Opvallende tactiek levert Mathieu van der Poel zege op: “Finale was technisch mijn beste deel”
Video Mathieu van der Poel heeft in de Wereldbeker van Namen bewust gekozen voor een behoudende tactiek. Dat verklaarde de wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck in het interview meteen na de finish. Van der Poel sloeg pas in de laatste ronde de beslissende slag. “Dat was mijn beste technische deel en ik ben blij dat ik de job heb kunnen afmaken”, zei hij.
“Het is altijd zwaar hier op dit parcours, maar uiteindelijk ben ik blij met de zege”, aldus Van der Poel, die afrekende met een zeer sterke Thibau Nys. “Niet alleen Thibau, want ook Michael Vanthourenhout en Lars van der Haar waren best sterk. Ik had al vroeg in de wedstrijd besloten om te wachten tot het einde om mijn move te maken, en ik voelde mij best goed aan het einde.”
“Ik heb geprobeerd om de kat uit de boom te kijken in het begin”, ging hij verder. Daardoor reed Van der Poel lange tijd in een kopgroep van vier en dat zorgde ook nog voor een valpartij. “Dat was een klein stuurfoutje dat ik niet meer kon corrigeren. […] Ik maakte te veel fouten in de wielen, soms is het dan makkelijker om op kop rijden. Maar ik had altijd wel het gevoel dat ik controle had als er gaatje viel. Verder moet je altijd diep gaan op dit parcours.”
De beslissing viel in de laatste ronde, toen Van der Poel demarreerde nadat Nys een foutje had gemaakt. “Aan het einde ging ik naar voren, en de laatste halve ronde was mijn beste technische deel”, gaf hij mee. In vergelijking met vorig jaar is MVDP nog niet op zijn allerbeste niveau. “Vooraf zei ik dat ik vorig jaar net iets verder stond. Toen had ik iets meer specifiek getraind, dit jaar hebben we dat iets later gepland.”
UCI Cyclo-cross World Cup - Namur (CDM)
Namur → Namur
| Rank | Renner | Tijd |
|---|---|---|
| 1 | 58:29 | |
| 2 | + 09 | |
| 3 | + 11 | |
| 4 | + 12 | |
| 5 | + 42 | |
| 6 | + 53 | |
| 7 | + 55 | |
| 8 | + 57 | |
| 9 | + 01:14 | |
| 10 | + 01:29 |
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. Een van de verhalen gaat over de band tussen Mathieu van der Poel en zijn opa Raymond Poulidor. Wat zijn hun gelijkenissen? Welke invloed heeft Poulidor gehad op de wielrenner en de mens Mathieu? En hoe wordt in Frankrijk aangekeken tegen MVDP? In de Zomergids lees je verder alles over de Tour de France en de Tour Femmes, Jonas Vingegaard over de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Nienke Vinke en nog veel meer!
Dit was gewoon even rustig opstarten voor hem.
Wel aardig voor alle Belgen weer met een mentale klap thuis zitten te huilen.
vrees voor jou dat het zijn doel mist en eerder lachwekkend is.
Mathieu heeft ook in België een hele hoop fans, die gejuicht
hebben met zijn zege, net zoals er ook vele Nederlanders zijn
die fan zijn van Van Aert en evengoed juichen indien hij wint.
Wat een geluk dat voor vele fans, de sympathie voor een renner
geen barst te maken heeft met een bekrompen vastgeroest chauvinisme.