Tosh Van der Sande maakt in de Tour of Norway zijn rentree na een periode van blessureleed. De allrounder van Jumbo-Visma kwam bijna twee maanden geleden in de E3 Saxo Bank Classic ten val en brak zijn elleboog. Ondertussen hij hij klaar om weer te koersen.
Van der Sande verliet deze winter Lotto Soudal en trok naar Jumbo-Visma, waar hij de klassieke kern moest komen versterken. Door zijn val in de E3 Saxo Bank Classic kon een streep worden gezet door de meeste klassiekers. “Ik ben teleurgesteld over mijn start van het seizoen. Het doel was om top te zijn in de voorjaarsklassiekers. Alles verliep perfect tot de valpartij, die vooral op mentaal vlak zwaar was”, vertelt hij op de website van zijn ploeg.
Na twee weken thuis kon de 31-jarige renner zijn training hervatten, maar dat viel niet mee. “Ik dacht dat het goede gevoel snel terug zou komen. Maar je merkt dat een breuk en een operatie met verdoving gevolgen hebben. Sinds vorige week heb ik dat goede gevoel weer en ben ik klaar om te koersen. Ik denk dat het parcours in Noorwegen me goed ligt. Het is niet te moeilijk, maar zeker ook niet makkelijk. Er zijn altijd wel wat punchy aankomsten of sprints met een kleinere groep. Dat zijn dingen die me goed liggen.”
Van der Sande denkt niet dat hij in Noorwegen al voor zijn ambities moet gaan. “Misschien later in het seizoen. Als team kunnen we voor ritzeges gaan. Het parcours is zwaar, maar niet overdreven zwaar. We nemen het etappe per etappe en proberen een ritzege te pakken.” Behalve de Belg zijn ook David Dekker, Mike Teunissen, Michel Heßmann, Nathan Van Hooydonck en Timo Roosen in de selectie voor de Ronde van Noorwegen opgenomen.
De Ronde van Noorwegen staat voor 24-29 mei op de kalender.
12 Reacties
Behalve de Belg zijn ook David Dekker, Mike Teunissen, Michel Heßmann, Nathan Van Hooydonck en Timo Roosen in de selectie voor de Ronde van Noorwegen opgenomen.
Geen Gesink dus, die nog een eervolle vermelding krijgt bij de voorbeschouwing van de rittenkoers. Jammer.
Gesink rijdt zo wel heel weinig koersen dit jaar, jammer man. Zwitserland en Vuelta staan gelukkig nog wel op ’t programma.
Gesink rijdt wel echt heel weinig dit seizoen. Waarom eigenlijk? In de koersen die hij reed vond ik hem wel overtuigen als superknecht. Nul bewijs voor maar iets zegt mij laatste seizoen bij TJV?
EDIT: Ah, het was groetjes ook opgevallen
Gesink heeft nog wel een contract voor volgend jaar. Qua koersdagen staat hij op 20, dat lijkt me in de buurt van het gemiddelde te zitten? Net zo veel als Dylan van Baarle bijvoorbeeld.
@Poeksel Vergelijking met Van Baarle lijkt me niet aan de orde hier. Rijden totaal andere koersen. Van Baarle piekt naar eendagswedstrijden, terwijl Gesink etappekoersen rijdt
Wat Poeksel zegt klopt als een zwerende vinger, Gesink zit qua koersdagen precies op dat van vorig jaar en gaat tenminste nog 1 grote ronde rijden dan lijkt hij helemaal aan te sluiten bij zijn vorige seizoen.
@murcia dank, gelukkig ben jij er met de harde cijfers. ‘Gevoel’ bleek weer eens een onbetrouwbare raadgever.
Gesink gewoon opstellen in tour en vuelta aub… dit heeft hij met zijn staat van dienst en altijd parate staat wel verdiend.
Wordt er in Noorwegen over een vlak parcours gereden? Met deze selectie kunnen molshopen al lastig zijn.
Een vlak parcours is in Noorwegen redelijk onmogelijk. Maar geen lange klimmen, die heb je daar ook niet.
Ik vind 12 km al behoorlijk “lang” en 8% al behoorlijk “klim “.
Dan moet je de fietsparcoursen van de Norseman triathlon en de Axtri triathlon eens bekijken. Lange klimmen bestaan daar echt wel, maar wel afhankelijk van welke regio je opzoekt uiteraard.