Organisatie Arno Wallaard Memorial haalt flink uit naar de KNWU
foto: Holland Cup
zaterdag 14 december 2024 om 12:36

Organisatie Arno Wallaard Memorial haalt flink uit naar de KNWU

De organisatie van de Arno Wallaard Memorial heeft in een persbericht uitgehaald naar de KNWU. De Utrechtse wielerkoers ervaart geen steun van de Nederlandse wielerunie, nu onlangs naar buiten kwam dat maandenlang geen politiemotoren beschikbaar zijn om wielerwedstrijden te beveiligen. “De wielerbond KNWU, van hen moeten we het niet hebben”, klinkt het duidelijk.

In een statement op haar website geeft de organisatie inzicht in de tijdlijn van de afgelopen weken. Nadat bekend werd dat door de NAVO-top er in een groot deel van 2025 alle politiemotards nodig zijn voor dat evenement, moesten wielerkoersen op zoek naar oplossingen. De Arno Wallaard Memorial dacht gelijk aan professionele verkeersregelaars op de motor. “Even dachten we dat die soelaas zouden bieden, maar toen kwamen we erachter dat we nog een verschrikkelijk eind van koers af zitten.”

Er zijn meerdere redenen waarom dat niet dé oplossing is. Zo mogen ‘gewone’ verkeersregelaars niet al rijdend het verkeer regelen, hebben die niet het recht om verkeer op N-wegen te begeleiden en is er de aansprakelijkheidskwestie bij het ontbreken van politiebegeleiding. “Dit alles zou betekenen dat we zomaar 20x meer verkeersregelaars nodig hebben dan de 16 agenten die we normaliter moeten inzetten. En zelfs dan weten we niet zeker of renners en verkeer dan echt veilig zijn”, aldus de AWM.

‘Van de KNWU moeten we het niet hebben, we ervaren geen steun’
De Arno Wallaard Memorial (UCI 1.2, onderdeel van de Holland Cup) zit niet alleen in dit schuitje. Alle wielerkoersen kampen met dit probleem. “Op hoger niveau zijn er alleen Veenendaal-Veenendaal en de Amstel Gold Race, en zij hebben ook nog geen oplossing”, klinkt het.

“Van de KNWU moeten we het niet hebben. We zien amper activiteit vanuit de KNWU en ervaren geen steun. We hopen dat dit slechts een kwestie is van gebrekkig communiceren. Maar we horen ook dat er bij de politiek alleen nog voor de Amstel Gold Race wordt gelobbyd. Het zal toch niet werkelijk zo zijn dat de wielerbond accepteert al haar grote wedstrijden – behalve één – niet doorgaan?”

Deadline, anders geen Polderkoers
Er wordt gevreesd voor ‘het definitieve einde van wielerklassiekers op de openbare weg in Nederland’ en ‘de trend lijkt toch te zijn dat beleidsmakers wielerwedstrijden liever minder prioriteit toekennen dan andere zaken’. Door de Arno Wallaard Memorial is er een eigen deadline gesteld op 1 maart. Als er dan geen duidelijkheid is, gaat de Polderkoers op 12 april niet door.


Bekijk hier het volledige Dossier: Politiebegeleiding

RIDE Magazine
9 Reacties
14-12-2024 13:38
Is Wouter Bos nog altijd voorzitter van de KNWU? Die zou zich met zijn achtergrond toch heel wat nuttiger kunnen maken dan hij nu doet.
    14-12-2024 14:46
    Aan Bos heb je helemaal niets, dat is een domme keuze als voorzitter geweest.
    14-12-2024 15:38
    Aan politici als voorzitter heb je geen ene moer. Die lui hebben geen hart voor de sport en denken alleen aan hun eigen belang. Staat leuk op je cv: voorzitter. Maar dat is het dan ook: op papier.
    15-12-2024 14:22
    @Ozziepix e.a. Negatieve kritiek leveren op KNWU en ook nog op de persoon spelen, is o zo goedkoop, zeker als dit (semi)anoniem gebeurt.
    Het dossier politiebegeleiding is lastig en complex. Als er ergens een toverstokje te vinden zou zijn, was dit al lang gebruikt.
    Zo'n 25 jaar geleden vertrokken wij vanuit Veldhoven met 3 pelotons (UCI-mannen, elite-vrouwen en junioren-mannen) binnen een half uur, voor de Omloop der Kempen, met 3x lokale politie. De oude tijden van weleer, keren nooit meer weer ...
    Daarom met nieuw elan, rijden zoals het wel kan. Er zijn hoopvolle ontwikkelingen. Op naar een mooi wielerwegseizoen, in Nederland!
    15-12-2024 14:36
    @David Janssens: Over Wouter Bos zeggen: "Staat leuk op je cv." Laat me niet lachen. Het is eerder andersom: het is juist geweldig dat iemand als Wouter Bos, met zijn statuur en van zo’n kaliber, voorzitter van de KNWU wil zijn, in deze lastige tijd. In hemelsnaam, waarop baseer jij je mening?
14-12-2024 13:29
Duidelijk en vermoedelijk ook helemaal juist …
    14-12-2024 14:49
    Ik snap eigenlijk niet dat dat hele bestuur daar kan blijven zitten en dat de leden hen niet wegstemmen. Het is hoog tijd voor een paleiscoup.
14-12-2024 17:42
Dit probleem met verkeers regelaar is al een tijd bekent .
Er zijn echt wel clubjes/groepen motorrijders die hier bij Willen helpen.
Van hogerhand moet een groep met motorrijders worden georganiseerd die de wielerkoersen en loop evenementen kan begeleiden.
Anders betekent dit het einde van het wielrennen en andere evenementen.
14-12-2024 22:11
Ben hier best wel verdrietig over dat door toedoen van de overheid en politie al deze mooie wedstrijden doelbewust de nek om worden gedraaid. Dat de KNWU het vervolgens ook nog eens laat afweten verbaasd mij niet ze zijn al jaren tot weinig in staat en hebben geen visie.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine