Lotte Kopecky zette alles op de Poggio: “Was gewoon blij toen ik eindelijk kon aanvallen”
Lotte Kopecky heeft na Parijs-Roubaix en de Ronde van Vlaanderen nu ook Milaan-San Remo gewonnen. De Belgische volgde op de Poggio en maakte het vervolgens koelbloedig af op de Via Roma. Na afloop is Kopecky dolblij: “Dit is gewoon geweldig”
De renster van SD Worx-Protime is nu echt los, nadat ze woensdag al won in Nokere Koerse. “Ik voelde de volledige steun van mijn ploeg. Na mijn overwinning op woensdag had ik heel veel vertrouwen en vandaag viel alles gewoon op zijn plek. Mijn team nam de verantwoordelijkheid wanneer het moest en iedereen deed het geweldig om Lorena en ik naar voren te brengen op de klimmen.”
“”Op de Poggio was ik gewoon blij dat ik eindelijk op een aanval kon reageren”, gaat ze verder. “Daarna moesten we met zijn vijven geduldig blijven. Ik ben vervolgens op het perfecte moment aangegaan. Ik was wel nog op mijn hoede voor een late aanval, want dat kon ik niet laten gebeuren. Gelukkig gokte iedereen op een sprint, en dan heb ik de snelste benen.”
Kopecky leeft tot slot ook nog mee met de rensters die onderweg zijn gevallen. “De afdalingen waren heel tricky”, eindigt ze. “Ik hoop dat iedereen oké is.”
Wielerflits Magazine is jouw Tour Femmes-gids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Femmes Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France Femmes en de Tour voor mannen, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Nienke Vinke, unieke fotografie uit het vrouwenpeloton, Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor en nog veel meer!