Sánchez klimt naar zege op Alto de Fóia in Algarve
De koninginnenrit in de Volta ao Algarve 2016 heeft een zege opgeleverd voor Luis León Sánchez. Hij bleek op de slotklim naar de Alto de Fóia de sterkste. Geraint Thomas en Primož Roglič eindigden op de plekken twee en drie. Sánchez is ook de nieuwe leider. Robert Gesink werd twaalfde.
Grote groep gelukszoekersNa iets meer dan vijftien kilometer koers vormde zich vooraan een kopgroep. Oliver Naesen (IAM Cycling), Sean De Bie (Lotto Soudal), Gregory Rast (Trek-Segafredo), Jonatan Lastra (Caja Rural-Seguros RGA), Alberto Cecchin (Roth), Jonas Koch (Verva-ActiveJet) en Ricardo Mestre (W52-FC Porto) waren de zeven renners die hun geluk al vroeg in de etappe beproefden. Onder aanvoering van Tinkoff werden de vluchters echter in de zware slotfase teruggepakt.
Contador pakt bergpunten
Tinkoff-kopman Alberto Contador besloot om niet veel later aan te vallen. Zodoende pakte de Spanjaard de bergpunten op de voorlaatste klim van de dag, net voor Diego Rosa en Ilnur Zakarin. In de afzink van die beklimming vond er echter een valpartij plaats met een flink aantal mannen van Astana en Movistar erbij. Niet veel later gaf Joaquim Rodriguez op; hij ondervindt last van een keelontsteking. Purito kwam woensdag ook al op achterstand binnen.
Aanval Gesink
Met nog zes kilometer op de teller besloot Robert Gesink het offensief te kiezen, samen met Rosa, Tiago Machado en Zdeněk Štybar. De vier bleven goed ronddraaien en verdedigden een geringe voorsprong van tien seconden. Op twee kilometer van het einde hadden ze nog altijd een kleine voorgift van acht tellen op het peloton. Dat bleek niet genoeg, want Luis León Sánchez gebruikte de voorste vier op vijfhonderd meter van het einde als springplank naar de ritzege. Kort na hem finishten Primož Roglič en Ion Izagirre op de plekken twee en drie. Gesink werd uiteindelijk twaalfde op zestien seconden.
Volta ao Algarve 2016 (1.1)
Tweede etappe: Lagoa – Alto de Fóia (198,6km)
1. Luis León Sánchez (Astana) in 5u08m25s
2. Geraint Thomas (Sky) op 1s
3. Primož Roglič (LottoNL-Jumbo) op 3s
4. Ion Izagirre (Movistar) z.t.
5. Tiago Machado (Katusha) op 5s
6. Thibaut Pinot (FDJ) op 6s
7. Manuel Antunes Amaro (LA Aluminios-Antarte) op 9s
8. Héctor Saez (Caja Rural-Seguros RGA) op 13s
9. Tiesj Benoot (Lotto Soudal) op 14s
10. Fabio Aru (Astana) op 15s
12. Robert Gesink (LottoNL-Jumbo) op 16s
Volledige rituitslag
Algemeen klassement na rit 2
1. Luis León Sánchez (Astana) in 5u08m25s
2. Geraint Thomas (Sky) op 5s
3. Primož Roglič (LottoNL-Jumbo) op 9s
4. Ion Izagirre (Movistar) op 13s
5. Tiago Machado (Katusha) op 15s
6. Thibaut Pinot (FDJ) op 16s
7. Manuel Antunes Amaro (LA Aluminios-Antarte) op 19s
8. Héctor Saez (Caja Rural-Seguros RGA) op 23s
9. Tiesj Benoot (Lotto Soudal) op 24s
10. Fabio Aru (Astana) op 25s
12. Robert Gesink (LottoNL-Jumbo) op 26s
Volledige algemeen klassement
He, ik baseer me alleen op een al jarenlang geldende seizoensopbouw van Bertje. Zou kunnen dat hij kiest voor een andere voorbereiding (rustiger), maar het zou me ook niks verbazen als het een eerste teken aan de wand is.
Ik hoop trouwens van niet, want die Sky robot moet er gewoon aan komende zomer.
Hopelijk niet één zoals Kwiatkowski: eentje die jarenlang op allerlei parcoursen goede resultaten boekt en dan meent dat hij een grote ronderenner wordt. Benoot zou volgens mij best eerst focussen op de Vlaamse klassiekers en misschien nog de Amstel Gold Race. Als die laatste hem goed bevalt, kan hij nadien misschien nog voor een Luik-Bastenaken-Luik of zo gaan.
@ Sepiroth
Lombardia? Je bedoelt waarschijnlijk San SEBAStian..
Hij heeft vandaag al opgegeven hoor ;)
Die nummers 7 en 8 zijn mij geheel onbekend :0
Tony Martin op dezelfde tijd als Gesink trouwens, dat is ook wel een goede start voor hem.
Hij is waarschijnlijk wat kilo's kwijt...
Hier ook al ;)