Renner gediskwalificeerd in Tour de la Guadeloupe na wel heel opzichtig vasthouden aan volgwagen
Video In de Tour de la Guadeloupe is een renner gediskwalificeerd na een wel heel opmerkelijk incident. De Bermudaan Nicholas Narraway werd na de vierde etappe uit koers gezet nadat hij zich opzichtig had vastgehouden aan een wagen van zijn ploeg. Op sociale media gaan beelden van het voorval rond.
De video laat zien hoe Narraway zich langere tijd aan hoge snelheid laat voorttrekken door de volgwagen van zijn ploeg Competitive Edge Cycling. Ook de Fransman Jason Jacquet Cretides, die niet eens deel uitmaakt van dezelfde ploeg, hield zich vast aan de auto.
Narraway werd vanwege het incident gediskwalificeerd, kreeg een boete van 100 Zwitserse frank en 25 UCI-punten in aftrek. Cretides reed de etappe niet uit en kon daardoor niet uit koers worden gehaald, maar kreeg verder dezelfde straf. Ook ploegleider Christopher Drummond werd bestraft met een boete en werd uitgesloten van de vijfde etappe.
Niet het eerste opvallende incident
Ook vorig jaar kwam de Tour de la Guadeloupe al in het nieuws vanwege een opvallend voorval. Twee Nederlandse clubrenners hadden zich op een lokale ronde achter een auto verstopt nadat ze achterop waren geraakt door pech, om vervolgens een ronde later weer aan te pikken. De twee werden na afloop gediskwalificeerd.
Bekijk hier de beelden van het incident:
C’est quoi ce cyclisme-là ?! 🚴♂️🚗
Franchement, à quoi ça sert de s’entraîner toute l’année, de bouffer des kilomètres de dénivelé et de souffrir sur la selle quand on voit Ç A en pleine course ?
Regardez bien la vidéo : un coureur accroché par la voiture d’assistance,… pic.twitter.com/k2G4XZsIE1— Whatsapp Antillaise (@WAntillaise) August 3, 2026
Om te reageren moet je ingelogd zijn.