Rodriguez neemt het op voor Posthuma
woensdag 14 november 2012 om 16:51

Rodriguez neemt het op voor Posthuma

joaquin rodriguez

foto: Sirotti

Joaquim Rodriguez verbaast zich over het feit dat Joost Posthuma geen team heeft kunnen vinden voor volgend jaar. De Nederlander was bij Radioshack-Nissan voornamelijk als knecht actief en haalde zodoende weinig punten. “De enige reden dat hij geen ploeg vond is omdat hij geen punten heeft. Het is een schande”, concludeert de Spanjaard tegenover Cyclingnews.

“Ze zouden het aantal punten dat een renner krijgt en het aantal renners dat punten krijgt moeten verviervoudigen. Als een renner iets wint, zouden zijn ploeggenoten ook automatisch punten moeten krijgen”, aldus de renner van Katusha. Rodriguez behaalde zelf de meeste WorldTour-punten van allemaal dit seizoen.

De klimmer stelt dat de balans nu zoek is. “De nummer één eindigt het seizoen nu met 600 punten. Dat zouden er 15.000 moeten zijn. Een knecht eindigt dan ook nog met punten en heeft zo zijn team ook iets te bieden.” De Spanjaard hoopt dat de UCI hier snel werk van maakt. “Het zou op hun lijst van prioriteiten moeten staan.”

RIDE Magazine
RIDE Magazine