Jumbo-Visma in zee met cryptobedrijf Coinmerce
foto: Cor Vos
vrijdag 14 april 2023 om 13:06

Jumbo-Visma in zee met cryptobedrijf Coinmerce

Jumbo-Visma heeft in Coinmerce een nieuwe sponsor gevonden. Het bitcoin- en cryptobedrijf uit Aalsmeer sluit als cryptocurrency partner aan bij de wielerploeg en de gelijknamige schaatsploeg. Een deel van het sponsorbedrag wordt uitgekeerd in bitcoin en is dus afhankelijk van de koers van de cryptovaluta.

“Onze samenwerking met Coinmerce past in de ontwikkeling die momenteel over de hele breedte van topsport gaande is”, vertelt directeur Richard Plugge. “Nieuwe initiatieven en innovatieve bedrijven zoeken aansluiting bij sportploegen om zo een breed publiek te bereiken. Voor ons als ploeg biedt het kansen om te blijven groeien en om ook in de toekomst de beste wielerploeg te kunnen zijn.”

Volgens Plugge voelt het als een natuurlijke samenwerking. “Omdat bij ons beiden alles draait om een ‘goede koers’. Je kunt winnen of verliezen, it’s all in the game“, aldus de ploegbaas. Een van de onderdelen van de deal is dat beide partijen ‘zoveel mogelijk inzicht geven in de risico’s en mogelijkheden van de cryptomarkt’.

Jaap de Bruijn is als CEO van Coinmerce trots op het partnership met Jumbo-Visma. “Samen willen we mensen op een prettige manier wegwijs maken op ons platform en op het gebied van cryptovaluta in het algemeen. Jumbo-Visma heeft een fantastische geschiedenis op gebied van prestaties en wij kijken ernaar uit om hen te ondersteunen in hun toekomstige prestaties”, legt hij uit.

RIDE Magazine
67 Reacties
14-04-2023 13:15
Eerst de NFT's, toen gokbedrijven en nu dit. Er blijft weinig van dit Nederlandse trots over zo.. Komt binnenkort in het rijtje met UAE en Bahrain.
    14-04-2023 15:06
    En ook nog die flitsbezorgers
    14-04-2023 16:56
    Dat is wel een paar (b)ruggen verder, het is wel een Nederlands bedrijf
14-04-2023 13:53
Worden gesponsord door bedrijven die mensen aansporen zichzelf in de nesten te werken…
Valt zacht gezegd nogal moeilijk te rijmen met al die nobele doelen die JV nastreeft.
Valt iets minder zacht gezegd onder de categorie zwaar hypocriet.
14-04-2023 13:52
Als je toch al stom gokken aan je verbindt met het idiote statement 'ja we weten dat het kut is maar we proberen het zo beschaafd als mogelijk te doen'.. Dan kan echt geld graaien met nepgeld promoten er natuurlijk ook prima bij.

EDIT : Inderdaad ja, die NFT-fantoombezittingen en kinderhartaanvalsap-advert op de helm van de kopman nog even vergeten.
    14-04-2023 14:09
    Nog even en Wout fietst binnenkort met ‘18 jaar en ouder’ op z’n tricootje.
    14-04-2023 17:03
    Wat je als gokken beschouwd. De EU gaat nu ook een crypto munt uitbrengen om hier niet de slag te missen ook omdat de Chinesen het ook doen die weer niet verslagen willen worden door de Bitcoin bij een mogelijke default van de dollar in de toekomst.
    14-04-2023 17:15
    @KoK Wat zijn Chinesen ?
    14-04-2023 17:15
    Stb. EasyToys zit nog bij fc Emmen in Nederland hè.

    Doet mij overigens aan 2001 internet bubble denken. Destijds was er een bedrijf wat international enorm groeide want sex speeltjes via een webshop. Echter omdat er zoveel sentiment was door internet bubbles zoals WorldOnline klanten alle aandelen mbt internethandel gingen kopje onder. Effe gecheckt, van $ 30,80 naar $ 1,32.
    Dat zal nu niet meer voorkomen sinds het boek 50 kleuren grijs een enorme boost aan deze business gaf.
    Maar dat terzijde. ; )
    14-04-2023 17:23
    @Kopoverkop

    Eerlijk gezegd zie ik het verband niet tussen bedrijven die mensen een hoogtepunt bezorgen en bedrijven die mensen een hoogtepunt beloven (alvorens ze compleet kaal te plukken)
    14-04-2023 17:32
    Stb,. Jij haalt anders aan. "18 jaar en ouder".

    Overigens jouw woordspeling hits the nail.
    14-04-2023 18:13
    @Kopoverkop

    Klopt.
    Was ook meer voortbordurend op RV’s opsomming. Wout wordt zolangzamerhand een fietsende reclamezuil voor bedrijven met een luchtje. In de VS zou van Aert een parental advisory krijgen.
    15-04-2023 02:46
    Emergo, dat zijn Chinezen.
14-04-2023 13:21
Nee zeg begin daar niet mee praatjes makers die met je centen gaan lopen zijn het bah
14-04-2023 13:29
"Volgens Plugge voelt het als een natuurlijke samenwerking. “Omdat bij ons beiden alles draait om een ‘goede koers’. "

Tjonge het marketingburo is weer aan t werk geweest...

Verder is de bitcoin natuurlijk super volatiel (vluchtig?) en de waarde is sterk emotie gedreven.

Hoe kan je een robuuste samenwerking opbouwen als (een deel van) sponsorgelden in bitcoin komt en je niet weet wat dat op enig moment waard is in de "echte" wereld?
14-04-2023 13:49
Ik hoop maar voor de ploeg dat ze hun shirtjes niet gaan witwassen.
14-04-2023 14:26
Alleen de reacties hier laten al zien dat zo'n sponsor vrij controversieel is.. Als er op termijn een volwaardige vervanger van Jumbo moet komen, weet ik niet of dit nou zo'n slimme zet is..
    14-04-2023 14:44
    @VerstandOpNul Dat zal wel meevallen. In Europa is het percentage dat crypto currency heeft nog veel hoger dan in Nederland. Bij Betcity hadden we dezelfde reacties mbt JV terwijl bijna alle ploegen gokbedrijven als sponsor hebben.
    14-04-2023 17:16
    @Cycling
    En combineer die twee nou eens op één shirtje. Dan moet je wel van heel goede huize komen om recht te praten wat krom is…
    Plugge doet een poging maar wrijven, vlek etc.
    14-04-2023 17:33
    Cycling, je lijkt me niet helemaal objectief.. Kan het zijn dat je zelf ook crypto hebt?
    14-04-2023 17:34
    @S.t.b. ik hoef niets recht te praten. Sponsoring door cryptobedrijven is niet iets nieuws. Zoals ook al eerder heb aangegeven is dit in andere takken van sport de normaalste zaak van de wereld. Ik snap dan niet dat er zoveel aversie is als een wielerploeg door een cryptobedrijf gesponsord wordt. Met Betcity kregen we hetzelfde verhaal, terwijl sponsoring van gokbedrijven in het wielrennen de normaalste zaak van de wereld is. Dat dit verboden gaat worden is prima, maar tot die tijd hoeven deze sponsors niet van het shirt af. Er is toch ook geen kritiek op de andere ploegen die gokreclame maken.
    14-04-2023 18:29
    @Cycling

    Het is de opsomming van dat soort sponsors die o.a marketingtechnisch oliedom is. RV haalde al terecht aan dat van Aert ook nog eens zonodig met een helmpje ADHD vocht wil koersen. Ergens moet zo’n jongen toch ook eens denken ‘Hoe krijg ik dit verantwoord naar mijn zoon?’
    14-04-2023 18:41
    Ach er zijn zat ouders die t hun kind meegeven. Ipv een stel boterhammen met pindakaas, waarbij kindlief "jaren later wereldkampioen... wordt".

    Voor alles is een markt. En als er behoefte is aan geld, is de ethiek ver te zoeken!
14-04-2023 15:52
Je zou van dit type sponsorenwerving bijna vrezen dat ze het wiel niet meer rond krijgen en het imperium op ploffen staat.
    14-04-2023 16:47
    Dan mag je ook vrezen dat Sparta, Ajax, AZ, PSV en Club Brugge op ontploffen staan. Ook veel voetbalploegen hebben namelijk crypto bedrijven als sponsor. https://www.rtlnieuws.nl/economie/cryptocurrency/artikel/5248815/voetbal-crypto-bitcoin-eredvisie-ajax-psv-feyenoord-az
    14-04-2023 16:54
    Voetbal kapot? Prima. Liever vandaag dan morgen.

    Hoe dan ook ligt die sector sowieso aan de maatschappelijke beademing omdat anders die zielige supporters niets te doen hebben en hun iegen stad gaan slopen.

    In het wielrennen is het wel wat anders.: kennelijk heeft jumbo geld nodig om de huidige gang van zaken rond te blijven krijgen. Dit is geen stap uit luxe lijkt me.
    14-04-2023 17:38
    Die eerste is de echte en die 2e de nep Romans
    14-04-2023 17:39
    RV mbt voetbal kan ik je goed volgen.
    Het budgetverhaal daarentegen niet. Immers ook dit is speculeren.

