Rune Herregodts gaat UAE waarschijnlijk verlaten: “Eigen kansen zijn schaars”
Rune Herregodts boekte in juni met de Belgische titel op de weg misschien wel de belangrijkste zege uit zijn loopbaan. Het was ook direct zijn eerste overwinning in het shirt van UAE Emirates XRG, de ploeg die hij na dit seizoen waarschijnlijk zal verlaten, maakte Herregodts bekend in de Domestique Hotseat podcast.
“Normaal gesproken zal ik van ploeg veranderen”, zei Herregodts, die sinds 2025 voor UAE uitkomt. “We zijn nog in gesprek met een paar ploegen voor volgend jaar. In de komende weken zal het duidelijker worden, of maken we een beslissing over welke ploeg het zal worden. Ik verwacht snel nieuws.”
De Belg kwam in 2024 over van Intermarché Wanty, waar hij veel vaker voor eigen rekening mocht rijden. “Ik had in veel meer koersen een vrije rol. Ik was nooit echt de kopman, maar vaak mocht ik mijn eigen koers rijden, proberen te anticiperen, en als ik goede benen had voor een goed resultaat te gaan”, aldus Herregodts, die bij UAE in een totaal andere situatie terechtkwam. “De momenten waarop je voor jezelf kan rijden zijn schaarser.”

Herregodts werd in Brasschaat Belgisch kampioen – foto: Fotopersburo Cor Vos
Als ploeggenoot van Tadej Pogacar vervulde hij vooral een ondersteunende rol. Hoewel hij hier ook voldoening uithaalde, hoopt hij bij zijn volgende ploeg een meer hybride rol te kunnen vervullen. “In veel koersen kan ik de ploeg ondersteunen, met name in de heuvelachtige en klimkoersen, maar ik hou er ook van om soms voor een resultaat te gaan, zoals op het BK. Het houdt je hongerig als wielrenner om voor je kansen te gaan en te kijken welk resultaat je kunt behalen”, aldus Herregodts.
De 28-jarige renner won tot nu toe zes profkoersen, waaronder een rit in de Ruta del Sol en het eindklassement in de ZLM Tour. Lotto-Intermarché zou azen op de diensten van Herregodts.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.