Picnic PostNL begint renners vast te leggen: ‘Frans kampioen bij de amateurs komt erbij’
Picnic PostNL was in de eerste maanden van het jaar weinig tot niet actief op de transfermarkt of met het verlengen van aflopende contracten. Inmiddels roert het Nederlandse team zich wel. Inmiddels zijn zes nieuwe renners vastgelegd voor het nieuwe seizoen. Volgens l’Equipe is er een zevende op komst: Frans kampioen bij de amateurs, Louka Lesueur. Hij heeft ook een veldrit-verleden.
Nadat we tijdens de Tour de France 2026 al konden openbaren dat Matteo Vanhuffel en Jurgen Zomermaand het voorbeeld volgen van Milan De Ceuster en Mees Vlot van de opleidingsploeg naar het WorldTeam van Picnic PostNL, nadert het Nederlandse WorldTeam ook een akkoord met de rappe Jules Hesters (27, Flanders-Baloise) en de Franse sprinter Paul Penhoët (24, Groupama-FDJ United). Eerstgenoemde kennen we vooral als baanrenner, de tweede als voormalig sprinttalent.
Penhoët zou op dit moment gelden als grootste naam wat betreft de nieuwe aanwinsten. De Fransman werd derde in de slotrit van de Giro d’Italia, na de Tour van 2025 zijn tweede grote ronde uit zijn carrière. In 2023 boekte hij zijn tot nu toe enige twee profzeges. De sprinter moet het vertrek van collega-snelle mannen Pavel Bittner (die vertrekt naar Pinarello-Q36.5), Fabio Jakobsen (Visma | Lease a Bike) en Casper van Uden (Alpecin-Premier Tech) zien op te vangen.

Lesueur werkt sterk jaar af
Volgens de Franse sportkrant krijgt Penhoët volgend jaar gezelschap van landgenoot Louka Lesueur. De 22-jarige renner uit Bretagne staat te boek als iemand die lastige wedstrijden aankan en bergop lang meegaat. In het zware, nationale Franse circuit won Lesueur dit jaar al zeven wedstrijden, waarvan drie tijdritten. Op het Frans kampioenschap tijdrijden voor beloften werd hij vijfde, ruim drie weken nadat hij de Franse driekleur had veroverd tijdens het nationale kampioenschap voor amateurs.
De laatste jaren komt Lesueur uit voor VC Rouen 76, een van de bekendere Franse clubteams. De laatste twee seizoenen voor het team maakte Lesueur ook al indruk in het nationale circuit. Vorig jaar versierde hij daarmee een oproep voor de Ronde van de Toekomst, waar hij landgenoot Paul Seixas naar de eindzege loodste. Ook werd hij geselecteerd voor het EK U23 in de Ardèche en Drôme vorig jaar. Volgens l’Equipe tekent Lesueur voor twee jaar en rijdt hij komende week La Polynormande en opnieuw de Tour de l’Avenir.
Transfers Team Picnic PostNL 2027
Inkomend
Development Team Picnic PostNL |
Development Team Picnic PostNL |
Development Team Picnic PostNL |
Development Team Picnic PostNL |
Uitgaand
Pinarello - Q36.5 Pro Cycling Team |
Team Visma | Lease a Bike |
Alpecin - Premier Tech |
In de jongste aflevering van de Wielerflits Podcast hoor je vanaf minuut 24.30 meer over de laatste transfers
Luister hierboven naar de podcast en abonneer je via je favoriete podcast-app.
iTunes
Spotify
RSS-feed
Eerstgenoemde kennen we vooral als baanrenner, de tweede als voormalig sprinttalent.