Rodriguez bijna rond met Katusha, mikt op Tourpodium

foto: Sirotti
Joaquim Rodriguez heeft tegenover Spaanse journalisten laten weten dat hij dicht bij een overeenkomst is met zijn werkgever Katusha. De deal zal hem twee jaar langer aan de Russische formatie binden. Daarnaast liet de Spaanse klimmer doorschemeren dat hij volgend jaar graag de Tour wil rijden.
“Ik kan bijna zeggen dat de deal rond is. Er is enkel nog een handtekening nodig”, aldus Purito. Hij liet blijken dat het vertrek van de voormalig manager Hans-Michael Holczer en de komst Viatcheslav Ekimov een positief effect had voor de onderhandelingen. “Ik was niet de enige die dacht dat Holczer het niet goed deed. Blijkbaar realiseerde iemand in de top zich dat Holczer de taak niet aankon.”
Rodriguez kijkt ondertussen al vooruit naar het volgende jaar. De Spanjaard liet doorschemeren dat hij niet meer de combinatie Giro-Vuelta gaat rijden, zoals hij de afgelopen twee jaar deed. In plaats daarvan focust hij zich op de Tour. Ondanks dat hij het parcours van de Vuelta nog niet heeft gezien, zegt Purito dat deze bergachtige editie van de Tour hem een goede kans geeft op het bereiken van het podium.
“Het zal lang duren voordat we wederom een Tour krijgen die zo bergachtig is. Ik hoop dus dat ik deze wedstrijd volgend jaar rijd”, zegt Rodriguez. “Ik wil graag het podium in alle drie de grote rondes behalen. Daarnaast wil ik ook eens de gele trui dragen, nadat ik eerder al de roze en rode trui om mijn schouders kreeg. De Tour motiveert mij op dit moment.”