Remco Evenepoel denkt aan weggeven leiderstrui: “En kijk meer naar Vingegaard dan anders”
foto: Cor Vos
woensdag 30 augustus 2023 om 18:42

Remco Evenepoel denkt aan weggeven leiderstrui: “En kijk meer naar Vingegaard dan anders”

Remco Evenepoel heeft zijn leidende positie in het Vuelta-klassement woensdag verstevigd door een bonificatiesprint te winnen, waardoor hij met extra vertrouwen aan de volgende bergetappe gaat beginnen. Op Pico del Buitre (10 km aan 8%) denkt hij eraan zijn rode trui weg te geven. “Ik hoop dat er een mooie vlucht wegrijdt”, geeft hij toe bij Sporza.

Het scenario voor de zesde etappe van de Ronde van Spanje tekent zich voorzichtig al af. Evenepoel ‘hoopt dat een mooie vlucht wegrijdt die voor de ritzege kan gaan’ en dus lijkt Soudal Quick-Step een kopgroep niet te willen controleren. “En dan zien we wel wat we met de trui doen”, geeft hij aan. De vraag is wat de concurrentie van Evenepoel gaat doen.

De slotklim naar de sterrenwacht in Javalambre is loodzwaar, weet de Belgische favoriet. “Zo’n klim van een halfuur moet me momenteel goed liggen, maar Jonas Vingegaard is de beste klimmer van de wereld. Dan let je toch altijd op en kijk je meer naar zijn wiel dan anders”, kondigt Evenepoel aan.

Eerder deze week wist hij in de bergrit naar Andorra al een tik uit te delen aan de concurrentie. “De slotklim is ook lastiger dan maandag. Het is een pittige etappe en je moet alert zijn”, waarschuwt REV.

RIDE Magazine
29 Reacties
31-08-2023 07:08
@Jos_Jas ...je ziet natuurlijk ook wat je wil zien, en je ziet niet wat je niet wil zien. 'Biased' is de Engelse term, in het Nederlands noemt dat een vooroordeel. En ik ga je er niet voor veroordelen, want iéderéén heeft wel een lichte, matige of sterke vorm van vooroordelen, daar ontsnapt niemand aan, ik ook niet. Maar af en toe is het niet slecht om je eigen mening in vraag te stellen, en -zo nodig- bij te stellen. Van mening veranderen, dat mag.
Ik ontken niet, en Remco zelf ook niet, dat hij 4 kaar geleden als 19-jarige debutant ongelukkige uitspraken deed of maniertjes uit het voetbal meebracht die je beter niet als renner etaleert. Bekijk de podcast van Lanterne Rouge eens, hij beseft dat zelf.
Echter, we zijn jàren verder, en er zijn nog steeds mensen die hem door diezelfde bril bekijken. Je goed recht om dat te doen, maar eigenlijk is dat nu wel passé... de wielrenner en mens Remco van 4 jaar geleden is niet meer dezelfde.
De stelling dat héél Vlaanderen een natte broek krijgt van Remco's prestaties klopt niet, evengoed zijn hier nog een heel pak wielerfans die liever Wout met handen omhoog over de streep zien komen. Sporza hoort daar inderdaad niet bij. Blijkbaar beroert hij de harten, in positieve of negatieve zin, er lijkt geen tussenweg, al zijn er toch meer en meer mensen die hem 'een tweede kans' lijken te geven, ik kan dat alleen maar toejuichen.
Echter, die blinde weerzin, die soms naar haat neigt, waar is die voor nodig? Laat die varen, want de frustratie zal enkel maar groter worden. Hij is mijn favoriet, en okee, ik geef graag toe dat ik een fanboy ben. Maar als Roglic hem er straks afrijdt, zeg ik chapeau Primoz.
Tot slot: wat je denkt te weten van eender welke renner is wat je ziet en hoort op tv en social media. Die beeldvorming is gekleurd en slikken we allemaal als zoete broodjes, kunst is om daar doorheen te kijken, al besef ik dat dat geen sinecure is.
Edit: en nu allemaal maar snel meedoen aan die gesigneerde wereldkampioenen-trui-wedstrijd ;-)
    31-08-2023 10:21
    Tramontana, inhoudelijk een zeer fijne reactie, hulde. Ik houd niet van arrogantie en vind het heel moeilijk om een gapend bias richting Evenepoel te ontlopen... echt. Hij stoort me soms enorm. Toch zie ik laatste tijd dat hij verandert en wijzer, meer respectvol is naar anderen. Dat waardeer ik zeer. Daarnaast kan ik me voorstellen dat je zeer zelfvoldaan wordt als je de nationale hoop bent, geen dag vertoeft zonder pers om je heen en zo ongelooflijk lekker koersen kan. Zijn palmares is zo verbluffend mooi al. Dus ik probeer begrip op te brengen voor het karakter, want ik realiseer me ook dat dit gevormd wordt door de omgeving. Niet in de laatste plaats werkt Wielerflits daar graag aan mee.
30-08-2023 18:47
De etappe van afgelopen maandag in acht genomen is het voor Jumbo zelf wellicht eveneens verstandiger om een vlucht te laten lopen.
30-08-2023 19:03
De mens stamt volgens de theorie niet af van de apen, maar deelt een zelfde voorouder.
30-08-2023 22:42
Benieuwd of de Jumbo's morgen gaan rijden achter de vlucht om Remco... in het rood te houden.
31-08-2023 09:51
Gokje... ze hebben Landa ingefluisterd dat hij moet mee gaan in de vlucht en gunnen hem alvast een cadeautje. Zou ook een ideale man zijn om de trui aan te geven. Bahrein zal dan sowieso gaan controleren ifv een goed klassement, maar voor de eindzege is hij relatief ongevaarlijk ook al staat hij deze avond in het rood met een minuut of 2 voorsprong.
31-08-2023 08:03
Evenepoel doet het prima hoor. Hij wint regelmatig en dan vaak op imposante wijze. Ik kan daar prima van genieten. Ik denk niet dat hij zich zorgen maakt over commentaren van mensen die sowieso niets van hem moeten hebben, wat hij ook doet of zegt.
31-08-2023 08:51
Even off topic, waar is de reageren op een ander bericht knop gebleven in de mobiele versie?
31-08-2023 08:57
Op sporza stond gewoon een kop, foto en artikel over de lekke band van Vingegaard. Je moest er heus niet voor scrollen. Hier wordt gewoon onzin geschreven.
    31-08-2023 10:07
    Heb ik ook al dikwijls vastgesteld, sommigen hier gaan erg ver in hun verzinsels en het creëren van haat
30-08-2023 19:11
Truien te kooooop!! Wie maakt me los? Mooie rode truien te kooooop!!
30-08-2023 22:56
Net lekker gegeten. Nu nog dessert. Ik ga voor een eng gebakkie gaan. Met een beetje slagroom.
Of zou ik toch voor pannenkoeken gaan? Welke waren nu weer de lekkerste? De eerste of de laatste?
31-08-2023 06:29
@Jos_ Jas ik kan begrijpen dat er mensen zijn die een aversie hebben aan de maniertjes die Evenepoel van tijd tot tijd tentoonstelt maar je kan bezwaarlijk ontkennen dat ook hij met de benen antwoordt. En hoe.
30-08-2023 21:21
Als ik het goed begrijp gaat Remco beter opletten en niet meer naar Vingegaard kijken, maar wel meer naar zijn wiel.
30-08-2023 22:58
@Panache

Wacht eens even?
Bedoel je dan dat alle WF'ers dezelfde voorouder hebben? Dan zijn we hier dus eigenlijk allemaal broers van elkaar.

Tja, in elke familie is er af en toe wel wat spanning.
31-08-2023 07:23
Evenepoel is als Djokovic, steengoed maar hij moet opboksen tegen de populariteit van de Nadal en Federer's van het wielrennen.
    31-08-2023 10:01
    Als hij het palmares van Djoko evenaart, die toch de GOAT is, is het goed. Al die commentaar altijd over zijn (voetbal)maniertjes, terwijl toch de resultaten tellen. Roglic heeft de uitstraling van een banaan, saaier dan zijn interviews en antwoorden wordt het niet, maar T is een fantastische coureur en dat is wat telt. Hetzelfde met vinnegaard, toch ook niet de sympathiekste of leukste die er is, maar hij rijdt wel niet slecht. Pogi is veel leuker maar verliest er wel van, dus waar praten we dan over. Sport gaat over winnen en in dat compartiment moet REV op 23 jaar voor nog niet al te veel andere coureurs onderdoen.
30-08-2023 19:57
Van jou kan ik m prima hebben Panache!!
30-08-2023 19:46
Fantastische foto van Cor Vos. Welk onderschrift kun je er niet bij bedenken?
“Ik rijd in het rood en jij lekker niet”
“Hahaha, Jonas, ben jij nou een man of ik?”
“Oumi of Trini, wie heeft het beter voor elkaar Joni?” etc.etc.
30-08-2023 19:01
Wie nu nog wil ontkennen dat de mens van de aap afstamt...
30-08-2023 22:11
Pfffffff wat een eng gebakkie is hij toch.
    30-08-2023 22:16
    ik begin me hoe langer hoe meer te storen aan de haat richting Evenepoel.

    Werkelijk niets van wat Evenepoel hier zegt zou voer voor gedoe moeten zijn, maar toch ontstaat er iets als dit. Ik slaap ook niet in een Evenepoel-pyjama, maar de haat op Wielerflits wordt buitenproportioneel.
    31-08-2023 02:40
    Hoezo, Wim? Wat remco hier zegt is toch een dikke middelvinger richting het peloton? Altijd de remcoshow op sporza (ttt gemist? Geen woord over de lekke band van Vingego, alleen maar hosanna over de rit van Quick Step) en als mannen zoals jij ook nog gaan verdedigen dat Nederlanders in een evenepoel moeten gaan slapen… Het is een feit dat remco evenepoel door zijn houding en maniertjes wrevel opwekt. Wout van Aert doet dat toch ook niet? Of Pogacar. Van der Poel? En in het verleden die jongen van Henk Ensing uit Emmen. Thijmen. Nee, die mannen laten hun benen spreken. Remco moet altijd haantje de voorste zijn. Ik sta open voor debat, Wimvl. Maar ik kan niet akkoord gaan met het gedweep. Succes morgen en een fijne rit, vanwege J.L. Jas
    31-08-2023 10:15
    Als je mijn tekst goed leest zie je dat ik juist niet (!) in een Evenepoel-pyjama slaap. Sterker nog, kan me mateloos storen aan zijn hooghartigheid. Alleen bovenstaand interview is geen middelvinger naar het peloton, hoe dan? Hij wil de trui 'cadeau doen' omdat zijn team niet in staat is deze drie weken te verdedigen, dat weet ook hij. Dat is zeer realistisch en eerder respect voor het peloton dan een middelvinger. Daarbij noemt hij Vingegaard ook nog eens de beste klimmer van de wereld... wat is hier dan nog van te vinden?
30-08-2023 18:56
Leuke foto. Volgens mij biecht Vingegaard daar op dat hij eigenlijk Wouter van Hout heet.
    30-08-2023 19:11
    Beetje hypocriet gezien je 'Van Hout' eerst nog iemand vond die wel degelijk een uitgesproken mening had en deze onderbouwde. In Vlaanderen heet dat een jassendraaier.
    30-08-2023 19:12
    Ik vond het wel grappig
    30-08-2023 22:15
    Jammer dat djerkson de strijdbijl oppakt, want dit is gewoon geinig Panache. Niets meer, niets minder. Lang leve humor.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine