Meindert Weulink soleert naar zege in Omloop van de Braakman
foto: Cor Vos (archief)
zaterdag 15 maart 2025 om 19:40

Meindert Weulink soleert naar zege in Omloop van de Braakman

De Omloop van de Braakman 2025 is op naam gekomen van Meindert Weulink. De 25-jarige renner van Parkhotel Valkenburg rondde een solo van 25 kilometer succesvol af. Hij is de opvolger van Max Kroonen, die de twee voorgaande edities wist te winnen.

De Omloop van de Braakman – dit jaar voor het eerst onderdeel van de Holland Cup – is een begrip in het Nederlandse wielrennen. Het is namelijk een van de weinige Nederlandse wedstrijden op kasseien. Dit jaar vond de wedstrijd vanwege het ontbreken van politiebegeleiding plaats op een aangepaste omloop van 21 kilometer. De renners moesten deze ronde acht keer afleggen.

De beslissing viel in de voorlaatste ronde. Net voor het luiden van de bel, trok Weulink in zijn eentje ten strijde. Hij reed een mooie voorsprong bijeen en zou niet meer bijgehaald worden door de achtervolgers. In finishplaats Philippine kon hij het feestje uitgebreid vieren. Rick Ottema (Diftar) won de sprint van een klein groepje voor plek twee. De derde plaats ging naar Michiel Coppens van BEAT Cycling.

flag-nl Omloop van de Braakman
Uitslag
1. flag-nl Meindert Weulink (Parkhotel Valkenburg) in 3u44m15s
2. flag-nl Rick Ottema (Diftar) op 33s
3. flag-be Michiel Coppens (BEAT Cycling) z.t.
4. flag-be Born De Dobbelaere (VDM-Trawobo) z.t.
5. flag-nl Tim Marsman (Metec Solarwatt p/b Mantel) z.t.
6. flag-nl Marvin Peters (Diftar) op 54s
7. flag-nl Coen Vermeltfoort (VolkerWessels) z.t.
8. flag-nl Joost Nat (WILVO Group – TWC De Kempen) z.t.
9. flag-nl Bart Kortleve (Metec Solarwatt p/b Mantel) z.t.
10. flag-nl Luke Verburg (Parkhotel Valkenburg) z.t.

RIDE Magazine
6 Reacties
15-03-2025 23:25
Meindert Weulink solo naar overwinning in Omloop van de Braakman https://www.omroepzeeland.nl/nieuws/17314253/meindert-weulink-solo-naar-overwinning-in-omloop-van-de-braakman
    16-03-2025 10:35
    Al die namen in de uitslag zeggen me niets. De naam cie direkt aan deze koers verbonden is de drievoudige winnaar Toine van de Bunder uit IJzendijke
    16-03-2025 12:24
    Zegt wellicht meer over U Arie dan over de renners in de uitslag
    16-03-2025 13:25
    Arie den B leeft in het verleden, het huidige is minder interessant.
    16-03-2025 16:38
    Vroeger erg genoten van Toine. Prachtige stijl. Ik zag hem eens in Burgh-Haamstede winnen met een enorme voorsprong. De Schicht van IJzendijke. Reed hij niet voor Soka-Gazelle? Mooie tijd met uitblinkende Zeeuwen als Wim de Waal, Jan Raas, Cees Priem, Cees Bal. Met de toonaangevende Zeeuwse ploeg Tricot Noble waarvoor ook Sjef van der Burg uit Berkel voor reed.
    17-03-2025 12:38
    Ja, die Toine……wie kent ‘m niet.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine