Sterk staaltje Wallays in Dwars door Vlaanderen, Van Baarle derde
Jelle Wallays heeft de zeventigste editie van Dwars door Vlaanderen gewonnen. De Belgische renner van Topsport Vlaanderen-Baloise reed in de slotfase weg uit een kopgroep van vier man en kwam in Waregem als eerste over de streep. Nederlander Dylan van Baarle (Cannondale-Garmin) werd knap derde, net achter Edward Theuns, die het succes voor Topsport Vlaanderen compleet maakte. Michal Kwiatkowski eindigde als vierde.
De prestatie van Wallays was extra knap omdat hij van de koplopers al het langste in de aanval was. De 25-jarige renner, vorig jaar winnaar van Parijs-Tours, bleef als enige over van een vlucht van negen man. Toen Kwiatkowski, Van Baarle en Theuns wegreden uit het peloton, wist hij zijn karretje aan te haken.
Roompot Oranje Peloton
Voordat Kwiatkowski zijn beslissende versnelling plaatste, had Roompot Oranje Peloton zich goed van voren laten zien. Brian van Goethem maakte deel uit van de eerste kopgroep van de dag, die weinig ruimte kreeg van het peloton. Wat later probeerde zijn ploeggenoot Sjoerd van Ginneken het, maar ook hij werd samen met zijn medevluchters ingerekend.
Net voor de eerste van twaalf hellingen, de Nieuwe Kwaremont, was het weer de beurt aan Van Goethem. Hij nam samen met acht andere renners een maximale voorsprong van circa drie minuten. Toen Etixx-Quick Step, waar titelverdediger Niki Terpstra een anonieme koers reed, het tempo opvoerde, liep die voorsprong snel terug.
Val Boom
Met de hete adem van de achtervolgers in zijn nek, ging Wallays op de Eikenberg alleen verder. Terwijl Kwiatkowski, Van Baarle en Theuns zich bij de winnaar van Parijs-Tours voegden, viel het peloton in brokken uiteen. Lars Boom nam teveel risico’s om het gat te dichten en gleed in een bocht onderuit en belandde in een akker. Stijn Devolder ging in dezelfde bocht onderuit.
Zonder Boom probeerde de achtervolgende groep met onder anderen oud-winnaars Matti Breschel (2010) en Oscar Gatto (2013) de koplopers nog te achterhalen, maar kleiner dan een halve minuut werd het verschil nooit. Vooraan buitte het duo van Topsport Vlaanderen het numerieke voordeel uit. Wallays viel aan, waarna Kwiatkowski en Van Baarle vooral naar elkaar bleven kijken. Theuns gaf de Nederlander en de Pool in de sprint om de tweede plaats vervolgens het nakijken.
Dwars door Vlaanderen 2015 (1.HC)
Uitslag: Roeselare – Waregem (200 km)
1. Jelle Wallays (Topsport Vlaanderen-Baloise)
2. Edward Theuns (Topsport Vlaanderen-Baloise)
3. Dylan van Baarle (Cannondale-Garmin)
4. Michal Kwiatkowski (Etixx-Quick-Step)
5. Guillaume van Keirsbulck (Etixx-Quick-Step)
6. Tiesj Benoot (Lotto Soudal)
7. Cyril Lemoine (Cofidis)
8. Jens Debusschere (Lotto Soudal)
9. Nikolas Maes (Etixx-Quick-Step)
10. Alexey Tsatevich (Katusha)
En Kwiatkowski? Tsja, dat is het nadeel van goed zijn. Als je goed bent, wereldkampioen bent, dan mag je werken ook. Zo gaat dat nu eenmaal. Heeft niks met arrogant te maken.
De winnaar heeft gewonnen.
Vrijdag E3 Harelbeke. Kijk er nu al naar uit.
