Lars Boom kopman Roompot-Charles in Hel van het Noorden
foto: Cor Vos (archief)
vrijdag 12 april 2019 om 11:33

Lars Boom kopman Roompot-Charles in Hel van het Noorden

Roompot-Charles heeft de hoop voor Parijs-Roubaix gevestigd op Lars Boom. De kopman staat centraal in de zevenkoppige selectie van een ploeg die bestaat uit vijf Nederlanders en twee Belgen.

In 2015 behaalde Boom zijn beste klassering in de Hel van het Noorden, toen werd hij vierde. In 2012 eindigde de Brabander als zesde op de piste in Roubaix. Roompot-Charles doet mee op basis van een wildcard.

Selectie Roompot-Charles voor Parijs-Roubaix 2019 (14 april)
flag-nl Jesper Asselman
flag-nl Lars Boom
flag-nl Sjoerd van Ginneken
flag-be Senne Leysen
flag-nl Boy van Poppel
flag-nl Justin Timmermans
flag-be Michael Van Staeyen

RIDE Magazine
51 Reacties
12-04-2019 11:43
Hoop dat hij iedereen weer eens positief verrast!
    13-04-2019 09:11
    Je bedoelt dat hij finisht? :-)
12-04-2019 11:43
Zal van alle kopmannen wellicht het meest uitgerust aan de start staan!
    12-04-2019 11:50
    Dit is wel de meest prachtige, optimistische opvatting die enkel op waarheid berust!
    12-04-2019 11:51
    Of gaat hij deze koers gebruiken als opwarmertje voor...
12-04-2019 11:46
Hoop op een mooie uitschieter van hem. Gun het hem toch wel en ook Roompot kan een mooie ereplaats goed gebruiken.
12-04-2019 12:00
Denk dat van Staeyen het er het beste van af gaat brengen in deze koers.
12-04-2019 12:05
Ik denk dat hij in Denain gaat wachten tot van der Poel eindelijk eens langskomt om met hem mee te kunnen springen.
12-04-2019 12:06
Resultaten Boom in Parijs- Roubaix.
Tussen 2010 en 2018 nam Lars Boom 8 maal deel aan P.R. . In 2018 geen deelname.
Zijn beste uitslagen behaalde hij in 2012 met een 6e plaats en in 2015 met een 4e plaats. In 2016 én 2017 stond er DNF achter zijn naam.

Ik Jibi-was in zijn veldritperiode nog lid van zijn supportersclub.Die werd echter al snel weer opgeheven. Hij was als crosser in die periode één v.d. besten ;zo niet de allerbeste van de wereld. De suggestie dat ik tegen Boom zou zijn is onjuist. Het feit dat ik hem ben gaan viseren is gekomen nadat de uitstekende Belgische verslaggever Michel Wuyts zei "dat wat Lars in zijn kop zet..hij dat ook binnenhaalt. Toen ik al zijn uitslagen ging registreren zag ik -gelijktijdig aan het vertrek van Leinders(ploegarts) een continue neergaande curve.Ondanks deze feitelijk te maken vaststelling bleef Zonneveld Boom bewieroken. Ik wees Zonneveld daarop....maar Thijs vond hem geweldig. Om dan opeens hard uit te halen -ook persoonlijk grievend- naar Boom in zijn artikel: Wat is er gebeurd Lars? Je had alles: de benen, de kop, de bravoure ...
https://www.ad.nl/.../wat-is-er-gebeurd-lars-je-had-alles-de-benen-de-kop-de-bravoure...
Bijgevolg is uitgerekend Zonneveld mij tegengevallen;als journalist..als mens. Jammer! Ik kan natuurlijk niet wiskundig bewijzen dat ik Boom en alle renners het beste gun. Wielrennen,crossen is vreselijk zwaar. Ik zal me echter nimmer laatdunkend of persoonlijk grievend uitlaten over een renner,noch over een volger op wielerflits. Ik baseer me op feiten. En als dan Boom jarenlang geen klassieker kan winnen...dan lijkt het me logisch dat dit met het ouder worden alleen maar moeilijker wordt. Mocht Boom een goede uitslag behalen..bijv bij de eerste 30-dan gaat hij met extra plezier weer huiswaarts. Wie zou hem dat nu niet gunnen?
    12-04-2019 12:41
    Logisch toch dat Thijs Zonneveld zich dat als kritisch journalist ging afvragen. En je zal dat jezelf ook afgevraagd hebben terwijl Lars net de achterkant van het peloton niet kon bijbenen bij een van de laatste beklimmingen afgelopen zondag. Ik kreeg haast medelijden.
    12-04-2019 13:09
    Parijs Roubaix en de Ronde zijn niet te vergelijken. In de Ronde wordt er veel meer geklommen en dat breekt een grote, zware vent als Lars dan op een gegeven moment op. Bij hem was dat iets eerder dan bij anderen. Ik verwacht niet meer dan een plek bij de top 20, maar compleet afserveren op basis van de Ronde is vreemd.
    12-04-2019 22:47
    Wanneer vertrok leinders?
    En niet zo gek toch dat zonneveld niet zoveel kan met één datapunt. Bovendien is boom altijd grillig geweest. In het begin van zijn carrière dachten we dat het meer zou worden en dat werd het niet. Op het einde werd het gemiddeld zeker minder maar zijn er nog steeds flitsen van zij klasse af en toe. Tot de hartklachten.
    13-04-2019 09:48
    @natte spons zware vent? En Kristoff dan? Boom 72kg voor 1,91m. Kristoff 78 voor 1,81.
12-04-2019 12:20
Als Lars Boom top 10 gaat rijden doet ie het heel erg goed, maar ik verwacht het niet...
12-04-2019 12:20
blijft een wonderlijke renner die Boom. Zoals hij er tijdens de uitzending van De Kleedkamer op de belg ook bij zat...straalde weinig uit. Maar toch zou ie kunnen verrassen, zou mij niet verbazen als ie ineens erg lang mee kan voorin.
    12-04-2019 13:04
    Hayman zei toen : trainen doet hij helemaal niet , dit verklaart zijn gebrek aan ambitie en dat is voor zo'n talent heel erg jammer. Het lijkt erop dat hij nog even een graantje mee wil pikken en dan .... .
12-04-2019 12:22
Niet om vervelend te doen, maar denk dat de carriere van Lars Boom er toch wel op zit. Eind van het jaar gaat echt niemand hem nog een contract geven.
    12-04-2019 12:25
    Dat denk ik ook. Zag inderdaad dat hij maar een éénjarig contract had.

    Misschien bij Hans van Kasteren of Nys nog een contract in de cross? Maar op de weg zie ik het niet meer gebeuren.

    Toch jammer voor een renner die in 2008 al NK kampioen op de weg en in het tijdrijden was.
12-04-2019 12:27
Ik vraag me vooral al of hij Roubaix wel uit gaat rijden.

Ondanks wat hijzelf zegt is hij denk ik nooit meer in de buurt gekomen van zijn niveau van voor zijn hartproblemen.
12-04-2019 12:34
Jammer dat er alleen maar negatief over boom wordt geschreven.
Heeft toch een mooi palmares als veld/weg renner.
    12-04-2019 12:44
    Je kan het ook realistisch noemen.
    12-04-2019 13:38
    Het gaat ook meer over zijn prestaties van de afgelopen jaren. Zijn palmares heeft-ie vooral wat langer geleden opgebouwd
    12-04-2019 15:01
    Zijn krediet heeft hij al jaren terug verspeeld bij groot deel van het publiek. Combinatie van blufferig en interessant willen doen in de media, kritiek van kenners op zijn trainingsarbeid, vele koersjes overslaan, vele DNF's waar hij dan wel meedeed en beperkte prestaties in die koersen waarvoor hij de andere oversloeg of niet uitreed.

    Ik vind het volledig terecht dat hij kritiek krijgt en cynisch benaderd wordt nu. Met zijn programma en grote muil ben je verplicht om in drie/vier jaar tijd 2x een podium te rijden bij RVV en/of P-R. Dat je dan soms pech hebt, telt niet meer. De echte liefhebbers en of toppers rijden in dezelfde periode vaak een veel voller programma, oftewel om beter te worden oftewel om misschien nog een redelijk grote vis binnen te hengelen waarmee bij eventuele pech niet het hele seizoen voor niks was.

    Boom moest vrijwel jaarlijks herstelwerk doen in Ronde van België, Tour of Britain of de Eneco Tour. Daar vuurde hij vaak wel raak, maar was er eveneens nooit een garantie op een herhaling van een goede prestatie bij hem. Kon zomaar weer voor hem als kopman gereden worden in een Eneco Tour om vervolgens zelf een matige korte tijdrit (zijn specialisme) af te leveren en dan er wat schouderophalend bij te staan, terwijl zn teamgenoten twee dagen arbeid voor hem hadden verricht om een peloton samen te houden bv.

    Dat hij niks aan zijn hartproblemen kan doen is evident. Dat het daardoor, ondanks misschien wel goede arbeid, niet meer lukt zou op sympathie mogen rekenen. Ik kan het alleen niet echt opbrengen bij Boom. Veel te hoog van de toren geblazen altijd, weinig voor zijn teamgenoten gedaan en altijd kopman willen zijn ook al was hij niet in orde.

    Jammerlijke is dat hij destijds niet is afgeserveerd door zijn team. Had eigenlijk een carrière moeten hebben als knecht (ala Oss) die af en toe eens schaduwkopman mag zijn. Misschien als hij eerder ongewild in die rol was geduwd had hij een rijkere carrière gehad en meer mentale weerstand opgebouwd.
    12-04-2019 15:11
    Prima verwoord kleomantre!
    12-04-2019 22:52
    En voor wie had hij dan moeten knechten bij rabobank in klassiekers en rv België ed?
    13-04-2019 09:28
    @kleomantre
    Met een verwijzing naar de Ronde van België schiet je je doel een beetje voorbij.
    13-04-2019 16:33
    @Mwielerfan: Doelde niet direct op een van zijn collega's bij Rabo maar op een ander team waar hij begint als ondersteunende renner met vrije rol op z'n tijd.

    Durf niet te zeggen wat er bij Rabobank destijds aan ten grondslag lag om door te gaan met bepaalde 'kopmannen'. Wilde men na het EPO/Cera-tijdperk hun renners niet afvallen vanwege een bepaald schuldbewustzijn? Wilde men misschien kostte wat het kost rond blijven rijden met herkenbare, interessante Nederlandse jongens voor het grote publiek? Of heeft men destijds maar heen gedaan zonder goede evaluatie en/of sturing van rijders.
    13-04-2019 16:36
    @xistnc: Ja, zag het. Ik meende me te herinneren dat hij daar vaker is komen opdraven en leuk presteerde. Zag dat hij in 2009 won toen hij nog niet al te lang op de weg rondreed.
    13-04-2019 17:01
    Nog niet al te lang? Het was zijn eerste maand als beroepsrenner.
12-04-2019 12:35
De laatste jaren is een vroege vlucht in P-R voor subtoppers een succesvol gebleken, als je de top10 van de voorbije jaren ziet, met Hayman zelfs als winnaar! Ik hoop dus dat Boom het via een ontsnapping probeert, want dat hij rap over de keien kan, heeft hij al vaker bewezen.
12-04-2019 12:35
Ik zou het Roompot gunnen hier een uitslag te rijden. Zelf verwacht ik dan het meeste van Boy van Poppel, die moet dit goed kunnen wanneer hij vrij mag koersen. Verder vlucht van de dag neem ik aan.
12-04-2019 12:40
Ik gun het Lars van harte, maar gezien zijn resultaten in de afgelopen koersen, heb ik er een hard hoofd in.
12-04-2019 12:56
Je vraagt je af waar gaat /is het mis gegaan!?
12-04-2019 13:11
Het is voor Roompot niet te hopen dat de organisaties voor de wildcards volgend jaar naar de prestaties kijken. Dan worden ze werkelijk waar nergens meer voor uitgenodigd.
    12-04-2019 22:53
    Vorige jaren was het niet heel veel beter in voorjaar toch. Die ene Gent wevelgem alleen en de ploeg bestaat al wat langer.
12-04-2019 13:20
Roompot heeft op een paar ereplaatsen in Franse Koersen na, geen deuk gereden in de wildcard wedstrijden. Vaak zat er niet eens een top 40 plek in.

Ik vindt Breukink echt een filosofie van niets hebben.
Veel praten weinig uitslagen. Bla bla bla.

Laat me niet lachen meneer Boom.

