Kim Le Court slaat dubbelslag op lastige aankomst in Tour of Britain
Kim Le Court heeft een dubbelslag geslagen op de derde dag van de Tour of Britain voor vrouwen. De kopvrouw van AG Insurance-Soudal greep de macht in de lastige finale naar The Great Orme. Haar versnelling op twee kilometer van de meet was genoeg om solo te winnen en Lorena Wiebes uit de leiderstrui te rijden.
Wat voor etappe stond er op het programma? De derde etappe van de Tour of Britain was 104 kilometer lang en beloofde spektakel, want het venijn zat hem in de staart, met een oplopende finish van zo’n anderhalve kilometer aan ruim 7% in het wonderschone natuurgebied The Great Orme aan de noordkust van Wales.

Lotte Kopecky van SD Worx-Protime ging niet meer van start vanwege ziekte. Ook opvallend was de positieve dopingtest van S’annara Grove uit Zuid-Afrika, die nog wel van start ging aan deze ronde, maar werd door het Internationaal Testingagentschap (ITA) voorlopig geschorst na de vondst van het peptidehormoon ipamorelin.
Wat gebeurde er onderweg? Een echte kopgroep bleef uit in deze etappe. De nervositeit was groot en vooral de troepen van Movistar maakten de koers hard in de heuvelzone en op weg naar de finale. In dienst van kopvrouw Liane Lippert zorgde die ploeg voor een schifting in het peloton. Bij de enige tussensprint van de dag pakte Kim Le Court de meeste bonificatieseconden, voor Mischa Bredewold en Lorena Wiebes.

foto: Fotopersburo Cor Vos
Hoe verliep de finale? De laatste 2,5 kilometer liepen op aan gemiddeld 6,1%, waarvan de laatste anderhalve kilometer boven de 7%. Daarvoor was het peloton al flink uitgedund door beulswerk van onder meer Lidl-Trek en FDJ United-SUEZ langs de prachtige kustlijn van The Great Orme.
Onderaan de slotklim zette Le Court meteen haar aanval in. De concurrentie kon niet mee, waardoor de kampioene van Mauritius direct een gat sloeg. Voor klassementsleidster Wiebes ging het te hard in de laatste twee kilometer, maar zij probeerde de schade te beperken.
De enige die een beetje in de buurt van Le Court kon blijven, was Lippert. Zij werd tweede in de daguitslag op 13 seconden. Femke de Vries was op plek vier de beste Nederlandse op ongeveer 20 seconden. Wiebes wist knap te eindigen binnen de 40 seconden van Le Court en is daardoor nog niet uitgeschakeld in de strijd voor de eindzege, al staat Le Court nu wel ruim aan de leiding.
Bekijk hier de laatste meters van Le Court:
🚴🇬🇧 | Kim Le Court-Pienaar wint in stijl de derde etappe in de Tour of Britain Women. Alles dankzij een machtige aanval op de laatste klim richting The Great Orme! 🇲🇺🌟
Koers 👀 HBO Max pic.twitter.com/Gz4PJiTMv2
— Eurosport Nederland (@Eurosport_NL) August 21, 2026
Lloyds Tour of Britain Women (2.WWT)
Etappe 3: Mold → Great Orme Tramway (104.7 km)
| Rank | Renner | Tijd |
|---|---|---|
| 1 | 02:46:10 | |
| 2 | + 13 | |
| 3 | + 20 | |
| 4 | + 21 | |
| 5 | + 23 | |
| 6 | + 26 | |
| 7 | + 28 | |
| 8 | " | |
| 9 | + 32 | |
| 10 | + 37 |
Om te reageren moet je ingelogd zijn.