Jumbo-Visma met negen renners naar NK wielrennen

vrijdag 14 augustus 2020 om 10:03
Jumbo-Visma met negen renners naar NK wielrennen

Koen Bouwman en Jos Van Emden zijn van de partij - foto: Cor Vos (archief)

Jumbo-Visma zal over ruim een week met negen renners aan de start staan van het NK wielrennen op de weg voor eliteheren. De Nederlandse WorldTour-formatie mist wel een aantal belangrijke pionnen. “Deels door een hoogtestage richting de Tour, deels door blessures”, zo vertelt sportief manager Merijn Zeeman.

Toppers haken af 
“Tom Dumoulin, Steven Kruijswijk en Robert Gesink had ik niet direct voorop verwacht op het NK. Maar ze zijn er sowieso niet bij, omdat de Tour de France dit jaar heel belangrijk is voor onze ploeg en een laatste hoogtestage van belang is in de voorbereiding. Na het Critérium du Dauphiné gaan we terug naar de Alpen en geven we weer een hoogteprikkel aan het team.”

Ook Mike Teunissen en Dylan Groenewegen zijn er straks niet bij. “Maar Mike is nog geblesseerd aan zijn knie en het verhaal van Dylan is bekend.” Groenewegen, die momenteel ook niet kan koersen vanwege een gebroken sleutelbeen, is na een veelbesproken sprint in de Ronde van Polen in afwachting van disciplinaire maatregelen door de UCI.

“We hechten waarde aan het NK”
“We hadden normaal gesproken meer opties gehad”, zo vertelt Zeeman. De volgende renners van Jumbo-Visma zullen normaal gesproken wel deelnemen aan het NK: Koen Bouwman, Pascal Eenkhoorn, Jos van Emden, Lennard Hofstede, Taco van der Hoorn, Tom Leezer, Bert-Jan Lindeman, Timo Roosen en Antwan Tolhoek.

“We hechten waarde aan het Nederlands kampioenschap. Het is een mooie en belangrijke wedstrijd. Er is een mooie trui te verdienen, één van de mooiste truien van het peloton, en we gaan ook nu voor het hoogst haalbare. Maar nu zullen andere renners de kans krijgen voor de winst te gaan. Deze jongens zijn gewend om normaal in een wedstrijd ‘in dienst van’ te rijden.”

“Maar nu krijgen ze zelf een kans. Ik hoop van harte dat ze die pakken. We gaan er alles aan doen om er iets moois van te maken voor onze ploeg, maar misschien zal dat wel iets meer vanuit de underdog-rol zijn.” Het Nederlands kampioenschap op de weg (23 augustus) vindt plaats op en rond de VAM-berg in Drenthe.

Dit artikel delen:

27 Reacties

Groningen 14 augustus 2020 om 10:10

Kan leuk worden. Zonder kopman, koersen als bij de junioren.
Ze zullen in ieder geval aanvallend moeten rijden.

madeinstars 14 augustus 2020 om 10:16

Mooie kans voor Tolhoek dit. Iemand een idee wie hier verder nog gaan starten?

Wheely 14 augustus 2020 om 10:17

En de negen zijn?

Harm Zijlstra 14 augustus 2020 om 10:19

Koen Bouwman, Pascal Eenkhoorn, Jos van Emden, Lennard Hofstede, Taco van der Hoorn, Tom Leezer, Bert-Jan Lindeman, Timo Roosen en Antwan Tolhoek.

Wheely 14 augustus 2020 om 10:23

Dank, van mij mag Jos hem pakken met een prachtige solo!

Derierre de la course 14 augustus 2020 om 11:33

@wheely, staat in de tekst toch? Of is het later ge-edit?

Josh 14 augustus 2020 om 10:22

“één van de mooiste truien van het peloton”

lol ben nu al benieuwd wat voor geel-zwart-rood-wit-blauw lappendekentje er wordt ontworpen als zij winnen.

Veloburto 14 augustus 2020 om 10:34

De Noorse trui is prachtig. De reden dat Roglic in zo’n gare trui rijdt, heeft te maken met de Sloveense reglementen

S. Morgenstern 14 augustus 2020 om 10:35

Want zo reed Groenewegen erbij? Of Jansen? Of Van Emden in de tijdritten?

josemanuelfuente 14 augustus 2020 om 11:15

@Veloburto
En die regels zijn ….

Joaquim Agostinho 14 augustus 2020 om 11:17

Wat houden die “Sloveense reglementen” t.a.v. een kampioenstricot dan precies in?

tendam 14 augustus 2020 om 11:28

Roglic had al eerder een Sloveense kampioenstrui bij Jumbo, hij was namelijk tijdritkampioen. Ik vind z’n huidige trui veel mooier. Volgens mij is de ‘officiële’ Sloveense kampioenstrui niet echt duidelijk gedefinieerd. Net als de Britse: wit met zo’n dun vlaggetje erdoorheen. Dat is niks.

FDJ 14 augustus 2020 om 11:31

@Josh onzin. https://www.wielerflits.nl/nieuws/primoz-roglic-slaat-sloveens-kampioenschap-tijdrijden-over/?amp

Als je de tweede foto ziet in dit artikel dan zegt dit genoeg. Mohoric reed ook in soortgelijke truitjes. Het geel van Jumbo moest beter in beeld blijkbaar. Zonde want de kampioenstitel van Jansen is voortreffelijk.

Boomie1 14 augustus 2020 om 12:28

De NK trui van Groenewegen en van Emden was toch gewoon volledig Rood-Wit-Blauw.
Ook de tijdrittruien van van Aert en Tony Martin zijn gewoon zoals het hoort.

@tendam: De trui van Slovenie kun je op onderstaande link zien. Die is wat lastig te combineren denk ik met reclame. Dan maakt Jumbo er nog best wat leuks van. Het blauwe bergenpatroon zit dus gewoon in de kampioenstrui die uitgereikt is.

https://4d.rtvslo.si/arhiv/sportne-reportaze/174702131

john 14 augustus 2020 om 10:26

En voor wat mag Dylan niet starten ,is bij mijn weten niet geschorst
Dus belachelijk dat ze hem niet laten starten

madeinstars 14 augustus 2020 om 10:29

Die gozer heeft a) zijn sleutelbeen gebroken en b) is door de ploeg op non-actief gesteld in afwachting van uitspraak UCI. Maar inderdaad belachelijk…

Derierre de la course 14 augustus 2020 om 11:36

En als “a)” niet gebeurd was hadden ze waarschijnlijk “b)” ook niet toegepast.

En @John is al de 2e in de comments die het artikel niet gelezen heeft, staat er gewoon in dat Dylan zijn sleutelbeen gebroken heeft. Alsjeblieft, dit is niet eens “verdiepen in de wielersport” maar gewoon het artikel, waar je nota bene op reageert, lezen.

Boomie1 14 augustus 2020 om 12:31

Hebben jullie het interview met hem gezien heren? We kunnen het belachelijk vinden, maar hij zit er mentaal doorheen en wil niet aan fietsen denken, hoe kun je dan uberhaupt starten op een NK?

Derierre de la course 14 augustus 2020 om 13:14

Eens, denk dat er de motivatie ook niet was geweest.

hanzul 14 augustus 2020 om 10:31

Zal hopelijk een open NK zijn. Is niet echt ploeg met veel renners behalve de continentale ploegen. Benieuwd wie er gaat controleren.

Sunweb 5?
Wanty 4?
Riwal 4?
Alpachin 3?
Trek 3?
EdF 3?
Total energie 2?

Is lang geleden dat er zo veel versnipering was. Andere jaren was het Jumbo, Sunweb en Roompot die alle drie wel een redelijk blok hadden, met daarlangs nog wat ploegen met ook nog een paar renners.

En dan nog wat eenlingen en de continentale renners. Is lang geleden dat het deelnemersveld z

Glorious 14 augustus 2020 om 10:31

Er zitten genoeg mannen van Jumbo bij die kunnen winnen.

Mike1973 14 augustus 2020 om 10:37

Timo Roosen of Pascal Eenkhoorn moeten hier toch wel mee kunnen doen voor de titel.

Turtlehead 14 augustus 2020 om 11:01

Toch maar Terpstra dan… ?!

toiletduck 14 augustus 2020 om 11:13

Zou kansen kunnen bieden voor een renner als Timo Roosen, maar dat hangt er natuurlijk ook vanaf welke blokken en eenlingen hier verder prioriteit aan geven. Is er ergens een overzichtje met wie hun deelname hebben toe- of afgezegd?

Derierre de la course 14 augustus 2020 om 11:40

Ik heb geen idee wat die VAMberg doet voor de winstkansen. Liggen de sprinters er af, geeft het mogelijkheden voor vluchters of is dit gewoon een criterium?

Al Phila 14 augustus 2020 om 12:47

Zijn er wel eenlingen ?? Want de meeste renners hebben niet alleen een contract met een ploeg, maar ook met een zaakwaarnemer, die weer meerdere renners bediend. Zo ontstaan er interessante combines, waarvan je het, op basis van een truitje, niet kunt zien wie voor wie wil rijden.

Daarnaast spelen natuurlijk ook de contracten voor het komend jaar een rol. Zeker nu, omdat het NK na 1-8 wordt verreden. Ik kan me niet voorstellen dat Oomen achter Tolhoek aan zal gaan…

Kortom, een roulette is er niets bij.

dynamo 14 augustus 2020 om 15:03

mag er als gelderlander, niet bij zijn, op de dam staan ze zij aan zij (black lives mathers)
paar dagen later in rotterdam, jah, nederland wordt een vreemd land, terwijl ik vroeger zo veel in t drentse land was, let wel drent, zonder de H, maarja wie boeit dat

Laatste nieuws

Materiaalzone

Populair