‘Maxim Van Gils bijna rond met BORA, maar nog twee kapers op de kust’
foto: Cor Vos (archief)
donderdag 28 november 2024 om 12:10

‘Maxim Van Gils bijna rond met BORA, maar nog twee kapers op de kust’

Maxim Van Gils en Lotto Dstny hebben inmiddels een akkoord bereikt, waardoor het contract tussen beide partijen is ontbonden. Dat schrijft Het Laatste Nieuws. Maar waar ligt de toekomst van de 25-jarige coureur? Van Gils staat op het punt om te tekenen bij Red Bull-BORA-hansgrohe. Twee andere teams hengelen echter ook nog naar zijn diensten.

Van Gils had nog een contract bij Lotto tot en met 2026, maar verraste vorige week iedereen door aan te sturen op een vroegtijdig vertrek. Hij zei daarna overtuigd te zijn van een goede afloop en verwachtte ten laatste eind november tot begin december duidelijkheid. “Het is zowel voor Lotto als voor mij belangrijk dat dit snel achter de rug is”, aldus de jonge Belg tegen onder andere WielerFlits.

Volgens HLN zijn beide partijen er inmiddels uit en lijken zo op een ‘goede’ manier uit elkaar te gaan. Nu er een akkoord is bereikt tussen Lotto Dstny en Van Gils, staan alle lichten op groen om te tekenen bij een andere ploeg.

Wie van de drie
Van Gils lijkt inmiddels de knoop te hebben doorgehakt: hij zou op het punt staan om zijn handtekening te zetten onder een contract bij het Duitse Red Bull-BORA-hansgrohe, de ploeg van onder meer Primoz Roglic, Aleksandr Vlasov en Danny van Poppel.

De kogel is echter nog niet door de kerk, want INEOS Grenadiers en Astana Qazaqstan hebben de hoop nog niet opgegeven. De Kazachse formatie zou eerder al een ‘nieuw en financieel krachtiger bod hebben uitgebracht’, aldus HLN.

RIDE Magazine
16 Reacties
28-11-2024 13:37
Opzich niet vreemd deze ontwikkeling, wel de hypocrisie vooral vanuit Bora kant.
Vorig jaar bij overstap Uijtdeboeks (praktisch 100% gelijk) erg hoog van de daken schreeuwen dat de handelswijze van Visma absoluut niet kon maar zelf dit meerdere keren herhalen. zie Evenepoel en nu weer van Gils > Gek maken met aantrekkelijke financiële aanbiedingen

Sympathie voor de zogeheten Band of Brothers ploeg daalt erg snel... en dat is jammer.
    28-11-2024 19:07
    Of ze zijn die door ervaring van mindset veranderd.
28-11-2024 12:22
Vertrekken door te dreigen met het gebruik van de wet van '78 zodat de ploeg geen andere kant meer uit kan zou ik nu geen "goede manier" noemen, maar ok.
    28-11-2024 12:43
    Had veel slechter gekund voor iemand waar een veelvoud van, zijn al niet slechte verloning, op het spel staat…
    28-11-2024 12:51
    @Polleke
    Hoe dan? Als de pers gelijk heeft krijgt Lotto helemaal niet (veel) meer dan wat Van Gils volgens een rechter toch zou moeten betalen als schadevergoeding. Veel slechter had helemaal niet gekund, of toch niet voor de ploeg. Het voordeel is dat ze nu het geld meteen zien en er geen gedoe meer is, maar goed zou ik de manier waarop dit gegaan is toch absoluut niet noemen.
    28-11-2024 13:23
    Van Aert wilde dit in ieder geval niet betalen aan Nuyens.
    28-11-2024 14:17
    @Peetvader:

    Ten eerste werd er daar gewag gemaakt van "dringende redenen" (en daar viel ergens iets voor te zeggen), wat hier niet het geval is, en ten tweede heeft de rechter beslist dat Van Aert wel degelijk een som van 662000 euro moet betalen aan Nuyens (volgens de wet van 78 dus). Beide kampen (Nuyens wilt meer want startgelden, prijzengelden, etc. moeten ook tellen, Van Aert vind dat hij in zijn recht staat met die dringende redenen) zijn wel nog naar het hof van cassatie gestapt en daar is nog geen uitspraak gedaan, maar de verwachten is dat de uitspraak hetzelfde zal blijven.

    Het punt blijft alleszins hetzelfde, had het erger gekund, misschien, maar je dwingt met smerige weliswaar legale trucjes de ploeg in een hoek waardoor ze niet anders kunnen. Hij en zijn entourage mogen dat absoluut doen, maar op een "goede manier" kun je dit toch niet noemen. Ook al zullen ze waarschijnlijk nauwelijks iets negatiefs over elkaar zeggen aangezien ook dat is vastgelegd in de settlement bij dit soort zaken.
28-11-2024 13:30
Hij kan nu tekenen bij Bora, en evt in februari overstappen naar Astana als hij zich daar financieel kan verbeteren. Het is toch maar een contract ?
    28-11-2024 14:23
    Denk nu niet dat er iemand (zelfs Astana niet) zo snel bijna 5M zal betalen om Van Gils zijn contract af te kopen, maar in theorie kan het, ware het dat ik nu wel niet weet hoe het Oostenrijks arbeidsrecht in elkaar zit. Het lijkt me los van het geld alleszins iets complexer dan bij Belgen in een Belgische ploeg.
28-11-2024 13:03
Het is geen fraai verhaal maar het had, via de juridische weg bv, nog lelijker kunnen worden. MVG was zo en zo niet meer tegen te houden én heeft die bewuste wet in zijn kamp…
    28-11-2024 13:31
    Mooi Duits is niet lelijk: https://onzetaal.nl/taalloket/sowieso
    28-11-2024 15:55
    Nu wil ik Mooi Duits leren maar de link werkt niet..
    29-11-2024 07:50
    @Polleke
    Niks mis met die link. Het zal je browser zijn die niet werkt.
28-11-2024 16:46
Ik las vandaag een interview met Matxin van UAE Emirates. Hij gaf aan dat ze daar zulke situaties willen voorkomen door langlopende contracten aan te bieden en die regelmatig open te breken. Dat is natuurlijk een risico voor de ploeg, maar op die manier wordt het afkopen van een contract zeer onaantrekkelijk voor een renner of voor een andere ploeg. Vanzelfsprekend moet je daar wel het geld voor hebben en dat is dus het grootste probleem van de Lotto-ploeg. Ik ben benieuwd of de makelaars van Van Eetvelt en De Lie al aan het shoppen zijn.
    28-11-2024 16:50
    Er zijn misschien 3 ploegen die zo kunnen werken als UAE, het boeit hun geldschieters helemaal niets als ze te weinig ROI hebben op iemand. In die zin is de mening van Matxin natuurlijk totaal niet relevant.

    De Lie verdient overigens een stuk meer dan Van Gils, waardoor die dus ook veel langer tevreden zal zijn en ook moeilijk weg te halen is.
    Van Eetvelt zal minder verdienen, maar op die jongen staat gewoon een veel betere kop dan bij Van Gils. Het is ook een ander type renner dan Van Gils. Eentje die bij topploegen automatisch minder kopman zal zijn.
29-11-2024 16:29
Van mij mag Van Gils nog koersen tot zijn 65ste of langer, maar fan ga ik van hem toch al zeker nooit worden.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine