Jury Tour Down Under haalt Juan Pedro Lopez uit koers na opvallende plakbidons
foto: Cor Vos
zondag 26 januari 2025 om 08:43

Jury Tour Down Under haalt Juan Pedro Lopez uit koers na opvallende plakbidons

Juan Pedro López verscheen zondag niet aan de start van de slotetappe van de Tour Down Under. Niet vanwege ziekte of een blessure, maar omdat de Spanjaard van Lidl-Trek is gediskwalificeerd. López kreeg tijdens de vijfde etappe naar Willunga Hill tot twee keer toe een opvallende plakbidon. Dat was goed te zien in beeld, waarna de jury ingreep en hem onverbiddelijk uit koers haalde.

Op beelden is te zien hoe López in de koninginnenrit van de Tour Down Under – op weg naar Willunga Hill – probeert om terug te keren naar de kopgroep. De 27-jarige coureur wist na verloop van tijd weer aan te sluiten, maar wel met opvallend veel hulp van een neutrale motor.

De plakbidons van López werden goed in beeld gebracht door de televisiemotard van dienst, maar dit werd aanvankelijk niet opgemerkt door de officials. Na afloop werd de wedstrijdjury geconfronteerd met de beelden en voelde zich dan ook genoodzaakt om in te grijpen: López werd zo toch nog gediskwalificeerd en dus uit koers genomen.

Lidl-Trek, de werkgever van López, accepteert de beslissing van de wedstrijdjury. “Lidl-Trek heeft van de jury van de Tour Down Under bericht gekregen dat Juan Pedro López uit koers is gehaald voorafgaand aan de laatste etappe, vanwege onregelmatige bevoorrading tijdens de vijfde etappe”, laat de formatie weten via sociale media. “Lidl-Trek aanvaardt en respecteert de beslissing van de jury in deze zaak.”

López heeft inmiddels zelf ook het boetekleed aangetrokken. “Ik wil iedereen mijn excuses aanbieden voor mijn actie van zaterdag. Ik heb een domme beslissing genomen in het heetst van de strijd en heb er veel spijt van. Ik neem mijn verantwoordelijkheid voor mijn fout en zal ervan leren”, geeft hij aan op X.

RIDE Magazine
9 Reacties
26-01-2025 09:20
Tja, de motard ook een boete geven zou wellicht verstandig zijn.
    26-01-2025 09:30
    Dat op zijn minst…absolute non-reclame voor de ‘neutrale’ service…
    Als straf volgende keer Sram oproepen…
    26-01-2025 10:42
    De motard en de mechanieker achterop hebben ook allebei een boete van 500CHF gekregen en zijn ook uit koers gezet.
26-01-2025 11:57
Als dit een voorbode is voor strenger handhaven: top. Maar ik vrees dat we afhankelijk blijven van het individuele jurylid en zijn/haar humeur.
26-01-2025 09:39
Slechte week voor Lopez. Ostentatief achteraan de kopgroep blijven zitten tijdens de derde etappe ipv achter Romo aan te rijden terwijl 2 van zijn 4 ploeggenoten een kans maakten in de sprint, zo maak je geen vrienden. Liever dat dan dat een ploeggenoot wint, zo leek het wel. Beetje gefrustreerd omdat hij voorbijgestoken wordt door de jonge garde?
    26-01-2025 10:15
    Sowieso een tegenvallende Tour down under voor Lidl-Trek. Benieuwd hoe ze de komende periode presteren. Ook gezien het feit dat zo te lezen de toppers weinig in te brengen hebben in hun programma's.
    26-01-2025 13:43
    Konrad rijdt top-10, veel meer kon er ook niet verwacht worden van deze ploeg.
26-01-2025 10:22
Is dit dus een rode kaart en volgt hier nu een schorsing van twee weken of is dit een ander geval?
26-01-2025 15:03
Hmmmm....is er dan geen ploegleider die hem na de 1e keer even waarschuwd?

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine