Paul Seixas werkt als monnik toe naar seizoen: “Mijn ouders al twee maanden niet gezien”
Paul Seixas kijkt uit naar het begin van het wielerseizoen. De 19-jarige Fransman verblijft momenteel op hoogtestage in de Sierra Nevada, maar daar is het met de sneeuw op dit moment niet lekker vertoeven. “Het zijn offers die ik moet brengen”, vertelt hij in gesprek met Eurosport.
Seixas werkt de helft van de trainingen op hoogtestage binnen af. “Dat is niet makkelijk, hoor. Je mist dan echt het fietsgevoel. Ik heb ook mijn ouders en vriendin al twee maanden niet meer gezien. Maar ja, als ik straks weer naar beneden kom, zal ik echt verschil voelen.”
In pas het tweede profseizoen van de jonge Fransman mikt hij in eerste instantie op zijn eerste profzege. Seixas hoopt die al in de Ronde van de Algarve of het tweeluik in de Ardèche te boeken. “Even een boostje aan het begin van het seizoen. Als ik naar de startlijsten kijken van de komende wedstrijden, dan staan daar alleen maar sterke jongens op. Maar ik ga alles geven om zo snel mogelijk te winnen.”
“Ik heb wel het vertrouwen in mezelf. Ik merk dat ik snel vooruitga, dus ik hoop dat die zege komt. Een koers winnen blijft toch een onbeschrijflijk gevoel”, eindigt hij.
Aankomende wedstrijden voor Paul Seixas
| Datum | Wedstrijd |
|---|---|
| 7 jun - 14 jun | |
| 4 jul - 26 jul | |
| 11 sep | |
| 13 sep | |
| 27 sep | |
| 10 okt |
Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!
Edit: in het persbericht van AFP staat inderdaad "Cela fait deux mois que je n'ai pas vu mes parents, ni ma copine.". Ik hoop echt voor hem dat ze het woordje 'presque' hebben weggelaten...
Dan neem je bewust het risico dat je voorbereiding wordt verstoord.
15 jaar geleden ging je op die leeftijd nog gewoon met je lokale fietsclub mee trainen, terwijl je naar school ging. Nu zit je jezelf uit te mergelen op een berg.
Je moet wel heel erg van jezelf houden om zoiets te willen doen.