Lotto Dstny Development haalt elf nieuwe renners, onder wie Belgisch talent Jarno Widar
foto: Cor Vos
woensdag 2 augustus 2023 om 13:10

Lotto Dstny Development haalt elf nieuwe renners, onder wie Belgisch talent Jarno Widar

Waar de World Tour-ploegen één voor één hun nieuwe aanwinsten presenteren, heeft het development team van Lotto Dstny ook zeker niet stilgezeten. De formatie is druk bezig met de samenstelling van 2024 en presenteert liefst elf nieuwe talentvolle aanwinsten, waarbij de talentvolle Jarno Widar de meest opvallende naam is.

Jarno Widar (17) geldt als één van de grootste Belgische wielertalenten van dit moment en maakte dit seizoen al indruk met onder meer winst in de Ronde van Vlaanderen en Kuurne-Brussel-Kuurne. Daarbovenop pakte hij in mei ook de Belgische titel op de weg. Naast Widar maken Kamiel Eeman (17) en Victor Vaneeckhoutte (17) ook de overstap van het CC Chevigny-Crabbé Dakwerken team, een ploeg waarmee Lotto Dstny samenwerkt.

Verder wordt de ploeg aangevuld met Steffen De Schuyteneer (18), Milan Donie (18) en Matys Grisel (18) van de AG2R U19 ploeg. Ook Mauro Cuylits (18), Milan De Ceuster (17), Tars Poelvoorde (17), Liam Van Bylen (18) en Thomas Vuerinckx (17) maken volgend jaar de overstap naar het Lotto Dstny Development Team.

Sportief manager Kurt Van de Wouwer is trots op de nieuwe lichting binnen zijn ploeg. “Dit jaar is er een enorm sterke juniorenlichting en we zijn dan ook blij dat we heel wat jonge talenten nu al hebben kunnen overtuigen om voor het Lotto Dstny-project te kiezen. Met deze elf namen hebben we alvast een goede mix aan zowel klimmers, punchers, sprinters als klassieke renners vastgelegd. Zoals ieder jaar willen we onze jongeren een volgende stap in hun ontwikkeling laten zetten met uiteindelijk de doorstroming naar onze profploeg als doel.”

RIDE Magazine
12 Reacties
02-08-2023 13:22
en je eerste zin. Of iet, kan ook.
02-08-2023 13:17
Als Nederlander kun je alleen jaloers zijn op de Belgische talentontwikkeling.
    02-08-2023 18:01
    Nederlanders die het wielrennen een warm hart toedragen kunnen alleen maar jaloers zijn op hun Vlaamse "soortgenoten" omdat zij een echte wielercultuur hebben en wij niet.
02-08-2023 13:12
AG2R leeggeplukt. De Schuyteneer is een Belg dus dat had je nog kunnen zien aankomen, Grisel daarentegen, dat is een grote verrassing.
    02-08-2023 13:21
    Naar ik het goed lees is Grisel een jongen uit Noord-Frankrijk, dus het is ook niet heel ver weg.
    02-08-2023 13:34
    Heulot zal er wel voor iets tussen zitten.
    02-08-2023 13:39
    Grisel is een groot talent in het klassieke werk, won Parijs-Roubaix bij de junioren dit jaar, dus opvallend dat hij voor Lotto kiest.
    Ook Donie is een mooie aanwinst. Die verbeterde dit jaar de KOM van Evenepoel op de Ballon d'Alsace tijdens de jaarlijkse stage met de nationale juniorenselectie.
    02-08-2023 14:08
    Klopt van Donie, maar dat is er in wedstrijden tot nog toe wel nog niet uitgekomen. Er waren er nog dit jaar die bij de testen in de Vogezen sneller waren dan Evenepoel, dat wilt allemaal niet veel meer zeggen.
    02-08-2023 15:01
    Het grootste talent bij AG2R is toch wel Paul Seixas, hoe die als 1ste jaars binnenkomt op zijn 16 jaar. Zeer sterk.
    02-08-2023 17:11
    @Samamba
    Akkoord, natuurlijk zeggen testen of zo'n KOM niet alles. Maar ook resultaten bij de junioren zijn relatief. De voorbeelden van toppers bij de junioren die niet doorbreken bij de profs zijn talrijk, en vice versa zijn er ook onopvallende junioren die wereldtoppers worden. Donie reed overigens podium in de Classique des Alpes en LBL, dus 't is ook niet dat hij helemaal geen resultaten reed.
    (wie deed trouwens nog beter dan Evenepoel? Ik heb alleen weet van Donie?)
    03-08-2023 21:05
    Serge Pauwels (de man die hen begeleidt op de Vogezen stages) zei toen dat van Donie in de pers kwam dat hij niet de enige was. Junioren rijden elk jaar sneller, omdat ze elk jaar beter voorbereid zijn. Het is dus heel moeilijk te vergelijken was zijn uitleg.
02-08-2023 17:17
Ligt het aan mij of professionaliseert de sport en wordt de aanwas groter? Ondanks de tendens dat wielrenners steeds jonger op hun top zijn vind ik het ook schitterend dat je nog ver in je 20's kan doorbreken.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine