Nederland lijkt naast Grand Départ in 2027 te grijpen
foto: Cor Vos
vrijdag 28 februari 2025 om 19:13

Nederland lijkt naast Grand Départ in 2027 te grijpen

De BBC weet het zeker: de Tour de France komt in 2027, dertien jaar na de Grand Départ in Yorkshire, terug naar Groot-Brittannië. In de loop van volgende maand gaat de ASO volgens het medium bekendmaken. Nederland, dat ook interesse had, lijkt daarmee naast de Grand Départ te grijpen.

Na de geslaagde Tour de France Femmes in Rotterdam en Den Haag werd bekend dat Rotterdam en Den Haag ook in de race waren voor een Tour-start bij de mannen in 2027. “Christian Prudhomme heeft aan de bestuurders in Rotterdam medegedeeld dat er voor 2027 wellicht mogelijkheden zijn. Binnen Rotterdam is er al geld gereserveerd voor een Tourstart, maar het is altijd de vraag hoe een nieuwe politieke coalitie en burgemeester van de havenstad hiernaar kijken”, schreef WielerFlits-journalist Raymond Kerckhoffs daar in augustus 2024 al over.

Door die ambitie lijkt in ieder geval voor 2027 een streep te kunnen. Overheidsorgaan UK Sport wilde het nieuws over de Britse Grand Départ nog niet bevestigen aan de BBC, maar ontkrachtte de berichtgeving ook zeker niet. “We maken er geen geheim van dat we de Tour de France dolgraag naar Groot-Brittannië willen halen om nog meer mensen van het wielrennen te laten genieten en om verschillende steden een impuls te geven. Echter, de communicatie hierover gaat via de ASO. Wij blijven hard werken aan de mogelijkheid om de Tour naar Groot-Brittannië te halen.”

Welke steden de Grand Départ in 2027 zullen hosten, is nog niet bekend. Achter de schermen worden de eerste etappes in Groot-Brittannië nog uitgetekend. Dit jaar vindt de Grand Départ plaats in Hauts-de-France, in 2026 is het de beurt aan Barcelona.

RIDE Magazine
5 Reacties
28-02-2025 20:53
Ik ben misschien wat oud. Maar kunnen we gewoon terug gaan na 1x in de 5 jaar een buiten franse start...(maarja geld he)

Vond afgelopen jaar in Italië een ramp. Mooie regio hoor. Mooie etappe ook de 1ste 2. Maar een tour de france gevoel had ik er 0,0 bij.

Zie t liefst gwn een "traditionele" start zoals dit jaar. En al helemaal geen etappes in steden als Den Haag en Rotterdam. Dat ademt 0,0 wielrennen.
28-02-2025 23:37
Andere partijen. Maar Nederland verdient misschien ook helemaal geen showstelerij, kijkend naar de status van het NLse wielrennen. Dus koersen verdwijnen om uiteenlopende redenen en geldtekort overal. Maar dan wel goede sier willen maken met grote ronden? Neuh.
    01-03-2025 12:14
    Precies, ik hoef even geen trotse politiebaasjes en bestuurders bij een grand depart te zien in deze tijden.
28-02-2025 21:05
Hopelijk lukt het wel de Giro in 2029 in Utrecht te laten starten.
    28-02-2025 22:22
    Geen TdF , Giro en Vuelta starts buiten hun eigen land en zeker nooit meer in NL

Reacties zijn gesloten.