Pogacar vreest ontwikkeling Evenepoel bij Red Bull-BORA-hansgrohe: “Schrikt me af”
Tadej Pogacar was in 2025 veruit de sterkste wielrenner ter wereld. Een van de weinigen die hem soms nog kon bedreigen, was Remco Evenepoel. De Belg hoopt bij zijn nieuwe ploeg Red Bull-BORA-hansgrohe nog een stap te zetten richting het niveau van Pogacar. Laatstgenoemde kijkt met argusogen naar de transfer van Evenepoel.
“Voor Remco kan de verandering goed zijn”, zegt Pogacar in gesprek met Sporza over Evenepoel, die deze winter Soudal Quick-Step verruilt voor Red Bull-BORA-hansgrohe. “Hij ging van het ene superteam naar het andere. Het wordt interessant of hij nog een stap kan zetten. Ik hoop van niet, want ik vind hem al behoorlijk sterk en dominant. Het schrikt me af dat hij beter zou worden. Al denk ik dat hij het goed zal doen. De hele wereld zal met grote interesse zijn komende stappen volgen.”
Het afgelopen seizoen kwamen Pogacar en Evenepoel elkaar meermaals tegen. In de meeste gevallen had de Sloveen de overhand, maar een enkele keer was de Belg de sterkste. Al was dat (qua uitslag) wel telkens in een tijdrit. Zo won Evenepoel de tijdrit in het Critérium du Dauphiné, de eerste tijdrit in de Tour de France en het WK tijdrijden. In die laatste chronoproef haalde Evenepoel de voor hem gestarte Pogacar zelfs in. In de Amstel Gold Race finishte Pogacar (tweede) weliswaar voor Evenepoel (derde), maar kwam laatstgenoemde wel terug bij de eerder ontsnapte Sloveen.


Er zijn eigenlijk (los van WK tijdrijden 2025) eigenlijk maar 2 renners die hem echt pijn hebben kunnen doen.