dinsdag 16 mei 2023 om 18:14
Marc Reef (Jumbo-Visma): “Roglic kwam net lachend bij de bus”
Primoz Roglic kon als een van de weinige renners dinsdag genieten van de etappe, als we ploegleider Marc Reef moeten geloven. “Roglic kwam net lachend bij de bus”, vertelt Reef na de finish.
“Natuurlijk was het ontzettend koud vandaag. De regenachtige, lange afdaling zorgde er ook voor dat het nog eens extra zwaar werd. Het is niet voor niets dat er maar dertig renners in het peloton binnenkwamen.”
“Onze kopman is veilig in ieder geval”, besluit hij. “We hebben hem goed uit de problemen gehouden, en hij had het warm voor zo ver je het in een rit als deze warm kunt hebben. Hij is goed gefinisht.”
Typisch een sport waar je enkel met je eigen prestaties bezig moet zijn, en ook nog eens afhankelijk bent van weer en vooral wind. Al het andere is ballast.
En voor zover ik weet is het ook nog eens een relaxte wereld. Waarin weinig haat en nijd lijkt te zijn, en de ene blij is met een mooie sprong van zijn concurrent.
Dan heb je inderdaad reden tot lachen.
Morgen een sprintritje, en de dag erna weer een ritje voor de Healy's van deze wereld, om vervolgens op vrijdag en zaterdag iedereen de vernieling in te rijden. ;)