Bij elkaar geraapte zooitje
12-04-2019 15:18
Ik vind het als Brabander en koersvolger zeer jammer dat er zo laatdunkend over Boom wordt gesproken. Maar laat ik het persoonlijk sentiment achterwege laten. Ik denk dat het bij Boom een combinatie is van meerdere factoren: Hij was natuurlijk al op zeer jonge leeftijd erg goed, ook op de weg. Daarna heeft hij ook regelmatig pech gehad: Blessures, gedeeld kopmanschap etc. De keuze voor Astana was natuurlijk een foute en die gebaartjes en akkefietjes omtrent zijn persoon hebben hem in de loop der jaren ook niet echt geholpen. Over zijn vermeende luiheid heb ik mijn twijfels: Een renner die zo lang aan de top staat kan never nooit alleen op zijn talent teren. Ik hoop oprecht dat hij nog eens kort kan eindigen in Roubaix. Zo niet, dan heeft hij nognog steeds een mooie carriere gehad. Hulde!
12-04-2019 15:35
Uitgaande van het koersverloop van de afgelopen weken, wat betreft Boom, zal hij aan het begin van de kasseistroken z´n gezicht waarschijnlijk wel eventjes laten zien, beetje tronies trekkend, als of hij zeer verbeten bezig is. Je zou zo waar de indruk krijgen, dat hij er weer staat, maar vervolgens zie je hem nooit meer voor aan en rijdt hij niet eens de wedstrijd uit. Dat is wat ik eigenlijk nog van Boom verwacht in deze wedstrijd. Beter Danny van Poppel proberen in een vroege vlucht mee zien te krijgen, die zou zo maar op deze manier nog kort kunnen eindigen.
    12-04-2019 16:35
    Eens wat betreft Boom, maar van Poppel gaat zondag niet bij de eerste 20 eindigen.
12-04-2019 16:48
@Marcel1112
Ik bedoel natuurlijk Boy van Poppel van Roompot, als het er om gaat om een kopman voor de Roompot aan te wijzen. Hij heeft meer inhoud dan de huidige Boom. Deze van Poppel heeft in het verleden te veel in dienst van anderen gereden om zelf mooie uitslagen te rijden. Als hij in deze koers echt voor zich zelf mag rijden, dan kan hij meer verrassen dan dendieje, die ze nu aangewezen hebben.
    12-04-2019 17:04
    Zou me niets verbazen als Boy van Poppel boven Boom eindigt, maar ook hij gaat geen top 20 rijden.
12-04-2019 16:49
Als het zondag droog is, heeft Boom geen kans.
Het moet slecht weer en zwaar zijn, dan kan het misschien nog. Dit weekend wordt het in noord-west europa koud - dat kan misschien helpen.
Maar.... ik heb Boom altijd een zwaar overgewaardeerde wegrenner gevonden.
Zoals echter heel treffend hierboven ook geschreven is - hij zal van de kopmannen inderdaad de meest uitgeruste kunnen zijn.
12-04-2019 23:02
Ik hoop dat hij dit leest, vet kwaad wordt en ons allemaal verrast
13-04-2019 00:23
@ Mwielerfan reactie op eerdere passage-2 APRIL 2019 OM 22:47

Ik verzamelde alle uitslagen van Boom en zag na mijn grafische weergave daarvan een langdurig neergaande curve. Dat berichtte ik Zonneveld. het betrof dus niet bepaald slechts één datapunt. Ik trek conclusies uit meerdere;eigenlijke alle uitslagen over een grotere periode. Zonneveld gaf toch aan dat hij Lars zo bewonderde ,omdat die toch steeds jaarlijks zijn wedstrijdje wist te winnen. We hebben het dan over de kermiskoers in Luyksgestel. Het vertrek van Leinders bij Rabobank was mijn allergrootste kantelpunt in de 60 jaar dat ik het wielrennen intens volg. De Treviso snelheid van Boom (werd wereldkampioen in het Italiaanse Treviso) zag ik nadien nooit meer terug. Een paar jaar later zette de neergaande lijn zich definitief en onomkeerbaar in. Boom nu bij Roompot Charles is vergelijkbaar met de allerlaatste kansdagen van Thomas Dekker. Die werd ook gehaald voor de naam, maar presteerde niet meer.
    13-04-2019 00:57
    Boom heeft na het vertrek van Leinders inderdaad enkel nog kermiskoersen gewonnen..

    Daarnaast wat vreemd dat je hier eerst jaren schemerde met de gegevens (en neerwaartse curve) die je op cq-ranking had waargenomen en toch nog besloot al die gegevens zelf te gaan verzamelen en ze voor jezelf zelf ook nog op een bepaalde manier grafischh weer te geven.

    Merkwaardige wezens, die teleurgestelde uberfans..
13-04-2019 01:07
Leinders vertrok trouwens aan het eind van 2009 bij Rabobank. Knappe grafiek die vanaf dat moment een neerwaartse curve kan fabriceren voor Boom.
13-04-2019 10:17
Boom die stapt af om uit gerust aan de volgende koers te beginnen,waar hij weer afstapt om uitgerust te kunnen beginnen aan de volgende koers

Reacties zijn gesloten.