    Ook ik weet dit niet maar kan mij vrijwel niet anders voorstellen dat dit als additioneel wordt gezien. Geld wat niet echt nodig is maar handig voor het spaarpotje zodra Jumbo gaat minderen en er wellicht geen gelijke opvolger is.
14-04-2023 14:00
Jammer dit. Ik zie met dit moreel kompas ook wel kansen in Russische bedrijfjes.
    14-04-2023 17:28
    Coinmerce B.V. heeft een registratie bij De Nederlandsche Bank (DNB ) als aanbieder van cryptodiensten. DNB houdt toezicht op de naleving van de Wet ter voorkoming van witwassen en financieren van terrorisme (Wwft) en de Sanctiewet 1977(Sw) door Coinmerce B.V.

    Coinmerce B.V. staat net als andere cryptoaanbieders niet onder prudentieel toezicht van DNB of onder gedragstoezicht van de AFM. Dit betekent dat er geen toezicht wordt gehouden op financiële eisen of bedrijfsrisico‘s en er geen sprake is van specifieke financiële consumentenbescherming.

    Dat is dus wel een dingetje.
    Ofwel een ieder die erin belegd weet welk risico hij loopt.
    10.000 inzetten en bij eerste koers 15000 of verdubbeling gelijk inzet eruit halen en de rest op voortborduren. Heel veel geduld kan nodig zijn.
14-04-2023 14:36
Kan Fritsje van Eerd ten minste lekker makkelijk witwassen via zijn medesponsor...
14-04-2023 13:31
Hoe zit het eigenlijk met BrandLoyalty, is dat nog verbonden aan de ploeg? Schijnt weer in handen te zijn van iemand met heel veel poen.
    14-04-2023 17:22
    Gewoon weer van Robert van der Wallen en die zou best weer eens actief kunnen worden in sponsoring.
14-04-2023 13:39
Is dit één van de vele kleine sponsors, of is dit gedeeltelijk de opvolger van Jumbo???
    14-04-2023 13:46
    1 van de velen mag ik hopen ze krijgen geld in bitcoin geld als dat naar nul gaat
    14-04-2023 17:23
    Wat denk je zelf?
14-04-2023 13:57
En zeker ook vrome praatjes over klimaat, maar wel een tak die bizar veel energie nodig heeft aan boord takelen …
    14-04-2023 14:22
    Het minen van die zooi valt idd niet in de categorie energie zuinig danwel CO2 neutraal.

    Maar ja, hoe ethisch moet je zijn om sponsor gelden binnen te hengelen?

    Nog een interessante... waarom maken vooral bedrijven, waarop ethisch iets af te dingen valt, zoveel reclame en/of stoppen geld in sponsoring?
    14-04-2023 17:25
    Zou pas lollig worden wanneer datacenters hun eigen energy moeten opwekken met zon, wind, of nucleaire (Rolls Royce mini reactors) energie.
    En cryto's ook natuurlijk.
14-04-2023 15:37
Is Jumbo een witws bedrijf aan het worden? Geen reclame. Meer anti reclame!!!!!
    14-04-2023 16:31
    Grote onzin.
    14-04-2023 17:42
    Als je geen verstand hebt van finance kun je beter zwijgen.
    Lees eerst maar eens waarop DNB toezicht houd..als ik als zuiderbuur dit al weet.....
14-04-2023 17:08
“Omdat bij ons beiden alles draait om een ‘goede koers’.

Amai, das un heel simpele uitspraak. Elke sportploeg haalt binnen wat ze kunnen vanaf bepaalde bedragen. Ook nu crypto meer en meer geaccepteerd gaat worden al ben ik er niet weg van.

Alleen benieuwd of en wanneer deze coin klapt. Ze werken met geld van hun klanten en moeten allemaal giga veel reklame kosten maken en dan moeten die klanten ook nog hopen op een goed rendement. Neem aan dat JV, Plugge dit als additioneel zien en geen vast onderdeel van het nodige budget.
    14-04-2023 18:45
    De sceptici van crypto noemen t niet voor niets een nieuwe vorm van de kettingbrief... het gaat goed totdat het misgaat.

    Er is geen onderliggende waarde, maw garantie tot de deur...
14-04-2023 13:52
Begint nog vager te worden
14-04-2023 14:56
Prima toch. Er waren tijden dat er biermerken en rookwaar op de shirtjes prijkten.
14-04-2023 16:32
Het gaat beter en beter met de ploeg, geweldig!
14-04-2023 19:29
Toen de pannenkoeken nog vers waren leek JV thans de code gekraakt te hebben. Echter is het tij gekeerd. Frits of zijn opvolgers willen niet nog meer pannenkoeken aanleveren en door de food app kan de aanwezige honger niet gestild worden. Opnieuw coderen lijkt bittere noodzaak.
14-04-2023 14:32
Plugge is met héle grote afstand de grootste engnek die er rondloopt in het peloton. PatLef is er niks bij. In zijn levensmissie om de allerbeste ploeg ter wereld te creeeren heeft hij zijn morele en etische kompas al heel lang geleden overboord gegooid.
    14-04-2023 14:45
    Kan je dit uitleggen?
    14-04-2023 16:40
    Ken je hem persoonlijk?
    14-04-2023 17:18
    Was ook 10 jaar geleden al een kwibus. Zeker niet gek hè maar wel enorm achter zijn ellebogen.
14-04-2023 13:37
onsympathieke ploeg just became 'zum kotsen'

gokken is onethisch maar iedereen weet ondertussen dat het huis altijd wint, Crypto is ook gokken om stomme waardeloze speelgoedmuntjes maar de verhalen die ze erond hangen maakt het gewoon crimineel, hoe ze de mensen gek maken.
Bah, maarja van wazige verhaaltjes is Plugge als marketingmennetje niet vies van natuurlijk ...

:s
    14-04-2023 13:41
    Tja, kapitalisme zelf is niet ethisch & daardoor is elke sponsor ietwat problematisch.
    14-04-2023 13:44
    GP ik neem aan dat je de afgelopen jaren bij de Jumbo boodschappen hebt gedaan? En ruim hebt ingeslagen bij de Hema? Zo nee, wtf maakt het jou uit wat er op het truitje staat?
    Maar goed, misschien ga je beter naar het Kruidvat voor een teiltje.
    14-04-2023 13:45
    definieer kapitalisme horsm want volgens attribueer je wanpraktijken van individuen, oneerlijke legal loopholes van politici en lobbyisten, aan een eenvoudig systeem wat gewoon al 400 jaar uitstekend werkt. Hell de Hollanders waren voorloper en daarmee 200 jaar zo goed als het meest welvarende land op aarde.

    @Freddy als Belg nee, nooit in Jumbo gewinkeld. Hema, daar gaan pubermeisjes hun fluostiftjes en make-up halen toch? En worstenbroodjes eet ik niet. :)
    Kruidvat wel leuke prijzen ja voor basis badkamer gerief.

    Wat het uitmaakt? Dat Jumbo, onder bewind van die engerd en met misbruik van de renners zo'n geldklopperij legitimeert. HEMA is niet heilig maar je weet wel waar je je geld aan geeft. Dat verschil snappen jullie toch?
    14-04-2023 14:23
    Grote Plateau, hoe bedoel je?
    14-04-2023 14:51
    @plateau - het was een beetje een grapje, maar natuurlijk is het kapitalisme succesvol als systeem, maar het is niet persé ethisch, toch? Net als de financiële sector, verzekeringsmaatschappijen etc die ook ploegen sponsoren.

    Maar wel met je eens dat crypto (net als Unibet, Toto, Lotto, etc) wel erg problematisch is. En het omkleden met een educatief programma komt wat hypocriet over.
    14-04-2023 17:57
    horsm. Slaat wel degelijk de spijker op de kop.

    Plus je opmerking over engerd van Jumbo is totaal misplaatst en dom Grote Plateau.

    Ook over een systeem wat al 400 jaar bestaat. Leer eerst iets over een Rheinlandisch model en het Anlgo-Saksich financieel model wat we vooral dankzij pervers geldbejag sinds een jaar of 40, 50 vanuit de US hebben overgenomen omdat dit machtswellustelingen en graaiers het beste past.
    Lees eens wat over de grenzen van een degelijk monetair systeem t.o.v. een opgeblazen systeem wat met futures, opties, tax rulings, license fees, royalties etc zorgt voor wegsluizen gelden op zgn legitieme wijze en werken met geld dat niet bestaat.
    15-04-2023 16:29
    @horsm communisme wel zeker, en laten we het maar niet over de tegenpool hebben waar…
14-04-2023 13:25
Moraalridders klagen in 3,2,1
    Ik zou me wel zorgen maken over de stabiliteit van deze sponsor. De cryptobedrijven gaan neer als vliegen.
    14-04-2023 17:45
    Inderdaad staat ploeg vrij om dit aan te gaan. Mag aannemen dat men echt wel goed onderzoek heeft gedaan.

    Het enige wat je zeggen kan dat er geen toezicht is op hun dekking ofwel solvabiliteit. Geen AFM toezicht, alleen van de DNB op witwassen ofwel waar gelden vandaan komen.
14-04-2023 14:16
https://www.crypto-insiders.nl/cryptocurrency-exchanges/coinmerce/coinmerce-review/
De hypocrisie ten top? 14% Nederlanders (2 miljoen) hadden vorig jaar al crypto!
    14-04-2023 15:53
    Volgens een andere website is het 2,75% (489 849) van de Nederlandse bevolking die cryptomunten bezit.
    https://hellosafe.be/nl/investeren/crypto/onderzoek-cryptobezitters
    Die 14% komt bij Multiscope vandaan. Niet persé de meest betrouwbare dataleverancier. AFM gaat uit van 8%.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine