Lotte Kopecky ‘wakkergeschud’ richting de Ronde: “Weet waar ik zondag aan moet werken”
Lotte Kopecky moest woensdag genoegen nemen met een twaalfde plaats in Dwars door Vlaanderen. Ze maakt zich na een mindere generale repetitie echter geen zorgen voor de Ronde van Vlaanderen. De renster van SD Worx-Protime is ‘wakkergeschud’, zei ze op een persmoment in het BMW Museum Le Couter tegen Sporza.
“Ik ben misschien iets te passief geweest, maar het gevoel zat wel goed”, blikt Kopecky terug op DDV. “Na vorig jaar weet ik ook dat die koers totaal geen indicator is voor de Ronde van Vlaanderen. Ik zag vorig jaar in Waregem alle kleuren van de regenboog, maar op zondag had ik een perfecte dag en viel alles in zijn plooi.”
Kopecky zat in Dwars door Vlaanderen te vaak van achteren, stelde ze vast. “Het heeft me ook wakkergeschud. Ik weet waar ik zondag aan moet werken, maar nogmaals: het gevoel was goed. Ik ben blij dat ik er zonder kleerscheuren vanaf ben gekomen. Ik denk dat ik klaar ben voor zondag. Langs mijn kant zijn er geen twijfels.”
Dit bericht op Instagram bekijken
Record
Vorig jaar won Kopecky de Ronde van Vlaanderen voor de derde keer. Daarmee werd ze alleen recordhoudster bij de vrouwen, maar met een vierde zege zou ze ook alle mannen achter zich houden (tenzij Mathieu van der Poel zondag ook voor de vierde keer wint). Zelf is ze echter ’totaal niet’ bezig met records. “Ik ben blij dat ik al derde keer gewonnen heb. Of dat nu een vierde of zevende keer wordt, daar ben ik totaal niet mee bezig. Wel met winnen.”
Met concurrenten als Marlen Reusser, Demi Vollering, Elisa Longo Borghini, Pauline Ferrand-Prévot en mogelijk Marianne Vos wordt het zondag een ‘superlastige strijd’, verwacht Kopecky. “Ik denk dat ik me bij die favorieten mag rekenen, maar ik hoef mezelf niet als topfavoriete te zien. Ik ken mijn kwaliteiten en ik weet waar ik ze kan of moet benutten.”
Team SD Worx - Protime - Ronde van Vlaanderen 2026
Wielerflits Magazine is jouw Tour Femmes-gids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Femmes Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France Femmes en de Tour voor mannen, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Nienke Vinke, unieke fotografie uit het vrouwenpeloton, Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor en nog veel meer!
En dat lag zeker niet aan domme tactieken van de tegenstand, want dat gebeurt vrijwel nooit in het dameswielrennen (heb ik ergens gelezen)