Nils Eekhoff ziet tweede plaats in Binche-Chimay-Binche vooral als een opsteker
foto: Fotopersburo Cor Vos
dinsdag 7 oktober 2025 om 18:51

Nils Eekhoff ziet tweede plaats in Binche-Chimay-Binche vooral als een opsteker

Tweede. Voor sommige renners is het de meest ondankbare ereplaats, maar bij Nils Eekhoff is het glas na Binche-Chimay-Binche toch halfvol. De Nederlander van Picnic PostNL stond voor het eerst in ruim zes maanden weer eens op het podium van een wielerkoers.

Op de ploegsite blikt de runner-up van Binche terug op zijn race. “Het was een snelle koers die eigenlijk nooit echt stilviel. Er sprongen constant groepjes weg en dat maakte het een zware dag. De jongens deden het echt goed om de koers onder controle te houden. Ook op de lokale ronden hielden ze me steeds goed van voren en uit de problemen, waardoor ik niet te veel energie hoefde te verspillen.”

“Ik voelde me sterk en had vertrouwen in deze aankomst. Uiteindelijk begon ik mijn sprint net iets te laat om voor de winst mee te doen, maar ik ben blij om weer op het podium te staan na een lange tijd.”

Ploegleider Curvers is trots 
Ploegleider Roy Curvers liet na afloop ook zijn licht schijnen op de wedstrijd en prestatie van zijn jongere landgenoot. “We wisten dat Nils op een aankomst als deze kan strijden met de allerbesten in dit soort koersen. Daarom maakten we het plan om alles te zetten op de sprint en ervoor te zorgen dat Nils tijdens de dag zo min mogelijk energie hoefde te verbruiken. De ploeg heeft dat uitstekend uitgevoerd.”

Eekhoff (links) op het podium in Binche – foto: Fotopersburo Cor Vos

“Het was mooi om te zien dat we in de finale, met een uitgedund peloton, nog met meerdere renners van voren zaten om Nils te beschermen en gaten te dichten. We hebben de koers beïnvloed waar dat nodig was en dat werd beloond met de kans om voor de overwinning te sprinten. Helaas was er vandaag één man sneller, maar we kunnen met trots terugkijken, wetende dat we in dit soort koersen echt voor de winst kunnen meedoen als we het goed aanpakken.”

RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.