Olav Kooij sprint met overmacht naar zege in openingsrit Tour of Oman
foto: Cor Vos
zaterdag 8 februari 2025 om 13:11

Olav Kooij sprint met overmacht naar zege in openingsrit Tour of Oman

De eerste etappe van de Tour of Oman is gewonnen door Olav Kooij. De Nederlandse renner klopte zijn tegenstanders met speels gemak in een aangekondigde massasprint. Kooij, die Visma | Lease a Bike de eerste zege van het seizoen bezorgt, is ook de eerste leider in het algemeen klassement.

Rit één van de Tour of Oman begon in Bushar. Daar vertrokken de renners, daags na de door Rick Pluimers gewonnen Muscat Classic, voor een etappe van bijna 180 kilometer naar Bimmak Sink Hole. In de openingsfase van de etappe stond er een stevige beklimming op het menu, maar daarna was het vlak tot de finish. Het was met andere woorden de verwachting dat er gesprint zou worden op dag één.

De eerste uren van de rit werden gekleurd door een vroege vlucht van vijf. De bekendste naam van het vijftal was Rodrigo Alvarez, een 25-jarige Spanjaard van Burgos Burpellet BH. Hij het langste stand, samen met de Australiër Kane Richards. In het peloton knapten de mannen van Visma | Lease a Bike het werk op, in functie van hun sprinter Olav Kooij. Ze kwamen stelselmatig dichter en dichter bij de koplopers, die op 25 kilometer finaal werden ingerekend.

Kooij zat klaar – foto: Cor Vos

Niemand in de buurt van Kooij 
Daarna probeerden verschillende ploegen zich te organiseren in functie van hun sprinter. Naast Visma | Lease a Bike zagen we ook Uno-X Mobility en Picnic PostNL op kop van het peloton in de slotkilometers. Zij konden echter niet verhinderen dat Kooij – dankzij Niklas Behrens en Daniel McLay – in een ideale positie aan de sprint kon beginnen in Oman.

Vervolgens was er niets te doen aan het Jachtluipaard van Numansdorp. Kooij won met enkele lengtes voorsprong. De tweede plaats was weggelegd voor Pavel Bittner, de man van Picnic PostNL. Plaats drie ging naar Erlend Blikra. Pluimers, die vrijdag nog de Muscat Classic won, eindigde nog in de top-5. Door de zege van Kooij is de Nederlander ook de eerste leider in het klassement.

RIDE Magazine
12 Reacties
08-02-2025 13:14
Toppie! Die is binnen. En natuurlijk fijn als je sprint wordt aangetrokken door Gaviria.
08-02-2025 13:14
Sterk werk ook van Behrens, maar 1e verwachte overwinning van Kooij is binnen. Wel Goed voor het vertrouwen van Behrens en McLay.
08-02-2025 13:31
Akbaaaar olav !! Lekker jongens !
08-02-2025 16:31
Vlab nieuwe aerohelm?
08-02-2025 13:42
In een reguliere sprint was het ook een schande geweest als hij niet had gewonnen, by far de beste/snelste sprinter hier. Maar goed dan moet je het toch maar even doen. Mooie overwinning en de nul weggepoetst voor VismaLab
    08-02-2025 13:50
    Als beste/snelste sprinter op papier moet je het nog altijd doen.
    08-02-2025 14:03
    dat is inderdaad precies wat in mijn tekst staat.
    08-02-2025 14:17
    Oeps! Toch maar die leesbril aanschaffen! Zucht....!
    08-02-2025 15:57
    Wie moet wat doen? Echt je van het!
08-02-2025 14:04
Lekker hoor! Is 'ie ergens terug te zien? Ben wel benieuwd naar de nieuwe sprinttrein!
    08-02-2025 14:18
    Was live te zien op YouTube. Misschien dat je het nog kan terugkijken.
    08-02-2025 14:47
    https://www.youtube.com/watch?v=x1-5bGKzuGc&t=18000s

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine