Het publiek stond zondagmiddag rijendik tijdens het WK veldrijden in Hoogerheide, maar ook vanaf de bank zagen tal van mensen toe hoe Mathieu van der Poel en Wout van Aert duelleerden in Hoogerheide. Tijdens de profwedstrijd keken er gemiddeld 1.245.826 mensen naar Sporza op Eén. Dat laat presentator Ruben Van Gucht weten via sociale media.

Op het hoogtepunt van de cross ging het aantal kijkers zelfs richting de anderhalf miljoen, aldus Van Gucht. Het marktaandeel betrof daarmee 80,5%. De precieze cijfers van de NOS, dat de veldrit voor elite mannen ook uitzond, zijn niet bekend. Wel staan er op Stichting KijkOnderzoek cijfers van de hele uitzending van Studio Sport (waarbij dus ook uitzendingen van andere sportevenementen zijn meegenomen). Studio Sport had tussen 13.38 uur en 17.59 uur gemiddeld 729.000 kijkers.
WK voor profs scoorde gisteren een geweldige 1.245.826 kijkers @sporza | @een, met een piek richting anderhalf miljoen en een marktaandeel van 80.5%. Dank aan alle kijkers, aan alle actoren en alle medewerkers om dit mogelijk te maken.
— Ruben Van Gucht (@rvangucht) February 6, 2023
12 Reacties
Op hetzelfde tijdstip: Feyenoord-PSV op ESPN… 1.237.000 kijkers (groot deel met ESPN abbo maar ook op het open ESPN-kanaal te zien bij Ziggo en KPN). Veel concurrentie dus. Ik keek op 2 schermen trouwens.
Als het gemiddelde 729.000 was bij de NOS dan zal de piek zo rond het miljoen zijn geweest schat ik zo.
Voor de piek bij de NOS denk ik ook meer richting 1,5 miljoen, tussen 2 en 6 waren er zo'n 2,7 miljoen unieke kijkers. Heb bij de voetbalclub gekeken, ene scherm PSV, andere veldrijden, prachtig
De vinger uit de kom viel ongeveer gelijk met de noppen op het bovenbeen.
Waalse zender Tippik: 160K
https://www.cim.be/nl/televisie?type=daily&date=2023-2-5®ion=south
K (kilo) staat voor 1000.
de belg heeft het goed bekeken.
of goed gezien.
En dan was Feyenoord-PSV tegelijkertijd nog dat ook allesbehalve saai was. Mooie cijfers, het leeft.
Voetbal, daar zijn we hier niet voor toch?
Ik heb weekeinde alle crossen op YouTube kunnen bekijken gezien de UCI alles live streamde op haar channel: prima verslag (in het Engels) en ik heb sommige wedstrijden achteraf integraal kunnen bekijken omdat er toch ook zelf gefietst moet worden, zeker als het zacht winter weer is als gister.
Feit is dat de UCI er in iedergeval voor heeft gezorgd dat het wk cyclocross voor iedereen met YouTube internationaal toegankelijk was: doen ze toch wat goed daar!
(En je kan de races nu dus nog terug kijken)
Bij ons was het zappen geblazen tussen ESPN1 en de publieke Belg Een
Hoeveel mensen in Nederland hebben naar Sporza gekeken tijdens de finale? Dat kunnen er ook enkele honderdduizenden zijn.
Dan is er in Nederland ook nog de 'Grachtengordelfactor'. Veel meetkastjes staan bij de sporthatende culturele elite opgesteld. Daardoor vallen de kijkcijfers toch weer iets anders uit.
? Verklaar u nader…