Ik ben niet perse vol lof, maar ik kan begrijpen waarom hij het deed. Achteraf gezien was denk ik de enige optie voor hem om meteen achter Wallays aan te springen (Achteraf is echter makkelijk praten). Dat is ook een beslissing die je in een fractie van een seconde moet nemen en ik weet ook niet of hij Wallays daarvoor op tijd zag gaan (Kwiatkowski i.i.g. niet). Op het moment dat dat moment voorbij is zie ik geen andere optie voor hem dan pokeren en hopen dat Kwiatkowski het dicht rijdt.
Zelf gaan is makkelijk door ons te roepen, maar als je dat doet moet je ook wegblijven anders kan je het vergeten in de sprint. Om dat te doen moet je of totaal geen vertrouwen hebben in je sprint of je sterk genoeg voelen dat je weet je weg kan blijven (vanwege die 2 ploeggenoten weet je zeker dat er achter je gereden gaat worden).
'Wereldkampioen of niet, je rijdt zelf maar naar Wallays toe, makker.'
Dat zijn de echt grote wielrenners. Nu ga je ermee de bietenbrug op, de volgende keer win je wel een dergelijke wedstrijd. Als topper moet je soms gokken, en je zeker niet laten afbluffen en intimideren door een grotere naam.
Wie was de renner van IAM? Zag er echt niet goed uit..
Logisch dat jij afwachtend wielrennen leuk vindt. ;)
Als je niets doet, win je nooit. Zo heeft Purito al de Giro en Vuelta verloren.
Ja, een Giro of Vuelta is echt vergelijkbaar met een DDV. Goed bezig.
Purito is in zijn discipline zo goed, dat hij zijn koersen wint. Puur omdat hij de beste is (was) in een specialiteit. Van Baarle nog niet. Dan moet je soms ook gokken. Voor hetzelfde geldt rijdt Kwiat het gat dicht en wint Van Baarle.
Kwiat bluft en gesticuleert nog wat tegen van Baarle, hopende dat hij het initiatief zal nemen. Van Baarle laat zich vervolgens niet voor het karretje spannen.
Op het moment dat niemand op het wiel van Wallays zat was het volgens mij verloren zaak voor zowel Kwiat en v Baarle, en viel er dus niets meer te winnen voor de twee. Daarna kon van Baarle nog 1 ding fout doen, maar hij trapte er niet in. Ik vind dat indrukwekkend voor iemand die voor het eerst op dit niveau in deze positie zit. En niet tegenover een pannenkoek he, nee tegenover de sterkste allround renner ter wereld die ook nog eens een regenboogtruitje aan heeft.
Michael Boogerd was er op zijn 31e nog achteraan gesprongen zeg maar.
Dylan van Baarle heeft nog niet zo vaak de meet in zicht gehad in grote wedstrijden maar de gloeiende kastanjes aan een ander laten beheerst hij al wel, naar mijn mening moet dat andersom. Ik vraag me trouwens terdege af of hij niet iets te rigide ploegorders heeft opgevolgd of leeg was, dat eerste lijkt me evidenter. Een exclusief WF-interview is gewenst.
En dan nog over dat 'adel verplicht': Bullshit. Juist de grotere renners laten zich terecht niet voor het karretje van jongeren spannen in een koers die ze niet per se hoeven te winnen.
Exact, zoiets dergelijks spookte direct door mijn hoofd toen Van Baarle weigerde het gat dicht te rijden. Maar weinig jonge renners hebben het lef om de wereldkampioen tegen te spreken. Je zag ook dat Kwiat verrast was.
Enige wat je hem theoretisch kan verwijten(maar ik ken zn benen niet) is dat hij niet wat eerder zelf is gegaan. Want dit 1-2 spelletje van TSV was te verwachten
edit: voor de rest balen dan 5 TLJ door de valpartij een DNF hebben. Hopelijk komt het gros snel weer terug.
Wat Purito deed in de Giro en Vuelta was inderdaad stukken dommer en zal hem al heel wat slapeloze nachten bezorgd hebben.
Mijn punt was dat je met niets doen altijd verliest.