Lance Armstrong: “Renners moeten de macht in de sport terugnemen”
Lance Armstrong heeft profrenners opgeroepen om deze periode zonder wedstrijden te gebruiken om zich te verenigen en “de macht in de sport terug te nemen”. De Amerikaan doet deze oproep op Instagram tijdens een promotie voor zijn podcast ‘The Move’.
“Alle profrenners die nu thuis zitten, niet zeker weten of ze volgende maand hun loon overgemaakt krijgen en niet weten of hun team dit gaat overleven: dit is je kans”, zegt Armstrong. “Nu is de kans om vanaf nul te beginnen, een plaats aan de onderhandelingstafel te krijgen en de macht terug te pakken. Wanneer je deze kans nu niet grijpt, krijg je deze wellicht nooit meer”, aldus Armstrong. “Denk daar maar eens over na. Praat als peloton met elkaar en verenig je. Jullie zijn de acteurs in het stuk, en zonder de acteurs gaat het stuk niet door”, sluit hij af.
De renners zijn momenteel verenigd in de rennersvakbond CPA. CPA-lid Brent Bookwalter erkende vorige maand nog dat het de organisatie door een gebrek aan expertise aan slagkracht ontbreekt. De CPA kwam eerder deze week in het nieuws met een statement waarin het aangaf niet zonder meer akkoord te gaan met loonsverlagingen.
Wat ik wel snap is dat de acteurs totaal ondergeschikt zijn aan het decor, flikker de beste 200 er uit, laat er 200 nieuwe in, 1 week wat gehuil en het is terug koers.
Zonder ASO geen Tour.
Zonder Tour geen miljoenen betalende sponsoren.
Zonder sponsoren geen miljoenencontracten voor de kopmannen.
Dit lijkt mij een prima machtsbalans. Alleen die vrijwilligers laten zich voor een commercieel karretje spannen, maar ook zij hebben vast een persoonlijk belang.
En denk dat iedere renner een renner is geworden voor de passie en niet het geld.
Buiten dit is de opmerking van Lance een lege huls. Renners blijven werknemers. Ze kunnen hoogstens samen komen en wat eisen stellen. De sponsoren zullen gematigder worden dus veel val er niet te onderhandelen. Iedereen moet inleveren dus ook wielrenners.