Paul Magnier opent Ster van Bessèges met zege, Marijn van den Berg derde
foto: Cor Vos
woensdag 5 februari 2025 om 15:53

Paul Magnier opent Ster van Bessèges met zege, Marijn van den Berg derde

Paul Magnier heeft de eerste rit in de Ster van Bessèges gewonnen. De coureur van Soudal Quick-Step was in Bellegarde de sterkste van het peloton en mocht na afloop ook de eerste leiderstrui aantrekken. Jordi Meeus en Marijn van den Berg eindigden op de plekken twee en drie.

De Ster van Bessèges ging woensdag van start met een sterk deelnemersveld. Onder meer Mads Pedersen, Arnaud De Lie, Maxim Van Gils en Richard Carapaz waren afgereisd naar het zuidoosten van Frankrijk om daar aan hun seizoen te beginnen. Vanuit Nederlands oogpunt was het vooral uitkijken naar de prestaties van Marijn van den Berg en de Unibet Tietema Rockets met Hartthijs de Vries.

In de openingsuren van de koers kregen we een kopgroep met Victor Vercouillie, Axandre Van Petegem, Célestin Guillon en Axel Mariault te zien. De vier vooraan werkten goed samen en reden een voorsprong van meer dan zes minuten bij elkaar, maar maakten nooit echt kans om de zege. In het peloton zetten INEOS Grenadiers en Lotto al snel namelijk een mannetje op kop om de achterstand naar beneden te halen. Met nog 37 kilometer te gaan volgde er al een hergroepering.

Peloton opgeschrikt door waaiers, Magnier wint op Côte de la Tour
De onrust in het peloton door de wind sloeg daarna toe. Meerdere keren werd er een waaier getrokken, maar uiteindelijk kwamen de groepen toch weer bij elkaar. In de lastige slotkilometer op de Côte de la Tour zou het vervolgens gebeuren.

Op de Côte de la Tour waren het de Tietema Unibet Rockets die brutaal het heft in handen namen voor Lukas Kubis, maar de Slowaak zou in de slotmeters tekortkomen om mee te doen om de ritzege. Ook De Lie kwam tekort na een fraaie lead-out van Lionel Taminiaux. Wie zijn sprint perfect timede? Magnier, die in de slotmeters Meeus passeerde en aan het langste eind trok. Van den Berg kwam in de laatste meters nog van ver, maar strandde op plek drie.

RIDE Magazine
14 Reacties
05-02-2025 16:26
Zou De Lie eindelijk eens echt pieken op het moment dat het telt? Zijn positionering was daarentegen uitstekend deze keer.

Magnier meer en meer een toptalent ipv een talent.
    05-02-2025 16:29
    De Lie was gevallen op training enkele weken geleden en is nog niet in vorm. Hij moest zijn seizoenstart ook al uitstellen, schrapte daardoor twee Spaanse eendagskoersen van zijn programma.
05-02-2025 16:08
Weer prima gereden van Marijn
05-02-2025 19:52
Meeus toch wel verrassend op deze aankomst.
Benieuwd wat voor type renner Magnier wordt. Lijkt veel kanten op te kunnen.
    05-02-2025 22:04
    Meeus heeft regelmatig met Matje getraind in Spanje, dat doet de mens goed.

    Magnier komt er wel, rap ventje!
    06-02-2025 09:33
    Bij IDL staat een leuk artikel over Magnier. Hij lijkt voor nu vooral voor het sprinten te gaan, maar wil ook klassiekers blijven kunnen winnen. Type Philipsen?
    06-02-2025 12:48
    Ik denk dat Magnier vroeger op de heuvelachtigere Vlaamse klassiekers (Omloop, E3, Ronde) zal gaan mogen mikken. Bij Philipsen is dat voorlopig nog niet echt gelukt.
05-02-2025 16:16
Knap van Magnier! vd Berg kwam nog hard opzetten, maar helaas te ver. De Lie zwoegend…
05-02-2025 16:20
Mads Pedersen iets tegengekomen? Niet te vinden in de top-30
    05-02-2025 16:25
    Zag er wat gezet uit en had het achterin duidelijk moeilijk
    05-02-2025 16:26
    Bericht van Lidl-Trek:

    "Due to gastro-intestinal trouble Mads Pedersen was out of the action in the first sprint finish, with Alex Kirsch instead leading the charge for us"
05-02-2025 16:29
De Tietema boys trokken de laatste 10 km wel heel hard van leer en daardoor kwam hun kopman te vroeg alleen op kop.
Jammer, paar plekken hoger was mogelijk geweest.
    05-02-2025 18:50
    Kubis heeft weinig in de wind gereden. Zaten gewoon een aantal mannen bij die rapper omhoog konden. Als zij niet daar vooraan zitten eindigt hij waarschijnlijk lager, niet hoger.
    05-02-2025 21:38
    Ok @Tim, ik ken Kubis pas sinds hij bij de Rockets is, volgen PCS kan hij redelijk heuvels aan maar ik geloof u dat anderen beter waren.
    Maar ze reden die laatste 10km zeker drie keer met z’n vieren op de linkerkant in rij voor alle anderen.
    Dan verbruik je ook in 4e positie toch meer energie dan dat je als van de Berg beter omringd twee drie rijen lager zit.
    Ik had de indruk dat ze bij Tietema wel geloofden in een top drie voor Kubis.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine