Luis León Sánchez: “Het ging de hele dag goed”

foto: Sirotti
Luis León Sánchez bleek vandaag opnieuw goud waard voor de Rabobankploeg. Na eerder in de Tour de meubelen te hebben gered voor zijn Nederlandse werkgever, voegde hij in het Baskenland met de overwinning in de Clásica San Sebastián een klassieke zege aan zijn palmares toe. “Winnen in eigen land is nog steeds het mooiste wat er is,” vertelde hij na afloop tegen Rabosport.
Voor de tweede keer zegevierde Sanchez in San Sebastian. Hij kijkt met tevredenheid terug op het koersverloop. “Onze voorbereiding was prima en het strijdplan van de ploegleiders werkte perfect. Het ging de hele dag goed. Iedereen deed wat er van hem werd verwacht. Ik had al snel het gevoel, dat het vandaag kon lukken,” kijkt hij terug.
De Spanjaard roemt zijn ploeggenoten. “Natuurlijk win ik, maar dit is vooral een hele goede teamprestatie. De ploeg is de hele dag aanwezig geweest. Toen ik in de finale heb aangevallen, heeft vooral Bauke Mollema fantastisch werk gedaan voor mij en later ook Robert Gesink. Dit kan je echt niet alleen. ”
Sanchez staat zaterdag niet aan de start van de Ronde van Spanje. In plaats daarvan rijdt hij enkele eendagskoersen, zoals de Vattenfall Cyclassic in Hamburg, de GP Plouay in Frankrijk en de twee Worldtour-koersen in Canada, de GP Quebec en de GP Montreal.