Shirin van Anrooij krijgt betere startpositie in Wereldbeker Flamanville
Shirin van Anrooij moest in de Wereldbeker Tábor vanaf de laatste startrij beginnen. Dankzij haar zestiende plaats in de Tsjechische cross, krijgt ze in de Wereldbeker Flamanville echter een betere uitgangspositie. Ze mag zondag starten vanaf rij twee.
Ze was bijna twee jaar niet te zien in het veld, maar afgelopen zondag maakte Shirin van Anrooij haar langverwachte rentree als crosser. Door een vernauwde bekkenslagader moest de Nederlandse alleskunner in het najaar van 2024 onder het mes en kwam ze de hele vorige winter niet in actie. Ook de winter daarvoor kon ze – door omstandigheden – maar een beperkt programma afwerken.
En dus moest Van Anrooij in Tábor (vanwege een gebrek aan UCI-punten) vanaf de zevende en laatste startrij vertrekken, maar ze wist zich tijdens de cross wel gestaag naar voren te werken. Na de eerste ronde was de 23-jarige renster van Baloise Glowi Lions al opgeschoven naar de 36ste plaats, maar daar bleef het niet bij. Van Anrooij kwam – na een knappe inhaalrace – uiteindelijk als zestiende over de finish.
Dit is voor de Zeeuwse zeker geen onbelangrijk detail: met haar top 16-klassering sprokkelt Van Anrooij de nodige UCI-punten, waardoor ze in de volgende wereldbekercross in het Franse Flamanville niet meer van de laatste startrij hoeft te vertrekken. Ze mag zondag op de tweede rij plaatsnemen, wat haar kansen op een goede klassering alleen maar vergroot.
Om te reageren moet je ingelogd zijn.