Senna Remijn en Nienke Vinke voeren Nederlandse beloftenteams aan op EK
Senna Remijn werd vorig jaar derde op het WK op de weg voor junioren - foto: Cor Vos
zaterdag 23 augustus 2025 om 11:16

Senna Remijn en Nienke Vinke voeren Nederlandse beloftenteams aan op EK

De KNWU heeft de beloftenselecties bekendgemaakt voor het EK wielrennen, dat van 1 tot en met 5 oktober plaatsvindt in de Ardèche, Frankrijk. Bij de U23-mannen is Senna Remijn het speerpunt, bij de beloftenvrouwen zullen vele ogen gericht zijn op Nienke Vinke.

Bij de mannen zijn Rik van der Wal en Pepijn Veenings geselecteerd voor de individuele tijdrit. Het duo eindigde als eerste en tweede op het NK tijdrijden en heeft zich de afgelopen jaren nadrukkelijk toegelegd op deze discipline. De wegploeg bestaat uit hardrijders en heuvelspecialisten, met onder meer Senna Remijn, die dit seizoen indruk maakte met podiumplaatsen in Parijs-Roubaix en Luik-Bastenaken-Luik voor U23.

“We hebben bij de mannen een groep die elkaar goed aanvult“, licht talentcoach Marco Postma toe. “Het zijn renners die verschillende kwaliteiten meebrengen, waardoor we in meerdere scenario’s kunnen meestrijden.” Zijn collega Lucas Eenkhoorn vult aan: “Senna heeft in de zware klassiekers sterke resultaten neergezet, terwijl de anderen zich ook goed staande houden op dit type parcours. Als ze elkaar weten te vinden, kunnen we als collectief een mooi resultaat behalen.”

Nienke Vinke
Bij de vrouwen komt Nienke Vinke uit in zowel de tijdrit als de wegwedstrijd. Vinke werd vorig jaar zesde op het EK tijdrijden en bevestigde dit seizoen haar ontwikkeling met de winst van de witte trui in de Tour de France Femmes. Rondom haar is een ploeg geselecteerd met internationale ervaring.

Eenkhoorn kijkt met vertrouwen naar de vrouwenploeg: “We hebben een sterke en veelzijdige groep geselecteerd. Nienke heeft dit jaar opnieuw bewezen mee te kunnen doen op het hoogste niveau, maar ook de andere rensters zijn van grote waarde. Samen kunnen ze op dit parcours een belangrijke rol spelen.”

Postma onderstreept het belang van een gebalanceerde selectie. “De kracht van dit team zit in de combinatie van jonge ambitie en ervaring”, zegt hij. “We beschikken over meerdere rensters die de kwaliteiten hebben om zich te laten zien in dit soort wedstrijden. Als ze elkaar in de finale weten te ondersteunen, kunnen we als collectief een mooi resultaat neerzetten.”

Unieke kans
Hoofd talentontwikkeling Martin Truijens benadrukt het belang van deze selectie. “Wij zijn erg blij dat we met deze U23 selectie kunnen afreizen naar het EK. Nadat we begin dit jaar alle U23 activiteiten hebben moeten schrappen, willen we onze partners bedanken voor de nieuwe support voor de U23 renners en rensters. Het EK in de Ardèche is een unieke kans voor hen om aan het einde van het seizoen te kunnen vlammen in oranje.”

RIDE Magazine
3 Reacties
23-08-2025 11:30
Nederlandse mannen u23 selectie start met 1 toptalent. Maar dat is helemaal niet erg, was een passende titel geweest
23-08-2025 15:41
Nu al een selectie voor het EK cyclocross u23? Da's vroeg...

Nee, Zomermaand en Kramer zijn geen veldrijders dus, maar erg opvallend dat als een kampioenschapsparcours veel klimkilometers bevat, er in NL dan met name veldrijders in de selectie zitten. De echte klimmers zijn echt zeldzaam geworden.
23-08-2025 17:57
Mooie selectie bij de dames, ik ken zeker 20 rensters die beter doen dan de helft van deze 6 maar ja, de naam en de ploegen hè. Plus een bondscoach met zero effort.

Reacties zijn gesloten.