Matteo Malucelli klopt Arvid de Kleijn én Maikel Zijlaard in rit zeven Tour de Langkawi
foto: Cor Vos
zaterdag 5 oktober 2024 om 09:50

Matteo Malucelli klopt Arvid de Kleijn én Maikel Zijlaard in rit zeven Tour de Langkawi

Matteo Malucelli heeft de zevende etappe van de Tour de Langkawi op zijn naam geschreven. De Italiaanse renner van JCL Team UKYO wist Arvid de Kleijn te kloppen in een spannende massasprint. Maikel Zijlaard, de lead-out van De Kleijn, werd nog derde. Max Poole blijft leider.

De zevende rit van de Aziatische rittenkoers trok van Miri naar Bintulu. Het was zeker niet de hele dag vlammen op vlakke wegen, maar het was wel de verwachting dat er na een kleine 200 kilometer ging gesprint worden om de overwinning. Een nieuwe kans voor de Nederlandse sprinters met andere woorden.

Dat was ook al snel te zien in het peloton, want Tudor opende – in functie van Arvid de Kleijn natuurlijk – de jacht op de vijf vroege vluchters. Dat waren geen bekende namen, het peloton kende geen moeite om hen bij te benen. Even passeerde het peloton door een heuvelzone, waar het toch opletten geblazen was. Onder meer Sean Quinn probeerde het even, waardoor de sprinters alert moesten zijn.

De Kleijn en zijn mannen namen het initiatief – foto: Cor Vos

Nederlandse sprinters bereiden zich voor 
Even ontstond er een nieuw koptrio, maar ook zij werden al snel weer bij de lurven gevat. Dat had alles te maken met de naderende tussensprint, waar de mannen van Astana Qazaqstan hun zinnen hadden op gezet. Na die tussensprint keerde de rust weer wat terug. Naast Tudor en Astana zagen we nu ook dsm-firmenich PostNL op kop, in functie van de snelle Nederlander Casper van Uden.

Uiteindelijk waren het de mannen van Tudor die De Kleijn perfect wisten af te zetten in de laatste kilometer. De Kleijn kreeg een indrukwekkende lead-out van Maikel Zijlaard, maar wist het niet af te werken. Lang leek dat wel zo te zijn, maar in de laatste 50 meter kwam Matteo Malucelli er nog over. Een bittere pil voor De Kleijn, die zijn lead-out Zijlaard nog derde zag worden. Van Uden moest vrede nemen met plaats negen.

RIDE Magazine
5 Reacties
05-10-2024 10:33
Van Uden is rap maar ik betwijfel of hij het in zich heeft om de top in de massasprints te halen. DSM wil zich meer op massasprints richten maar heeft hier niet de renners voor. Van Uden, Bittner en ook Andresen zijn rap maar leggen het 9 van de 10 af tegen de topsprinters op een vlakke aankomst. En voor Jakobsen moet een klein wonder gebeuren wil hij op zijn oude niveau terugkeren.
05-10-2024 10:17
Team Ukyo is druk bezig om het Corratec lastig te maken in de top40 van de uci team ranking te komen. Corratec zal in de komende week 100 punten moeten inlopen op Alpecin dev team of Euskaltel
    05-10-2024 11:33
    Waarvoor is top40 relevant? Zijn daar licenties of wildcards aan gekoppeld?
    05-10-2024 12:11
    Teams buiten de top40 van de jaarranking mogen geen wildcard voor een grote ronde ontvangen. Vanaf volgend jaar is dit top30. Vooralsnog is deze regel enkel problematisch voor Euskaltel (38e) en Corratec (42e)
    05-10-2024 13:40
    Dat zou een aardig resultaat van deze regel zijn, Corratec een nogal overbodige Giro deelnemer. Behalve dat de sponsoren vast graag RCS wat Euro’s toeschuiven.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine