Jumbo trekt met Noors IT-bedrijf Visma tweede sponsor aan
Lotto-Jumbo zal vanaf 2019 verder gaan onder de naam Jumbo-Visma. De onderhandelingen met het Noorse IT-bedrijf Visma zijn succesvol afgerond, zo meldt de ploeg zelf. Het bedrijf heeft een contract voor minimaal vijf jaar getekend.
Visma – dat zijn hoofdkantoor in Oslo heeft – is een privébedrijf met liefst 8500 werknemers. De firma richt zich op bedrijfssoftware, en is onder meer actief in de detailhandel. Visma biedt echter ook HR- en IT-oplossingen voor het bedrijfsleven. In Nederland én België is men actief onder de naam Raet.
Visma was al langer geïnteresseerd om in de wielersport te stappen, om zodoende meer naamsbekendheid te krijgen in Europa. Afgelopen zomer voerde het bedrijf gesprekken met Jumbo, waarbij het te horen kreeg dat Lotto zou afhaken als sponsor. Hierop nam Visma – met succes – zelf het initiatief.
Schaatsploeg
Het IT-bedrijf hoopt – door het sponsoren van de WorldTour-ploeg – hun marktaandeel in de lage landen te vergroten. Zowel de wieler- als de schaatsploeg zullen vanaf 2019 door het leven gaan als Jumbo-Visma. Eerder wist de ploeg al contracten af te sluiten met Agu en Mercedes. Daarnaast wist het sponsoren Vifit en Tacx langer aan zich te binden.
De CEO van Visma – Øystein Moan – is duidelijk in zijn nopjes. “We zijn zeer verheugd de nieuwe sponsor te zijn van één van de beste wieler- en schaatsteams ter wereld.” Teammanager Richard Plugge vult aan. “Visma had al langer interesse. Het is het eerste Noorse bedrijf dat op deze schaal wielrennen ondersteunt. Daar ben ik erg trots op.”
Verder mooi nieuws natuurlijk.
Laat Raet nu net de salarisadministrateur zijn van Jumbo. Makkelijk praten aan tafel.
@redactie, bij dergelijk nieuws moeten jullie vooral een "passende" foto plaatsen! Met de sponsor die eind van dit jaar geen sponsor meer is prominent in beeld.
Zeer langdurige hoofdsponsorcontracten, meerdere subsponsoren en ook sportief een prima ploeg!
Mag je nu verwachten dat Jumbo-Visma op de begrotingsranglijst opschuift en er zodoende ook meer verwacht mag worden?
Als 'kleine/goedkope' ploeg werd er boven verwachting goed gepresteerd vorig jaar, op bijna alle fronten. Maar lijkt me dat er steeds meer budget beschikbaar komt en je dus ook serieus in de top moet (blijven) presteren.
Die zouden een substantieel bedrag kunnen sponsoren naast de 15 (?) miljoen van jumbo. Bedragen worden nergens genoemd helaas. Zou visma 5-10 miljoen kunnen bijdrage op jaarbasis?
Bouwman, de tier, kuss, leezer , Lindeman, Martens, Olivier, powless, van Poppel en Wijnants moeten komend jaar hard aan de bak, anders worden ze wellicht vervangen door een renner uit een iets duurder segment.