Organisatie halveert afstand BK tijdrijden vanwege extreme hitte, starttijden verlaat
Alec Segaert is een van de favorieten voor de tijdrittitel - foto: Fotopersburo Cor Vos
donderdag 25 juni 2026 om 19:34 Volg in Google

Organisatie halveert afstand BK tijdrijden vanwege extreme hitte, starttijden verlaat

Het BK tijdrijden voor elite mannen is met de helft ingekort. De renners hoeven niet twee rondes van 20,5 kilometer af te leggen, maar slechts één, net als alle andere categorieën. De organisatie heeft deze beslissing genomen vanwege de extreme hitte.

Ook is besloten om de starttijden te verlaten, zodat minder renners op het heetst van de dag moeten rijden. De eerste renner, uit de Mannen Elite 2 categorie, gaat morgen van start om 14.38 in plaats van om de voorziene 13.00. De rest van het programma schuift bijgevolg ook op.

In het nieuwe schema beginnen de elite vrouwen om 15.24 uur en de elite mannen om 16.14 uur. Tim Wellens, die als allerlaatste van start gaat, vertrekt om 17.08 uur.

“Door deze maatregelen wordt de duur van het evenement ingekort en willen Belgian Cycling en de organisatie het draaglijker maken voor alle betrokkenen”, klinkt het in een persbericht. “Denk daarbij aan de medewerkers, signaalgevers en motards. En uiteraard ook de toeschouwers.”

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster

Om te reageren moet je ingelogd zijn.