SEG Cycling stapt in CyclingClassNL
Managementbureau SEG Cycling gaat haar wieleractiviteiten verder uitbreiden. De komende drie jaar verbindt het bedrijf zich als performancepartner en sponsor aan CyclingClassNL, het initiatief van NOC*NSF, KNWU en Visma | Lease a Bike om jeugdrenners beter te begeleiden. “Het gezamenlijk doel is om uitzonderlijk Nederlands wielertalent optimaal voor te bereiden op een carrière als profrenner”, zegt SEG Cycling.
Er zal sprake zijn van een nauwe samenwerking. Nadat het managementbureau jarenlang met SEG Racing Academy (tot eind 2021) een opleidingsploeg op beloftenniveau had, hebben ze dit jaar een nieuwe formule gelanceerd voor nieuwelingen en junioren. Binnen dat beleid past ook de samenwerking met CyclingClassNL. Dat is een topsportprogramma voor de meest getalenteerde junioren van Nederland, waarbij ze een dagelijks trainingsprogramma krijgen en begeleiding qua voeding, training en persoonlijke ontwikkeling.
“De samenwerking houdt in dat SEG zijn Performance Lab en Cycling Lab in Amsterdam openstelt voor de renners van CyclingClassNL”, laat het managementbureau weten. “Zij kunnen daar voortaan gebruikmaken van alle diensten: onder meer inspanningstesten, aerotesten, bikefits en performancebegeleiding op topniveau. Inspanningsfysiologen, sportfysiotherapeuten en voedingsdeskundigen staan klaar om persoonlijke begeleiding te geven. Naast de ondersteuning van CyclingClassNL en SEG blijven de junioren uitkomen voor hun eigen clubs.”
Bijdrage leveren aan talentontwikkeling
“Door de samenwerking met SEG gaat CyclingClassNL een nieuwe fase in”, stelt Hoofd Talent Coach Martin Truijens van CCNL. “Het performanceteam wordt versterkt en de reikwijdte van CyclingClassNL groeit daarmee verder. Belangrijke stappen die bijdragen aan de versteviging van CyclingClassNL als toonaangevend opleidingsinstituut voor Nederlands wielertalent. Met SEG hoopt CyclingClassNL Nederlands wielertalent nog beter te kunnen ondersteunen in het realiseren van hun ambitie richting een professionele wielercarrière.”
Voor SEG Cycling zelf is het een volgende manier om iets terug te doen voor de wielersport in Nederland, zegt Eelco Berkhout. “Met SEG Racing Academy hebben wij tussen 2015 en 2022 een waardevolle bijdrage geleverd aan de talentontwikkeling in Nederland. Enkele U23-talenten van toen zijn uitgegroeid tot WorldTour-toppers van vandaag. Door een veranderende wielerwereld hebben wij gezien dat de behoefte aan gestructureerde talentontwikkeling bij de juniormannen en -vrouwen groot is. De manier waarop CyclingClassNL al enkele jaren actief is in het opleiden van U17- en U19-talenten spreekt ons erg aan.”
“Wij denken met onze onafhankelijke positie in de wielerwereld, kennis van de markt en geavanceerde performancediensten een grote bijdrage te kunnen leveren aan het programma van CyclingClassNL”, vervolgt Berkhout. “We kijken uit naar de samenwerking met Martin en zijn team om de volgende generatie talenten te helpen hun dromen na te jagen.” SEG Cycling benadrukt dat de jonge Nederlandse talenten niet verplicht zijn een contract met het managementbureau aan te gaan. Iedereen is vrij om voor een andere makelaar te kiezen.
Succesvol programma
CyclingClassNL heeft haar vruchten afgeworpen sinds de entree in 2021. CCNL-talenten Megan Arens en Michiel Mouris werden bijvoorbeeld afgelopen seizoen in Rwanda wereldkampioen tijdrijden bij de junioren. In totaal doorliepen zo’n vijftig talenten het programma, waarbij tweederde de overstap kon maken naar een Continental-, Pro- of WorldTour-team. Dankzij SEG Racing Academy groeiden renners als Thymen Arensman, Kaden Groves, Daan Hoole, Fabio Jakobsen en Jordi Meeus uit tot toprenners in de WorldTour.
Om te reageren moet je ingelogd zijn.