Niermann spreekt van mindere dag Roglic: “Maar nog geen man over boord”
Grischa Niermann spreekt na afloop van de zesde etappe van de Vuelta a España van ‘een mindere dag’ bij Jumbo-Visma. Kopman Primož Roglič verloor bijna anderhalve minuut op concurrenten Remco Evenepoel en Enric Mas, waardoor hij nu vierde staat in het algemeen klassement.
“Op acht kilometer van de streep moest Primož toestaan dat Evenepoel en Mas vertrokken”, blikt de Duitse ploegleider terug. “Vanaf dat moment was het zaak om de schade te beperken. Natuurlijk hadden we anders gehoopt, maar er is zeker nog geen man over boord. De Vuelta is nog lang. We moeten concluderen dat vandaag een mindere dag van onze kant was. Hopelijk zijn de rollen de komende dagen weer omgedraaid.”
Roglič zelf dacht er hetzelfde over als zijn ploegleider. “Ik had niet echt de benen voor de overwinning, maar ik heb gevochten tot aan de finish. Ik heb wat tijd verloren vandaag, maar de weg is nog lang”, doelt hij op de strijd om het algemeen klassement.
Als het van dat is, dan wil dit nog niet veel zeggen.
Al blijft het zo dat als Remco geen zwakke dag heeft, hij niet in 1-op-1 gevechten te kloppen zal zijn. Het zal dan van ploegenspel moeten komen.... Maar zover is het allemaal nog niet!
Man van de dag is voor mij in ieder geval Vine. Reed supersnel die col op in zijn eentje, wow! Langer alleen gereden dan Remco ook (Remco had niet veel aan Mas).
Een goede Roglic kan bergop mee met Mas en Evenepoel. En hij legt ze er bovendien allebei op in de sprint. Dan is een minuut niet heel veel.
Het zal aan Evenepoel zijn om tot aan de tijdrit voorop te blijven, en het verschil in de tijdrit uit proberen te diepen.
Als Roglic zijn normale niveau haalt (en dit dus zijn slechte dag was) dan blijft hij voor mij vooralsnog favoriet voor de eindzege. Maar ik heb twijfels over zijn basis...
De demarrage van Yates heeft voor een flinke schifting gezorgd. Kuss kon uiteindelijk niet mee, maar zat vervolgens ook gevangen in het wiel van Carapaz. Althans, zo kwamen ze bij mij langs op 8km van de streep. Harper zat daar nog vlak achter. Kuss komt ook op slechts een minuutje achter Roglic binnen.
Zo slecht als het hier wordt gebracht, was het niet echt.
Jammer dat hij geen teamgenoot had. Nog 2 weken te gaan. Kan nog heeeeel veel gebeuren
Maar wat mij betreft is Evenepoel gewoon kandidaat nummer 1 om de Vuelta te winnen. Een mindere 3e week? Die heeft Roglic toch ook altijd? En bij Ineos is juist de kopman afgehaakt, waar Sivakov, CRC en TGH echt geen 3 weken dit niveau aankunnen.
En Mas? Nada!
Enige mindere puntje was die tijdrit in 2020 naar La Planche. Alhoewel is plek 4 in een tijdrit echt slecht? En was het niet gewoon Pogacar sie daar de dag van zijn leven had op dat moment?
Waarom zou er nu plots een wederopstanding komen en gaat Roglic plots ongenadig uithalen en iedereen eraf rijden? Ik zie daar weinig tekenen/redenen voor. Dit zouden andere renners net zo goed kunnen in de derde week, die bewezen hebben dat te kunen: carapaz of hindley bijv. Het is bekend dat Remco vaak een off-day heeft, maar hij is nu beter voorbereid dan ooit.
Men poogt Roglic helemaal onderuit te halen. Ik voorspel dat hij deze Vuelta opnieuw wint. Schrijf dát maar op.