Sven Vanthourenhout: “Mathieu van der Poel gaat na drie minuten wegrijden”
Video Belgisch bondscoach Sven Vanthourenhout maakt zich maar weinig illusies voor de mondiale titelstrijd bij de elite mannen. Volgens de ex-renner zal Mathieu van der Poel niet lang wachten met zijn eerste aanval.
Het relatief slijkige parcours in Tábor draagt daaraan bij. “Als ik de evolutie van het parcours zie, dan kan het na drie minuten al gedaan zijn. Ik zal tevreden zijn als iedereen uit zijn individuele sterkte boven zichzelf is uitgestegen en we het maximaal haalbare hebben gedaan.”
Al zijn de Belgen ook niet per sé ontevreden met de zwaardere omloop. “Op zich zijn er veel jongens en meisjes enthousiast met de verandering van het parcours. We hebben écht crossers bij en die houden van de omstandigheden. Het is een goede evolutie.”
“Ik denk dat we bij de profs voor het hoogst haalbare moeten gaan”, zegt Vanthourenhout nog voor onze camera. “De renners zijn zeer ambitieus maar ook realistisch. Winnen lijkt een moeilijk verhaal te zijn, maar als tweede het hoogst haalbare is, dan gaan ze daar zeker voor strijden.”
Beloften
En dus ligt de grootste kans op de titel voor België misschien wel bij de mannelijke beloften. “Dat zou zomaar kunnen, maar even goed niet. Het is wel een categorie waar we de voorbije maanden echt in hebben meegedaan, zowel voor winst als voor podiumplaatsen. Ik heb wel al het vertrouwen dat ze het topfavoriet Tibor Del Grosso zo moeilijk mogelijk gaan maken.”
Luister ook naar de eerste WielerFlits WK-podcast vanuit Tábor:
Want hoe goed je ook bent er in, dat veldrijden blijft zowel qua dezor als beoefening er maar wat eigenaardig en marginaal uit zien. MTB heeft dat ook al (verbazend hoe leuk dat is om te doen maar hoeveel minder spectaculair dat op beeld overkomt, 2 werelden). De rondjes die ze rijden: te saai en te veel homo sapiens, hoef je ook niet voor te kijken.
Dan was dat circus van gisteren nog het beste dat je doen kan: dat MvdP er ook lekker wegblijven mag trouwens.
Nog even mbt spanning: kijk alleen al naar dat maffe darten om te zien hoe populair iets totaal leegs kan worden. Dat is puur het spanningselement. Zet er eentje tussen met de precisie van The Terminator is het is klaar er mee.
Natuurlijk is Van der Poel huizenhoog favoriet, maar als pech de kop op steekt in combinatie met onoplettendheid zoals in Spanje dan moet je zorgen dat je de 1e bent die daar van kan profiteren.
Zou mooi vertoon van grote overmacht zijn maar saai voor de koers. Hoewel de strijd om het podium nog best mooi kan worden.