Opvallend: niet één maar twee winnaars in UMAG Classic
De UMAG Classic (UCI 1.2) in Kroatië is gewonnen door Adam Bradáč én Dusan Rajovic. Na bestudering van de fotofinish kon de jury onmogelijk bepalen wie de streep als eerste overschreed. Daarom werden Bradáč en Rajovic beiden uitgeroepen tot winnaars.
De 142 kilometer lange UMAG Classic eindigde in een massasprint. De 19-jarige Tsjech Bradáč (Factor Racing) leek op weg naar de zege en begon voor de streep al te juichen, maar Rajovic (van het Italiaanse ProTeam Solution Tech NIPPO Rali) kwam met een ultieme jump nog naast hem. Het was niet duidelijk wie gewonnen had.
Het was vervolgens lang wachten, maar na uitgebreid juryberaad kwam het besluit dat Bradáč en Rajovic ex aequo hadden gewonnen. Ze mogen de wedstrijd dus beiden bijschrijven op hun palmares. De twee hielden op het podium, waar ook nummer drie Erik Fetter mocht plaatsnemen, samen de overwinningsbeker in de lucht.
Never celebrate too early??
Super close finish at UMAG Classic… who do you think has won?
Adam Bradáč on the left or Dušan Rajovič on the right. pic.twitter.com/D9lxC8abRv
— Lukáš Ronald Lukács (@lucasaganronald) March 4, 2026

Links Rajovic, in het midden Bradáč – foto: Solution Tech NIPPO Rali
UMAG Classic (1.2)
Umag → Umag (140 km)
| Rank | Renner | Tijd |
|---|---|---|
| 1 | 03:07:22 | |
| 1 | 03:07:22 | |
| 3 | " | |
| 4 | " | |
| 5 | " | |
| 6 | " | |
| 7 | " | |
| 8 | " | |
| 9 | " | |
| 10 | " |
Reacties zijn gesloten.