Succesvolle rittenkaper Magnus Cort (33) stopt ermee
Cort aan het feest in Catalonië - foto: Fotopersburo Cor Vos
zaterdag 27 juni 2026 om 13:10 Volg in Google

Succesvolle rittenkaper Magnus Cort (33) stopt ermee

Magnus Cort beëindigt na het huidige wielerseizoen zijn profcarrière. Dat laat hij weten via de site van Uno-X Mobility. De 33-jarige renner is twaalf jaar beroepsrenner geweest.

Cort won eerder dit jaar nog een rit in de Ronde van Catalonië en sprintte recent nog naar een derde plaats in de Ronde van Zwitserland. “Ik heb nog steeds het gevoel dat ik op 100% niveau rijd, maar ik doe dit al vele jaren en er zijn veel dingen die je moet opofferen om hier deel van uit te maken. Op een gegeven moment begin je klaar te zijn om te stoppen.”

Maar eerst maakt hij dus nog het seizoen 2026 af. “Ik zal alles doen wat ik kan om nog een paar goede resultaten te behalen. In de Tour de France zou het geweldig zijn om een resultaat te behalen, of om Tobias te helpen aan een goed resultaat. Misschien rijd ik ook de Vuelta. Een overwinning in een Grote Ronde in mijn laatste seizoen zou ervoor zorgen dat ik het profpeloton op de best mogelijke manier verlaat.”

Als prof wist Cort in totaal 35 keer te winnen. Hij boekte zeges in de Tour de France (twee), de Giro d’Italia (één) en de Vuelta a España (vijf), waarmee hij deel uitmaakt van een selecte groep renners die in alle drie de Grote Rondes een etappe hebben gewonnen. Verder prijken op Corts palmares onder meer etappes in de BinckBank Tour, Parijs-Nice en het Critérium du Dauphiné.

Wat Cort na zijn carrière gaat doen, weet hij nog niet precies. “Ik heb geen concrete plannen. Nu ga ik genieten van het leven en ontdekken waar het allemaal om draait zonder elke dag op een fiets te zitten.”

Teams Magnus Cort

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
6 Reacties
14:28
Ondertussen is die groep die in drie grote rondes heeft gewonnen niet heel select meer toch?
    15:48
    116 sinds 1955. Van de ca 2200 renners die sindsdien hebben meegedaan aan alledrie de grote rondes is dat zo'n 5% maar als je kijkt naar alle profrenners dan is het 0,3%.
15:33
Wat een zure enige reactie. Top renner die het maximale uit zijn carrière heeft gehaald. Bovendien een ontzettend grappige kerel als je hem volgt op zijn socials
15:48
Jammer, voor mij toch wel een smaakmaker in het peloton. (hij won er overigens 6 in de Vuelta).
15:50
Mooie coureur. Dit is er eentje die we gaan missen.
17:06
Jammer, toch een van de meer kleurrijke figuren in het peloton.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.