Primoz Roglic krijgt van BORA-hansgrohe ijzersterk team mee naar Tour de France 2024
BORA-hansgrohe heeft op de persdag in Spanje de voorlopige selectie voor de Tour de France 2024 gepresenteerd, met nieuwkomer Primož Roglič als de grote kopman. De Sloveen krijgt een indrukwekkende ploeg met zich mee, met onder meer voormalig Giro-winnaar Jai Hindley, Aleksandr Vlasov en Daniel Felipe Martinez. Ook Danny van Poppel is erbij.
De omkadering in de bergen zal niet missen voor Roglič, die afgelopen najaar zijn doorlopende contract bij Jumbo-Visma in goed overleg verbrak om voor zijn eigen kansen bij BORA-hansgrohe te kunnen gaan. Vooral de Tour de France staat hoog op het lijstje van Rogla, die de Giro en de Vuelta al wel won. Met Hindley, Vlasov, Martínez heeft hij sterke klimmers om zich heen.
Lennard Kämna is ook onderdeel van de longlist, al gaat hij eerder in het jaar ook de Giro d’Italia betwisten en valt daarna een beslissing of hij de combinatie Giro-Tour gaat doen. Voor het werk op het vlakke zijn naast Van Poppel ook Nico Denz en de Italiaanse nieuwkomer Matteo Sobrero aangewezen bij BORA-hansgrohe.
‘De Tour winnen is voor mij geen obsessie’
“Ik geloof erin dat ik de Tour kan winnen”, vertelde Roglič volgens RTV Slo op de persconferentie. “We moeten niet bang zijn voor de uiteindelijke uitkomst, maar we moeten ons best doen. Als we alles doen wat nodig is, kunnen we aan het einde blij zijn. Voor mij is de Tour de France kers op de taart, maar het is geen obsessie.”
Met deze selectie hoopt BORA-hansgrohe mee te kunnen doen om eindwinst in de Ronde van Frankrijk. Roglič gaat het daar opnemen tegen zijn oude ploeg Visma | Lease a Bike en kopman Jonas Vingegaard, die de laatste twee jaar de Tour won. Ook UAE Emirates komt met een sterrenensemble naar Frankrijk in de zomer, daar is Tadej Pogačar de grote kopman.
Ploegleider Rolf Aldag benadrukt dat Roglič de enige kopman is. “Wij kiezen voor de strategie van slechts één kopman”, vertelde hij. “Als Vlasov vijfde staat, kunnen we hem tactisch gebruiken, maar we gaan al onze plannen niet nu publiekelijk onthullen. We hebben slechts één doel en één leider. We gaan zonder sprinter en hebben geen extra doelen gesteld.”
“Primož zorgt voor positieve druk op het team om te slagen en te kunnen winnen”, gaat de Duitse ploegleider verder. “Hij won al meerdere grote rondes en kijkt naar de lange termijn. Als we dit verstandig doen en hem goed ondersteunen, zullen Hindley en Vlasov, die stukken jonger zijn, ook groeien. Zij gaan ook zeker geen typische knechten zijn.”
Wat zou het mooi zijn indien hij zijn payback time zou krijgen in de komende Tour....
Jij bent jaloers op de tweekoppige adelaar is de invulling die ik dan maar geef aan deze reactie.
Echter Vlasov die volgens mij niet of amper in Rusland komt op deze wijze wegzetten is behoorlijk lomp en getuigd niet van enige intelligentie.
Dat hij vorig jaar voor eigen kansen ging was in die context te begrijpen als oudere sporter en zgn kopman. Nu is de context geheel anders.
PS goed dat Joris de post niet wegjorist op dat men kan zien hoe ridicuul sommige lieden kunnen zijn.
Bora is voor mij een "doe maar wat, we zien wel" ploeg en met deze samenstelling zie ik daar geen verandering in komen. De ploeg kan zeker voor chaos zorgen en een Vingegaard mee doen verliezen, maar als Roglic ooit in het geel belandt, zie ik hier geen sterk blok om het te verdedigen.
Vlasov die zelfs voor een verre ereplaats z'n eigen ploegmaat aanvalt?
Martinez die voor maatje Bernal graag z'n eigen ambities opofferde maar net bij Ineos wegging omdat hij op een leeftijd kwam waar hij zelf meer wil oogsten. Roglic tekende pas lang na zijn overstap. Tenzij ze hem in ruil de volledige steun geven in de Ardennenklassiekers...
Hindley die ook nooit het knechtenwerk heeft weten appreciëren.
De sterkte zit dan eerder in mannen als Kämna, Denz en Sobrero.
Bovendien is dit heel ander kaliber renner dan rest van de AK renners vd ploeg. De synergie zal eruit bestaan dat ze uitgespeeld worden wanneer van toepassing.
Danny lekker paar keer sprinten voor een etappe, mooi, hij mag zeker weer eens winnen. Die gast reed al 12 jaar geleden zijn eerste tour.
Ik gun De Gelen weer de overwinning maar mocht Rogla hem kunnen pakken, . . . dat zou echt super zijn.
Staan 2.100.000 Sloven compleet op hun kop en zal het Pils er rijkelijk vloeien.
Dat hele Red Bull zegt ook niets anders dan 'Doettie nie meer, is nu superbraaf. Weet er ook heel veel van!'
Benieuwd dan wat het wordt? Een mooie opzichtige RedBull beker met daarin bier?
Verder geen DDR dokter polonaise aan het lijf van de Sloveense adelaar.
Dat zou nog een sterk team in de mix gooien.
Daarbij liet Gall ook zien dat hij in de bergen niet zo heel ver achter lijkt te liggen op het wonderduo.
Laten we het zo zeggen: dit wordt inderdaad geen Tour waar pakweg Lutsenko 7e wordt.
Bij Meeus zou het best kunnen dat zijn zwaartepunt op de klassiekers wordt gelegd, want daar is het bij Bora na het vertrek van Politt voor de rest echt wel armoe troef.
De Vlaamse klassiekers dan wel te verstaan. Waalse hebben ze higuita ook nog achter de hand.
Ben benieuwd of sobrero eens iets in Vlaanderen zou kunnen betekenen. En Van Poppel wellicht?
UAE en Bora zijn bergop sterker dan het treintje Tratnik Kruiswijk Kuss, Vingegaard.i
Sterke ploeg, dat zeker, maar ervan uitgaan dat ze allemaal in dienst van Roglic gaan rijden, lijkt me wishful thinking. Anderzijds hoeft dat ook niet. Één uitgesproken leider uitspelen werkt vaak contraproductief. Van Hindley een co-leider maken, waar Pogacar, Vismagaard en anderen ook moeten rekening mee houden, kan enkel in het voordeel van Roglic werken, zolang hij zijn ploegmaat niet beschouwd als concurrent.
Zonde voor de giro, als ze deze mooie ronde hiervoor hypothekeren.
In eerste instantie zal Roglic vooral moeten tonen dat hij in staat is om Vingegaard en Pogacar te volgen in de eerste lastige ritten.
Ik verwacht dat ze Hindley als co-leider houden, want uiteindelijk kan hij ook echt wel top-5 rijden (of ideaal geval miss zelfs podium).
Meeste tijd zullen ze moeten spenderen aan Vlasov, heeft zich nog niet vaak als teamplayer getoond dus wordt denk ik wel een joker. Tegelijk zal hij wel weten dat hij niet het niveau heeft van de echte toppers.
Mocht Roglic niet in staat zijn om Pogi en Vingegaard te volgen in de eerste etappes, zie ik vooral een free for all en mogelijks 3 man van Bora in top-10 ipv alle ballen op Roglic om miss dan 3de te eindigen.