Patrick Lefevere over uitspraken Contador: “Ga er geen woorden aan vuil maken”
foto: Cor Vos
zaterdag 12 augustus 2023 om 08:18

Patrick Lefevere over uitspraken Contador: “Ga er geen woorden aan vuil maken”

Patrick Lefevere heeft in zijn wekelijke column in Het Nieuwsblad gereageerd op de uitspraken van Alberto Contador. Laatstgenoemde vertelde dat hij ervan overtuigd is dat Remco Evenepoel volgend jaar voor INEOS Grenadiers zal rijden én dat hij een aantal ploegmaten meeneemt.

“Ik heb gehoord dat Alberto Contador het in al zijn wijsheid raadzaam vond om op tv te verklaren dat Remco volgend jaar voor Ineos rijdt. Ik ga zelf geen woorden meer vuil maken aan dat verhaal, maar stel vast dat Remco wereldkampioen tijdrijden is geworden als renner van Soudal Quick-Step”, aldus Lefevere. “Mocht het onze ploeg echt aan wetenschappelijke know how ontbreken zou dat alvast niet lukken. Tijdrijden is geen discipline die je wint met de natte vinger.”

Verder vertelt de Belgische manager ook dat de transfer van George Bennett ook niet zo concreet is als er eerder is geschreven. “In de pers verschijnen nu veel verhalen als zouden we George Bennett binnenhalen om volgend jaar de klimtrein te versterken. Tot nader order: op dit moment is hij mij alleen maar langs alle kanten aangeboden door managers.”

Lefevere: “We gaan tonen waar we staan als rondeploeg”
“Eerlijk gezegd: al die verhalen doen afbreuk aan de renners die we op dit moment al hebben. Zoals ik eerder heb aangehaald: dat is best wel al iets. Mensen onthouden maar achtenveertig uur, maar vorig jaar hebben we in de Vuelta de koers gedragen met Remco plus vijf andere renners. Door een val en door ziekte zijn we toen Julian Alaphilippe en Pieter Serry kwijt gespeeld nog voor het allemaal moest beginnen. En toch hebben Remco en co de trui over de streep getrokken.”

Lefevere gaat verder: “Ik ben ervan overtuigd dat we nu in de Vuelta opnieuw gaan tonen waar we staan als rondeploeg. De selectie zal er anders uitzien dan vorig jaar. (…) Jan Hirt gaat mee, net als Mattia Cattaneo. “Van de vaste kern zullen Louis Vervaeke en Pieter Serry er opnieuw bij zijn, maar nadat hij de Giro al in dienst reed van Remco staat Ilan Van Wilder er op dit moment niet op. Maar James Knox en Andrea Bagioli gaan ook goed bergop. Alle namen onder voorbehoud.”

RIDE Magazine
109 Reacties
12-08-2023 09:04
Wel grappig dat Lefevere het steeds heeft over dat alle renners bij hem worden aangeboden. De enige renners die de pers bereiken zijn al over hun hoogtepunt heen. Bennett heeft zo te horen ook veel zaakwaarnemers, kennissen en vrienden die Lefevere kunnen benaderen.
12-08-2023 09:19
We zullen het natuurlijk nooit weten, maar ergens denk ik dat Roglic vorig jaar de Vuelta zou hebben gewonnen zonder val. En ergens denk ik dat dat zou komen door de zwakte van de ploeg van Evenepoel vorig jaar.

Benieuwd of Remco dit jaar het tegendeel kan bewijzen
    12-08-2023 10:11
    Persoonlijk denk ik dat niet. Er wordt nogal gemakkelijk voorbij gegaan aan het feit dat Evenepoel enkel tijd verloor 2 en 3 dagen na zijn val. Dat zijn traditioneel de moeilijkste dagen om door te komen.

    Je zou dan bovendien evengoed kunnen stellen dat Roglic dit jaar de Giro kon winnen door de ziekte van Evenepoel.
    12-08-2023 10:31
    Ondanks alle verwachtingen (ook de mijne) was QS uiteindelijk de sterkste ploeg. Roglic was degene die heel de tijd geisoleerd zat.

    Voor jou ook dezelfde vraag.

    Kan je uitleggen waar en in welke scenarios Roglic nog 1.34 ging terugpakken?
    En dat Roglic enkel tijd terugnam in de twee zware dag na de val van Evenepoel, laten we buiten beschouwing.
    12-08-2023 12:21
    @Watt en Melkzuur: deze site zit vol met bovengemiddeld fanatieke wielervolgers. En die weten nog heel precies hoe de Vuelta vorig jaar verlopen is.
    In de Siërra Nevada in het voorlaatste weekend begon REV met een voorsprong van dik 2 minuten. Hij verliest op zaterdag een minuut. Elke REV supporter zit op zondag met dichtgeknepen billen voor de buis, want die rit zou de genadeklap kunnen zijn.
    Maar REV heeft geen tweede zwakke dag. Roglic kan niet nog een keer toeslaan.
    Met nog 1 berg te gaan en op een parcours dat veel meer past bij REV is het duidelijk.
    Dat weten Martini of Kraamvisite natuurlijk ook, maar ze jennen graag. En veel REV supporters zijn ook een dankbaar doelwit voor dergelijke plaagstootjes.
    12-08-2023 12:28
    Als we dan toch achter de komma gaan kijken: Roglic moest nog 1.26 goed maken.

    Ik denk ook niet dat het gelukt was, maar hij had het zeker nog geprobeerd.

    Mas en Movistar waren tevreden met de 2e plaats.
12-08-2023 09:08
Ik stel vast dat de Vuelta niet gedragen is door de kwikkies, maar gewonnen vanwege de val van Roglic.
Ik stel vast dat Remco wereldkampioen tijdrijden is geworden, omdat ie als de beste rechttoe rechtaan rechtdoor kan rijden.
Ik stel vast dat d'n pat nu als een kind in de rondte aan het slaan en schreeuwen is, omdat ie zijn godenzoon gaat kwijtraken. En ik geef pat daarbij groot gelijk, zo bouw je geen rondeploeg op.
Ik stel vast dat Bennett eigenlijk de grootste renner is, gezien de bak managers die dagelijks aan d'n bel van pat hangen.

Edit: ik stel vast dat op je fiets blijven zitten onderdeel is van wielrennen. Ik stel daarbij ook vast, dat de enige keer dat Remco zich tegen fitte superhelden kon meten, in de giro van 2023 was, maar een snotneus in de weg stond. Daarbij stel ik ook vast, dat lbl23 door Remco gewonnen is, vanwege de val van Pogacar.
Ik stel met dat ganse eigenlijk ook vast, dat een palmares van mythische proporties hoort bij één van de superhelden, de namen zijn bekend. Maar wat nog niet is bij Remco kan nog komen natuurlijk.
    12-08-2023 10:16
    Kan je je vaststelling wat beter duiden aub?

    In welke rit ging Roglic 1min34 goed maken?
    In die vlakke rit met aankomst op een loper van 2ecat? Of in die rit met 2 cols die Evenepoel uiteindelijk zelf won voor Mas en Gesink? Of mss in die laatste loper rit waar er amper een col even boven de 7% ging en waar ze met 20 man samen aankwamen?

    Wat ook je persoonlijke gevoel was over de vorm van de twee renners, er lag gewoon geen parcours meer dat de uitslag kon bepalen. En zeker niet aangezien JV ontstellend zwak als team presteerde.

    Als er nog 2 zware bergritten waren of tenminste 1, kan je mss nog rekening houden met eventuele verschuivingen maar die waren er niet.
    De aanval van Pogacar op de Champs was ook geen poging om nog de tour te winnen hoor...

    En de tijd die Roglic terugnam in het laatste zware weekend, dat had dan weer niets te maken met de val van Evenepoel vermoed ik...
    12-08-2023 10:17
    Ik stel vast dat jij heel wat vaststelt, edoch....ik stel enkel vast dat het palmares van deze 23 jarige zo stilaan mythische proporties aanneemt.
    12-08-2023 10:40
    "...beste rechttoe rechtaan rechtdoor rijden"
    Dat moet Roglic vlak na zijn val in de sprint in de Vuelta ook gedacht hebben, dat het gewoon beter was om rechtdoor te blijven rijden.
    Als je dit soort logica voor waar neemt, dan kan ik ook gaan beweren dat Remco zonder covid de Giro gewonnen had, maar laat ik dat maar niet doen en naar de feiten kijken.
    En die feiten zijn behoorlijk indrukwekkend: op alle WK's waaraan hij deelnam nam hij telkens minstens 1 medaille. Ondertussen zijn dat al 4 gouden (2 junioren, 2 elite), alsook een bergje zilver en brons. De koekentrommel met andere overwinningen zullen we deze keer maar niet opentrekken zeker?
    12-08-2023 10:51
    Ik stel vast dat remco na pogy de meest indrukwekkende renner is die er momenteel rondrijdt op onze planeet.
    12-08-2023 13:01
    Aparte reactie, hier gaat het toch totaal niet over? Al je vaststellingen zijn bovendien inductief zonder een acceptabele achtergrondtheorie, en dus pure flauwekul.

    @meqadon

    ???

    Het lijkt mij zeer duidelijk:
    1. Vingegaard
    2. Van der Poel
    3. Pogacar
    4. Evenepoel
    5. Van Aert
    6. Roglic

    (Afhankelijk van de belangrijkheid van de Tour zijn Pogacar en Vingegaard verwisselbaar)

    Ik ben overigens van mening dat we allang niet meer met ‘de grote zes’ te maken hebben maar met ‘een grote drie’; de tourwinnaar, de omnivoor, en de klassieke man. Die winnen eigenlijk alle grootste wedstrijden. De Tour natuurlijk als orgelpunt, maar verder verdelen ze MSR, de RVV, P-R en het WK. Dan blijft er voor anderen niet zoveel over.
    12-08-2023 13:25
    Gebaseerd dan op enkel (een deel van) dit seizoen? Vorig jaar bv. won VDP 1 monument, net als Evenepoel die er een wereldtitel en een grote ronde aan toevoegde.
    12-08-2023 13:26
    @VespavanBern ...dat is dan ook een je eigen subjectief arbitraire redenering. LBL en Ronde van Lombardije zijn geen klassiekers/monumenten? De Vuelta en de Giro geen grote rondes, en ritoverwinningen in die grote rondes tellen niet mee? MvdP zegt zelf dan Pogacar en Remco momenteel de beste wegrenners ter wereld zijn. 3 en 4 op 1 en 2 zetten...
    Half juni en in de maand juli zie je Vingegaard, top in de Tour maar daarmee is ook bijna alles gezegd. MvdP schat ik hoger in dan hem.
    12-08-2023 13:36
    De Giro en Vuelta zijn zeker wel grote rondes, maar de b-garnituur. Net als Gent-Wevelgem of de AGR. Die tellen niet zwaar mee.

    De essentie van competitieve sport is niet ‘iets winnen’, maar je medecompetitor verslaan. Dat doe je op het hoogste niveau in de Tour, RVV, P-R en het WK. MSR is zo’n knotsgekke wedstrijd dat ik die wel weg wil laten, en de types voor LBL laten de wedstrijd gewoon te vaak links liggen omdat dat niet in het plan past of uit angst voor een gevalletje Pogacar 2023 of Flip 2022. RvL ligt dan weer veel te ver in het seizoen. Het cliché ‘wie niet start kun je niet verslaan’ klopt natuurlijk als een bus, maar daarbij mag ook meegenomen worden dat je ook zelf kan bepalen wáár je start. En dan kijk ik wel met een schuin oog naar Evenepoel.
    12-08-2023 13:39
    Hoeveel zou Remco verloren hebben op Vingegaard in de Tour-tijdrit?

    Ik denk dat hij huilend naar zijn papa was gerend voor een Ineos fiets! Want alleen al in het bochtenwerk zou Vingegaard een minuut gepakt hebben.

    Remco kan heel hard trappen, zeker voor zo'n klein ventje. Maar heel goed sturen is tot op heden op geen enkel moment echt zijn ding gebleken. Zeker als er druk op staat.

    EDIT:
    En ook mijn lijstje voor dit jaar is:
    1/2/3: Vingegaard, VdP, Pogacar (in willekeurige volgorde, een beetje met welke bril je kijkt)
    4: Roglic (die heeft ieder rondje waar hij mee deed tot nu toe gewonnen)
    5: Evenepoel (die zet ik vooralsnog onder Roglic omdat Roglic hem in iedere wedstrijd waar ze samen startten billenkoek gegeven heeft)
    6: Van Aert (omdat hij altijd mee doet voor de podiumplekken, maar geen enkele dikke vis heeft gepakt).
    12-08-2023 13:43
    @Tramontana ik weet 100% zeker dat Evenepoel liever de overwinningen van Vingegaard dit jaar had gehad, als zijn eigen overwinningen. Baskenland, Tour en Dauphine is echt wel beter als WK tijdrit, LBL, UAE tour en San Sebastian. Ook voor Van der Poel geldt dat ik zijn overwinningen dit jaar hoger in schat als de overwinningen van Evenepoel.
    12-08-2023 14:35
    Ha, we hebben weer lijstjes.
    Is ieders goed recht om lijstjes te maken met criteria die zorgen voor de gewenste uitkomst.
    Als je lijstjes wil zien waarvan de uitkomst niet bepaald wordt door wekelijks wijzigende criteria, kun je terecht bij pcs of UCI.
    12-08-2023 14:40
    @Wouter Van hout

    "Hoeveel zou Remco verloren hebben op Vingegaard in de Tour-tijdrit?
    Ik denk dat hij huilend naar zijn papa was gerend voor een Ineos fiets! Want alleen al in het bochtenwerk zou Vingegaard een minuut gepakt hebben."

    De waarheid komt soms uit een kindermond, zoals mijn 5-jarig nichtje zei: "Denken, denken, denken,... dat is niét weten".
    Uit welk parallel universum je denkbeeldige scenario's ook moge komen... het zijn slechts natte dromen.
    Hij die wereldkampioen is, spreekt met de pedalen.
    12-08-2023 17:09
    Vespavanbern, ik ga volledig akkoord met je lijstje van dit jaar. Je uitleg over de grote 3 volg ik echter niet. Ik vind dat men minstens van de grote 4 of grote 5 mag spreken. LBL blijft een monument (en als er 1 monument is dat men links laat liggen is het wel PR). Van Aert (slechts 2 overwinningen dit jaar) hoort er inderdaad niet bij.

    Edit : Roglic zet ik wel op plaats 5 ipv Van Aert

Reacties zijn gesloten.