Patrick Lefevere: “Gele trui is mooi meegenomen”
Patrick Lefevere heeft met Deceuninck-Quick-Step de eerste ritzege in de Tour de France binnen. Julian Alaphilippe soleerde in de derde etappe naar Épernay naar de dubbelslag. “Het is pas de eerste”, grapt Lefevere bij Sporza.
Alaphilippe wist in de heuvelachtige finale vroeg aan te vallen en zo de concurrentie op achterstand te zetten. “Het was risicovol, maar we hadden verkend”, zegt de ploegbaas. “Hij wist waar hij naartoe reed. Het was een klein peloton erachter, maar toch wel een groot nummer. Dit was het plan niet. Het plan was om te sprinten voor overwinning, maar met Alaphilippe weet je het nooit.”
De gele trui, die de Franse heuvelrenner overneemt van Mike Teunissen, noemt Lefevere mooi meegenomen. “We moeten toch altijd op kop rijden. Vandaag ook, samen met Jumbo-Visma. Tot de slotfase”, aldus Lefevere, die het tijdverlies in de ploegentijdrit wel had verwacht. “De grote motoren van Jumbo-Visma tegenover onze lichtgewichtjes, dat was een ongelijke strijd op een vlak parcours. Daar moeten we niet over klagen.”
Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!
Verder is het natuurlijk een beetje een manke vergelijking, want lengte is ook natuurlijk ook een factor die hierin meespeelt. Het is echter geen quatsj die Lefevere hier verkondigd.
3.6kg per renner
Lefevere oprecht? Het is een manager he.
Edit: maar om daar nou zo'n dure fiets voor op te offeren :|