
    07-08-2023 14:58
    @Boomie Naar die omkadering van Pogacar zou ik nog meer even wat research doen. Precies het verleden van Gianetti en co. maken dat velen nog steeds de wenkbrauwen fronsen bij de straffe prestaties van Pogacar.
    En meteen een disclaimer: ik wil hier niks insinueren m.b.t. de prestaties van Pogacar!
07-08-2023 12:32
Het is geweldig om te zien hoeveel respect deze toppers naar elkaar hebben. Pogacar, Van der Poel, Van Aert, Vingegaard, Roglic geven duidelijk hun blijk van waardering naar elkaar toe. Mooi om te zien. Geen gezeur als, ja maar.... als dit, of als dat. Natuurlijk mogen ze teleurgesteld zijn, want dat moet ook. Ook in dat zijn het allemaal klasbakken. Chapeau en een reclame voor de wielersport.
07-08-2023 16:05
Deze twee mogen elkaar heel erg, da's duidelijk. Pogacar geeft altijd heel ruiterlijk toe als vd Poel hem klopt en andersom zie je dat ook steeds.
    07-08-2023 17:38
    Het zal wel zijn, Mathieu is voor Pog geen concurrentie, niet in de Tour, niet in LBL. Wout daarentegen heeft Pogacar het wit uit de ogen gereden 2 jaar aan een stuk. De brutale TJV-aanpak zal zeker wel meespelen.
07-08-2023 11:02
Sportieve en gemeende reactie, niet als van Aert toch even zeiken, waar zal hij dat leren haha
    07-08-2023 11:11
    Toch kan ik Van Aert en zijn "gezeik" op dat moment wel begrijpen. Hij is WEER tweede geworden op een grote afspraak, WEER achter VdPoel; the story of his life.

    Als je dan de hele koers eigenlijk de meeste pionnen had om tactisch uit te spelen (Belgie was in blok het best vertegenwoordigd) maar je veel info mist, en als je dan ook nog eens hoort dat VdPoel vlak voor zijn neus op de grond gelegen had (en je denkt dat er dus toch meer had in gezeten) dan snap ik dat je vloekt op het ontbreken van de oortjes.

    Maar als hij de beelden vervolgens nog eens terug kijkt, en ziet hoe hij letterlijk uit de wielen wordt gereden, dan denk ik dat hij beseft dat de oortjes uiteindelijk niet het verschil gemaakt zouden hebben...
    07-08-2023 11:27
    van Aert begint over oortjes. Ja mooi, dat zou nog meer in het voordeel van grote wielerlanden zijn.
    Juist het 'gemis" aan oortjes maakte deze wedstrijd.
    Of "Van Aert wint door goede communicatie met teamgenoten en bondscoach tijdens koers"
    Nee dank u.
    07-08-2023 11:50
    Hoevaak is Pogacar tweede geworden achter Mathieu en hoe vaak Van Aert? Precies, dus ik snap wel dat hij er gek van wordt
    07-08-2023 14:40
    Precies @Wouter. Van Aert sprak zeer respectvol over Mathieu maar is tegelijkertijd ook gefrustreerd. Uiteindelijk heeft Mathieu nu 9 wereldtitels (7 in het veld en 2 op de weg (inclusief junioren)) en hij "maar" 4 in het veld.
07-08-2023 17:25
En ook nu gaan ze tot het randje …anders stop hier met reageren want dan snap je er niks van
07-08-2023 22:29
Open en eerlijke analyse van Tadej, zoals eigenlijk altijd. Mooie renner en mooi in zijn reacties, hij zoekt nooit naar excuses: als er iemand beter is dan is er iemand beter.
Kan Wout een voorbeeld aan nemen met zijn gezeur over gebrek aan oortjes. Alsof dat iets had uitgemaakt, hij werd gewoon uit het wiel gereden!
07-08-2023 17:23
@jooprioolpijp
    07-08-2023 17:24
    Rabobank vergeten zeker ??? Man man daar gingen ze ook niet vrijuit he

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine