Mogelijke staking tijdens WK wielrennen in Montréal
foto: Fotopersburo Cor Vos
vrijdag 21 augustus 2026 om 13:03 Volg in Google

Mogelijke staking tijdens WK wielrennen in Montréal

Tussen 20 en 27 september is het Canadese Montréal het decor van de wereldkampioenschappen wielrennen van 2026. Heel wat arbeiders uit de Canadese grootstad dreigen door een tekort aan een collectieve arbeidsovereenkomst te gaan staken tijdens het WK in hun stad. Zo schrijft het Canadese CBC News.

Sinds 1 januari zitten ongeveer 6000 arbeiders, die ondersteund worden door hun vakbond Syndicat des cols bleus regroupés de Montréal (CUPE 301), zonder een collectieve arbeidsovereenkomst. “Volgens de vakbond zou het huidige contract van de leden, die sinds 2024 geen loonsverhoging meer gekregen hebben, hen met ongeveer 10 procent verarmen”, zo schrijft de Canadese krant.

Recente stakingen haalden weinig uit en de onderhandelingen om een nieuwe arbeidsovereenkomst verlopen traag. Daardoor zien de arbeiders en diens vakbond zich bijna genoodzaakt stakingen te organiseren tijdens het WK wielrennen eind september in hun  eigen stad. Zo willen de arbeiders de druk op de onderhandelingen opvoeren.

Pre-order onze nieuwe Najaarsgids

Om te reageren moet je ingelogd zijn.