Nathan Van Hooydonck weer wakker na zwaar auto-ongeluk, geen hersenschade
foto: Cor Vos
dinsdag 12 september 2023 om 18:03

Nathan Van Hooydonck weer wakker na zwaar auto-ongeluk, geen hersenschade

Update De toestand van Nathan Van Hooydonck is volgens Sporza hoopgevend. Bij de 27-jarige coureur van Jumbo-Visma, die vanochtend betrokken was bij een zwaar verkeersongeluk, is geen hersenschade vastgesteld. Uit voorzorg werd Van Hooydonck in een kunstmatige coma gehouden, maar daar is hij uit ontwaakt, lieten renners van Jumbo-Visma weten. “Zijn toestand is hoopgevend”, klinkt het in zijn omgeving.

Van Hooydonck reed dinsdagochtend met zijn zwangere vrouw door het centrum van Kalmthout. Volgens de Gazet van Antwerpen stond Van Hooydonck bij een kruispunt te wachten toen hij onwel werd, waarna hij zijn gaspedaal ingedrukt zou hebben om het kruispunt over te steken. Daarbij raakten vijf andere voertuigen beschadigd.

Van Hooydonck werd volgens Sporza ter plaatse gereanimeerd door een verpleegster, met het AED-toestel van de politie. Daarna werd hij overgebracht naar het Universitair Ziekenhuis van Antwerpen. Ook zijn vrouw moest naar het ziekenhuis, maar enkel ter controle.

“De bestuurder werd ter plaatse gereanimeerd en in levensgevaar naar het ziekenhuis gebracht”, vertelt Patrick De Smedt van politiezone Grens aan de Belgische krant. “Zijn zwangere vrouw die naast hem zat raakte niet gewond, maar is ook overgebracht naar het ziekenhuis.”

In de andere voertuigen geraakten drie personen lichtgewond, onder wie een jong kind. De andere betrokken automobilisten kregen slachtofferhulp in het plaatselijke jeugdhuis. Het kruispunt in Kalmthout is momenteel afgesloten, omdat meerdere wagens getakeld moeten worden.

Statement Jumbo-Visma
Jumbo-Visma heeft via social media een statement naar buiten gebracht. “We kunnen bevestigen dat onze renner Nathan Van Hooydonck eerder vandaag onwel werd tijdens het besturen van zijn auto, wat leidde tot zijn betrokkenheid bij een verkeersongeval. Hij is vervolgens naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij goede medische zorg krijgt. We kunnen de geruchten dat zijn toestand kritiek is, niet bevestigen. Hij ondergaat nu verdere medische onderzoeken. Dank voor alle berichten aan Nathan en de ploeg.”

Update 18.03 uur

Na afloop van de zestiende rit in de Vuelta a España hebben meerdere renners van Jumbo-Visma goed nieuws gedeeld over de toestand van Nathan Van Hooydonck. “We hoorden aan de voet van de slotklim dat Nathan weer wakker is en zich redelijk oké voelt”, zei Hongaars kampioen Attila Valter.

Ook Jonas Vingegaard, die de bergrit naar Bejes won en opdroeg aan Van Hooydonck, kwam met een update. “Gelukkig is er beter nieuws over hem, over zijn toestand. Dat is een grote opluchting voor mij en voor de ploeg. Ik hoop dat hij snel gaat herstellen”, vertelde de Deen.

RIDE Magazine
90 Reacties
12-09-2023 15:28
Sh1t dat is schrikken :-( !!! Hopen dat het allemaal goed komt, de laatste berichten zijn gelukkig iets meer hoopvol.
@Logisch. Ja ik weet wat de oorzaak en het gevolg is. En nee een auto weer een achterdeur uit ligt en die aan de andere kant door een voorwiel is gezakt is niet licht geraakt. Kijk ook even naar de overige geraakte auto's en denk dan nog eens na over wat je als een licht ongeluk definieert.
12-09-2023 15:58
't Is niet de eerste die de afgelopen jaren 'onwel' werd achter het stuur en dat ging echt niet om wielrenners. Nu goed, we weten nu alvast wat de oorzaak niet is.
In elk geval hoop ik op een volledig herstel voor hem, z'n vrouw en alle andere betrokkenen.
12-09-2023 18:15
Wat een tragisch nieuws bij thuiskomst. Hopelijk komt hij en de rest er gezond uit.
12-09-2023 19:44
De ploeg bevestigt het nu ook, hij is ontwaakt en heeft geen verwondingen. Natuurlijk moet er nu nog onderzocht worden wat er aan de hand is, hopelijk iets wat behandelbaar is en hij weer terug kan koersen.
12-09-2023 13:39
Hopen op een wonder!!
12-09-2023 14:29
Godsamme zeg! Manmanman. Veel veel sterkte daar! Het zal nodig zijn.
12-09-2023 13:28
Hoe kan hij in levensgevaar zijn en bij bewust zijn ? Wat klopt ??
    12-09-2023 13:37
    De grote meerderheid van de mensen zijn bij bewustzijn de ogenblikken voor ze sterven hoor...
    12-09-2023 14:12
    Een hartaanval maak je heel bewust mee, je verliest daarbij niet noodzakelijk het bewustzijn. Waar het op aankomt is hoe lang de aanval duurt, want het is een onhoudbare druk op het menselijke systeem. Dat er staat dat hij gereanimeerd werd, wil zeggen dat hij eigenlijk al er aan onderdoor was gegaan. ik weet overigens niet waar je dat haalt, dat hij bij bewustzijn zou zijn, de vrt spreekt over "kritieke toestand"
12-09-2023 14:30
[i]edit wf: ongepast[/i]
    12-09-2023 14:43
    Wat bedoel je?
    12-09-2023 14:53
    Wielrennen is een heel zware fysieke sport, waarschijnlijk zelfs de zwaarste omdat je (bijna) nooit je eigen tempo rijdt, maar het tempo van beste, of van diegene die zich het best voelt op dat moment. Dat het af en toe fout gaat, veel minder dan vroeger trouwens, heeft niets te maken met doping. Maar betere wetenschappelijke begeleiding maakt ook dat het steeds harder gaat, en ook de belasting van het hart stijgt daarmee. Alluderen op doping zonder motivatie, is ten allen tijde, maar zeker nu, totaal ongepast.
    12-09-2023 18:44
    Hoezo ongepast.. ik vind het bijzonder erg wat gebeurd is en wens hem spoedig herstel. Wat is daar ongepast aan. Niets. Wat mijn persoonlijke constatering is daarna schijnt ongepast te zijn. Raar. Weet u wat ongepast was. De systematische discriminering.. dat was ongepast. Het wegkijken en de mensen als asociaal bestempelen... dat was ongepast. Niets heb ik gelezen hier daarover. Nul komma nul.
    12-09-2023 18:52
    Ik heb het helemaal niet over doping... ik heb het over bijwerkingen. Al eens van hartspier ontsteking gehoord als bijwerking. Tia's ... Niet? Ik zou het eens doen. Gewoon eens doen. Valt me op.. meer niet.
12-09-2023 19:27
[i]edit wf: dergelijke speculaties mag je achterwege laten[/i]
    12-09-2023 19:40
    Je bent een walgelijk figuur
    12-09-2023 19:44
    Ik ben onder de indruk van het aantal aannames, de hoeveelheid anonieme bronnen en medische kennis die je in 1 reactie weet te proppen. Chapeau!
    12-09-2023 19:44
    Vuilnisman mag deze zak ook mee. Schandalig dat je dit neer zet. Maar het wordt nog erger als de redactie dit soort vuilspuiterij ongestraft laat staan. Lager dan laag.
    12-09-2023 19:52
    Zeg je nu dat Van Hooydonck en door doping onwel werd vandaag én dat het drama met zijn kindje verzonnen is om doping te maskeren én dat hij al eigenlijk al jarenlang doping slikt?
    12-09-2023 19:58
    @Paul Hoekstra, wat een schandelijke reactie. Je pent in sneltreinvaart een recordtempo aannames neer en presenteert ze als feiten met een hautaine toon van heb ik jou daar. Wat mij betreft ben je een morele grens overschreden.
    12-09-2023 23:49
    Je begon nog redelijk mild met je nieuwe account, maar inmiddels val je weer duidelijk door de mand.
    Jammer....
12-09-2023 13:22
Och Jezus.
    12-09-2023 13:58
    Was een kreet van ontzetting hoor
12-09-2023 13:29
Dit zijn berichten die je niet wilt lezen. Vreselijk. Hopelijk redt Nathan het.
JV zal nu wel stoppen in Spanje; wie heeft daar nu nog zin om te gaan fietsen.
    12-09-2023 14:36
    Het pleit voor je mooie persoonlijkheid als je denkt dat JV zich nu wel zal terugtrekken in Spanje. Helaas denk ik dat naïviteit ook een stukje van je persoonlijkheid is. Alles zal doorgaan, zoals het altijd al is geweest ...
12-09-2023 13:13
Wens iedereen sterkte die hierbij betrokken is. Dit zal natuurlijk ook gevolgen hebben voor jvm in vuelta

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine