Primoz Roglic had schouder uit de kom: “Heb wat fouten gemaakt vandaag”
Primož Roglič verloor zondag een bijna zekere eindzege in Parijs-Nice. Twee valpartijen gooiden roet in het eten voor de kopman van Jumbo-Visma, die Maximilian Schachmann met de gele trui naar huis zag gaan. “Dit was niet de rit waarop we gehoopt hadden. Ik heb wat fouten gemaakt vandaag”, vertelde hij na afloop.
“Bij de eerste val was mijn linkerschouder uit de kom en daarna viel ik nog een keer”, aldus Roglič tegen Het Nieuwsblad. “Ik heb alles gegeven, maar ik kon niet meer in de eerste groep komen. Zonde, maar op naar de volgende. Ook dit hoort bij de sport. We komen zeker terug in de volgende races.”
“Ik dacht er niet echt over na dat de eindzege uit mijn handen aan het glippen was. Het is altijd een gevecht met jezelf. Als je dat kan, heb je gedaan wat je moest doen”, reageert de Sloveen. “Ik heb alles gegeven. We zijn natuurlijk teleurgesteld, maar de wereld stopt niet met draaien. We moeten nu vooruitkijken. Het had veel erger kunnen zijn. Gelukkig zal ik over een paar dagen wel in orde zijn.”
Roglič eindigde na zijn inhaalrace als 56ste op 3.08 minuut van ritwinnaar Magnus Cort. De Duitser Schachmann werd tiende in de daguitslag, wat genoeg bleek om voor het tweede jaar op rij Parijs-Nice te winnen.

foto: Cor Vos

Nou zie je dat die drie etappes winnen maar goed is ook, morgen kan alles anders zijn...
Wel behoorlijk balen natuurlijk. Vooral ook schouder uit kom is toch echt wel pittig. Dan nog opstappen is ook wel knap. Vond wel jammer dat team net te snel wegviel want was op 50 meter gekomen. Nog 2 snokken door de rest en hij was er misschien bij gekomen.
En wat relativering betreft krijg je ze echt niet beter dan Roglic. Een goed voorbeeld van kunnen leven met je tekortkomingen.
Shapoo!!
Verder een klasse reactie waarbij hij de schuld puur bij zichzelf legt en alweer verder kijkt. Op naar revanche in Baskenland als het verder meevalt.
Dat was mooi om te zien inderdaad. Zo'n verscheurde koersbroek met schaafplekken zal ook sympathie hebben opgewekt.
Victor als oud-ploeggenoot spreekt altijd lovend over Primoz, dus echt een vriendendienst denk ik en Tim is einde contract maar zal waarschijnlijk in elke koers die hij rijdt voor iemand op kop willen rijden ploeggenoot of niet. Dat zit in de man zijn DNA. Groot respect overigens voor hem en ik zie hem niet meer weggaan bij DQS, zit daar perfect.
Dit is een prachtig voorbeeld van wonden likken nadat Hooglic voor de val kwam.
Volgens mij laat vandaag juist zien dat zijn actie gisteren meer dan logisch was. Pakken wat je pakken kan, het kan zomaar omslaan.
+ nog wat tekens
@Marik: Geen idee wat je bedoeld. Mischa is geen werkwoord.