La Vuelta Femenina zal dit jaar starten in Barcelona
Demi Vollering was vorig jaar de sterkste in de Vuelta - foto: Cor Vos
dinsdag 21 januari 2025 om 14:26

La Vuelta Femenina zal dit jaar starten in Barcelona

La Vuelta Femenina – de vrouwelijke variant van de Vuelta a España – begint dit jaar in Barcelona. Op zondag 4 mei is de Catalaanse hoofdstad het startpunt van de zevendaagse rittenkoers.

Dat heeft de organisatie laten weten in een persbericht. De voorbije edities van La Vuelta Femenina gingen van start in respectievelijk Torrevieja (2023) en Valencia (2024), voor dit jaar is men uitgekomen bij wielerstad Barcelona.

Barcelona, de op één na grootste stad van Spanje, heeft een zeer rijk koersverleden. De stad mocht in het verleden al heel wat keren de Vuelta a España voor mannen verwelkomen, organiseert elk jaar de slotrit van de Ronde van Catalonië voor mannen en zal in 2026 ook de Grand Départ van de Tour de France bij de mannen mogen verzorgen.

Meer details
De eerstvolgende editie van La Vuelta Femenina zal plaatsvinden van 4 tot 10 mei. In de komende weken worden de overige details – en daarmee het volledige parcours – bekendgemaakt.

Vorig jaar ging de eindzege naar Demi Vollering. De Nederlandse bleek veruit de sterkste in het algemeen klassement. Riejanne Markus werd tweede, Elisa Longo Borghini derde.

RIDE Magazine
2 Reacties
21-01-2025 23:53
Nog maar iets meer dan 3 maanden en nog idee van het parcours…. Dat is lekker voorbereiden zo voor de dames…
    03-02-2025 22:27
    En weer twee weken verder zonder aankondiging van de route. Als je op de officiële site klikt op 2025 route tonen ze nog steeds die van 2024.... https://www.lavueltafemenina.es/en

    Wat een amateurisme zeg.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine